Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Pieczywo z GS Reda

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ania Frania pisze:Piekarnia sprzedaje swoje wypieki już od 4 rano!....ale bardzo krótko
Od 4:00 do 13:00 każdego dnia, oprócz niedzieli.
Byłam - sprawdziłam :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze: Od 4:00 do 13:00 każdego dnia, oprócz niedzieli.
Byłam - sprawdziłam :)
Sprawdziłam też organoleptycznie i od tamtego czasu chleb (głównie orkiszowy i słonecznikowy żytni) z GS Reda rządzi u nas w domu.
Dzięki Ryszardzie, że przypomniała Ci się ta piekarnia :)
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Właśnie sobie przypomniałem o tym temacie - oczywiście w trakcie jedzenia :-)
Od dawna jestem miłośnikiem chleba z piekarni Tradycyjnej na ul.Warzywniczej w Pieleszewie.
Jak ten chleb pachnie....
Jest droższy; bez żadnych "uatrakcyjniaczy" - zwykły. Ale to prawdziwy chleb: utrzymuje świeżość niesamowicie długo w porównaniu z innymi; czerstwieje równomiernie i nigdy się nie kruszy tak ze środek wylatuje!
Daje słowo - bez problemu jem go nawet po 5-6 dniach!
Ilekroć wyjeżdżam na dłużej - staram się mieć go bo jakościa bije te cżęsto świeże.
Niestety - trzeba na niego "polować" bo ku memu zdziwieniu widac sie jakoś mniej opłaca sprzedającym.
Za to plus - w taki dzień jak dziś przed dłuższym weekendem - no problem podskoczyć z rańca do piekarni i ....nawąchac się tego zapachu :-)
W zasadzie zastanawiałem się czy pisać o tym bo i tak trudno kupić ten (dla mnie) rarytas ale - niech wam tam ;-)
Kurde - ta pamięć mnie dobije - ostatni taki chleb....
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

To jaka tam jest wielkość produkcji w tej piekarni, jeśli na chleb trzeba AŻ polować? ;-) Tak czy siak - dzięki za namiary. Wprawdzie trochę nie po drodze, ale zawsze jakaś alternatywa dla chlebka z GUSu ;-)
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

A ja też się zastanawiałam ostatnio nad tą piekarnią na Warzywniczej - w sensie gdzie kupić ich chleb.
Podmiejski, czy oni tam przy piekarni mają jakiś sklep?
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Sklepu jako takiego nie mają - chleb można kupić jak jest. Czyli praktycznie do 12. Przed wolnym dniem - lepiej rano.
Ze sklepów o których wiem to jeden koło mnie i jeden w Rekowie Dolnym przy boisku.
Szczerze mówiąc dłuższą listę moge podać tych gdzie nie sprzedają ....z "Tradycyjnej".
A oszukują że to z "tradycyjnej" aż miło!!!!
Dlaczego?!
łatwo go poznać: naklejeją papierek z nazwą piekarni na chleb. Zresztą WIDAĆ po nich różnicę: sa nieduże ale równiutkie; pięknie jasnobrązowe; gładziutkie; foremne :-)
Ale (bo wciąż zapominam) dowiem się w końcu do których sklepów w Redzie i okolicy dostarczają.
Salamandro - nie wiem jaka jest wielkość produkcji - za to jakość... zapewniam że jeśli taki marudny dziad jak ja chwali to nie bez powodu.
Dla mnie to jest taki chleb że ja go potrafię jeść SAM -w sensie gołą pajdkę takiego świeżutkiego jak ten dziś.....mniammmmm....ten chleb jest delikatny i pachnący jak....aaa ;-)
Ale uwaga!
psssst - nie kupujcie k r o j o n e g o ! To z reguły wczorajszy chleb - podobno świeżego nie daje sie pokroić maszynowo!I to nie tylko u nich ale wszędzie!
Nie jest to dyskwalifikująca historia ale jak jest wybór?
dopisane:oooo! KOBIETA tam rządzi!!! Pewnie dlatego stawiają na jakość a nie ....j a k o ś :-)
Reage
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Ja z GS kupuje krojony i z rana jest równie ciepły i chrupiący jak nie krojony:)
zreszta kiedys ,jak mieszkalam w gdyni rowniez kupowalam krojony z piekarni i to swiezy i dzisiejszy:)
pozdrawiam

polecam z gs glownie chleb orkiszowy...mniam mniam:)
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Jak już polecamy inne piekarnie w tym temacie to pieczywo od Skierki z Rumi też wpisuje się w takie ochy i achy jak u Podmiejskiego :) A sklepik mają przy piekarni tuż obok straży pożarnej w Rumi.
HAns
Znam to forum
117 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

dzisiaj rowniez przetestowane cieple pieczywko z warzywniczej, z rana po rejestracji syna w przychodni pojechalem zakupic i rzeczywiscie bardzo dobre pieczywo i chyba bede czesciej kupowal bo smak b. dobry.
co do ceny moim zdaniem niska - w wiekszosci za oliwski placi sie 2-2,5 zl , na warzywniczej 1.70 czy 1.80 jak dobrze pamietam.
pozdr
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

ruch w tej piekarni ostatnio jest faktycznie spory... ceny przyzwoite, smak pieczywa niezły... Mi podchodzi najbardziej ostatnio chlebek słonecznikowy, polecam. chyba nic lepszego bliżej nie znajdziemy...
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Podmiejski zrobił reklamę, to i ruch się zwiększył ;-)
Ja jakoś nie mam szczęścia, nigdy nie mam okazji zdążyć przed 12:00, bo nie jeżdżę w tamtym kierunku. Ale na szczęście piekarnia GUS przy Spółdzielczej (czy Przemysłowej, bo nie kojarzę) też ma dobre pieczywo.
Agamtb

12 lat temu

Ja już prawie rok piekę sama chleb 8-)
Choć nie powiem - od czasu do czasu mam ochotę na taką mega puszystą, lekką bułeczkę albo bagietkę z piekarni...
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Nie robiłem reklamy tylko podzieliłem sę wrażeniami.I cieszę się ze mamy podobne :-)
Niestety przez telefon nie udało mi się ustalić listy sklepów w Redzie zaopatrywanych przez tą piekarnię!!!
Ale zrobię to osobiście....
good by my love, good bye...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Agamtb pisze:Ja już prawie rok piekę sama chleb 8-)
A pieczesz w automacie do chleba czy masz jakiś prosty, sprawdzony przepis do tradycyjnego pieczenia?
ODPOWIEDZ