Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Drzewko Bożonarodzeniowe - gdzie kupić w Redzie??

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Tuli
Forumowicz
73 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

dzięki :)
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

A ja nie wyobrażam sobie świąt bez żywej choinki,żadnej sztuczności -ten zapach-bezcenne:)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

co do zapachu to prawda,ale zawsze można sobie rozpylić jakiś leśny Brise hehehe.tylko, że to też sztuczne :)
PaweL
Nowy/a na forum
3 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Wielkie dzięki za pomoc, na pewno się przyda :)

Wesołych Świąt oczywiście :)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

makarena pisze:A ja nie wyobrażam sobie świąt bez żywej choinki,żadnej sztuczności -ten zapach-bezcenne:)
To sobie zawieś choinkę zapachową i będzie pachnieć ;)

Warto dla zapachu ścinać tyle drzewek? Ja wiem, że one są tez specjalnie po to sadzone, ale i tak.. Na skalę całej Polski ciekawe ile ich jest?
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

hodowane są właśnie po to żeby je ściąć, i to jest bardziej "eko". żeby wyprodukować taką sztuczną trzeba dużo energii zużyć a potem rozkłada się milion lat.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Wiem, ze sa po to hodowane ( napisałam już o tym we wcześniejszym poście), ale dalej jestem zdania że wolałabym, żeby je hodowano by zalesiać lasy.
Wiem o tym, że sztuczna się dłużej rozkłada, ale za to jest na lata. Moi rodzice maja cały czas jedną i tą samą. Jest takich choinek nieporównywalnie mniej niż tych stosów "żywych" choinek ( napisałam w cudzysłowiu bo ona przecież po ścięciu już nie jest żywa) po świętach.

A tak apropos tematu to ostatnio znajoma napisała mi tekst: Posiadanie prawdziwej choinki na święta jest jak nekrofilia - bierze się trupa do domu, stroi go pięknie, a gdy się zacznie psuć - wywala na śmietnik.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2887 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Jak ktoś już ma sztuczną, to lepiej przy niej pozostać.

Sztuczna to nie tylko potem niewygodny odpad, ale i nieekologiczna produkcja. Choć i naturalne są coraz częściej sztucznie nawożone.

Trzeba pamiętać, że nawet jak choinka żywa jest ścinana za młodu, to i tak brała udział w procesie fotosyntezy, a na jej miejscu powstaną kolejne. Więc nie odbiega to tak bardzo od sadzenia drzew w celu zalesiania (co zresztą i tak się robi).

Wczoraj usłyszałem cenę 160zł za średniej wielkości jodełkę... Chyba będzie trzeba pozostać przy pospolitym świerku.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

drogo, przy POLO kupiłem choinkę c.a. 2,5 m wysokości za 60 zł co też nie jest małą ceną
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ja w Rumi za srebrny świerk 2,5m zapłaciłam 80 zł.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

narek pisze:drogo, przy POLO kupiłem choinkę c.a. 2,5 m wysokości za 60 zł co też nie jest małą ceną
W zeszłym roku takie chodziły po 35zł. w takiej cenie sporo się chyba zmarnuje, nie wszystkich stać w imię tej niemieckiej tradycji na wyrzucenie tylu pieniędzy. W sumie podcinają gałąź, a nakręcają koniunkturę atrapom.
Pozdrawiam Ziomali
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

u leśniczego w Rumi na ul.Łąkowej 58 1,5 m 18 zł i ścina się ją samemu a większe bodajże 25 zł
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

narek pisze:drogo, przy POLO kupiłem choinkę c.a. 2,5 m wysokości za 60 zł co też nie jest małą ceną
Wow, nieźle przepłaciłeś - ja przed chwilą kupiłam choinkę też ok. 2,5 m (choć może trochę niższą) za 30 zł przy Sieci 34 :).
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Dorma pisze:
makarena pisze:A ja nie wyobrażam sobie świąt bez żywej choinki,żadnej sztuczności -ten zapach-bezcenne:)
To sobie zawieś choinkę zapachową i będzie pachnieć ;)

Warto dla zapachu ścinać tyle drzewek? Ja wiem, że one są tez specjalnie po to sadzone, ale i tak.. Na skalę całej Polski ciekawe ile ich jest?
Nawet leśniczy wypowiadał się w TTM ,że jak choinki to tylko żywe;)Po to są te hodowle .Jakbyśmy wszystko analizowali i na ekologię stawiali,to nic byśmy nie mieli .A te sztuczności i zapachy leśne to dopiero przyjazne dla środowiska brrrr
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

aisne pisze:
narek pisze:drogo, przy POLO kupiłem choinkę c.a. 2,5 m wysokości za 60 zł co też nie jest małą ceną
Wow, nieźle przepłaciłeś - ja przed chwilą kupiłam choinkę też ok. 2,5 m (choć może trochę niższą) za 30 zł przy Sieci 34 :).
Też kurcze przepłaciłam za 2,20- 50 zł-koło Polo.
ODPOWIEDZ