Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

nauka jazdy

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Wow ... tzn masz gdzieś w jakimś świstku wypisane, że musisz mieć okulary do prowadzenia samochodu ?? Czy tak ogólnie, że nosisz okulary ?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Ogólnie nie nosze okularów. Na badaniu predyspozycji kierowcy akurat miałem gorszy dzień i nie ogarnąłem liter na tablicy. W sumie wady nie mam, ale wpisał mi, że mam nosic w samochodzie. Wyjaśniam sprawę na forum o prawie jazdy, może się czegoś dowiem.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Po prostu na następnym egzaminie musisz mieć jakiekolwiek okulary najlepiej zerówki albo takie słabe co są na poczcie sprzedawane... Bo oni to wszystko mają w tym papierku od lekarza... Teraz za kolejny egzamin musisz zapłacił znowu ponad stówe czy jak?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2885 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Na moje to powinieneś powtórzyć badanie wzroku. Skoro wady nie masz i nie potrzebujesz okularów, to powinieneś mieć to potwierdzone badaniami lekarskimi. Na chwilę obecną Twoje badania wskazują co innego.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

I właśnie to robię. Spróbuję teraz u innego lekarza.

Jako, że nie przystapiłem do egzamin z powodu losowego, to za drugi termin płacę 50%, czyli 56 zł.
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

A jesteś pewien, że nie potrzebujesz tych okularów? Ja też na co dzień nie noszę, wadę mam bardzo małą, ale nie wyobrażam sobie prowadzić samochodu bez okularów. Zawsze lepiej zobaczyć tego małego pieszego na horyzoncie heh. Bo wydaje mi się, że skoro lekarz napisał w zaświadczeniu o konieczności prowadzenia w okularach i skoro "nie ogarnąłeś" liter to coś w tym jest. Jeśli masz okulary (bo nie wiem co rozumieć przez "OGÓLNIE nie noszę") to je po prostu weź na następny egzamin, a jeśli nie masz - może warto byłoby odwiedzić okulistę.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Nie nosze, bo nie noszę po prostu ich nie mam. Jedyny okulary w moim życiu były jak miałem 8 lat - korekcyjne na zeza, a nie na wadę wzroku! Z rozmów z innymi - wynika, że optyk znad biedronki chcił na mnie zarobic, rozmwiałem z kilkoma jego pacjentami i każdemu wpisuje okulary, a interes obok się kręci.

Kolega z tego samego kursu tez miał niby -0,5 (szkoda tylko, że tydzień później niże ja może bym się w porę obudził) poszedł do innego lekarza i ten, żadnych okularów mu nie wpisał.

Jak juz będę nosił te okulary przez parę lat w samochodzie, to potem ich nie zdejmę, bo będe bez nich ślepy, a tego nie chcę. Np moja babcia nigdy nie nosila okularów i teraz nosi tylko do czytania i to rzadko - ma ok 80 lat.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

wiesz co.. zapisz się do okulisty przy Jana Pawła, ten blok co La Strada, tylko po drugiej stronie. Facet jest z Akademii Medycznej, świetny! Bo jeżeli raz nie nie widziałeś liter... no to sorry, ale albo oślepiło Cie słońce, albo musisz sie wybrać do owego specjalisty
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Teraz to musi chyba byc okulista z uprawnieniami na prawo jazdy.Najlepiej zapytac w przychodni.
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Już tam dziś byłem. Przyjmuje tylko we czwartki, ale na pewno tak kiedyś zawitam.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dr. Kaszel pewnie :P
kopapika
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Pienio pisze:Ja właśnie robię i również polecam.

Niektóre firmy w Gdyni mają mniej godzin teorii i robisz jednocześnie kurs i jazdy. Możesz tez zamówic materiały przez internet i uczyc się samemu, ale to chyba nie jest dobre :P Jeśli ci się jakoś bardzo z prawkiem nie spieszy i chcesz umiec fest dobrze to Jankar :P
W Jankarze jest wszystko jak nalezy, na super poziomie, od A do Z -wiesz o co chodzi i robisz prawko z przyjemością, żadnej ściemy! Wykłady super prowadzone, potem egzamin wewnetrzny i jazdy, a instruktorów mają rewelacyjnych. Trafiłem do nich z polecenia z 30 moich znajomych u nich robiło i o dziwo zero negatywow (az dziwne tyle sie słyszy o popelinie jaka odstwiaja instruktorzy w osrodkach), wszyscy smigaja i ja tez (za pierwszym!!!) POLECAM!!!!! JANKAR!!!!
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Fajna reklama kopapika, tylko chyba nikt za nią nie płacił.
Ostatnio zmieniony |7 Maj 2010|, o 10:26 przez Dorma, łącznie zmieniany 3 razy.
kopapika
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

pszczolka pisze:Witam wszystkich! :) Co sądzicie o Redzkich szkołach jazdy "Rondo" i "Jankar" i czy są jeszcze inne? Czy możecie polecić jakąs dobrą ośrodek szkoleniowy?
Ostatnio zmieniony |7 Maj 2010|, o 10:25 przez kopapika, łącznie zmieniany 1 raz.
kopapika
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Jeśli ktoś chce zdać prawko i nauczyć się jeżdzić, to z czystym sumieniem polecam JANKAR.

Wyboru nie pożałujecie! Pełen profesjonalizm - super nowiutka sala na ul. Brzechwy, miła Pani w obsłudze, wykłady na poziomie 6+ (super gośc ten p. Karol), jazdy z kim byś nie jeżdził masz szanse zdac za pierwszym razem. Grono moich znajomych tam robiło prawko i w wiekszosci zdali za pierwszym , jak ja. Naprawde polecam. Zreszta sprawdzicie ich opinie na www.trojmiasto.pl wpisujac w wyszukiwarke JANKAR (wyniki). Ja sławie ich imie gdzie sie da, jeżdze i chwała im za to!
ODPOWIEDZ