Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowy sklep z środkami psychoaktywnymi w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Mnie nie pytaj - nie używam :) Widocznie jest potrzebny - w całym tym ferworze "walki o byt", pogoni za wszystkim, itd. czasem chwila zapomnienia z dymkiem im pomaga..
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Boje sie jednego, dzieciaki i mlodziez, nie dokonca zorientowani, boje sie tego, ze ktos lub moda im wmowi, ze bez tego nie mozna sie dobrze bawic. Zalezy mi na tym , aby mieli szanse to ocenic w sposob racjonalny. Oczywiscie, ze jesli ktos bedzie chcial, to niech bierze. To jest tzw dorosły wybór, ale dzieci nie są dorosłe. Czy dostaną wybór, czy będzie im to narzucone?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Jak ktoś bardzo chce to zawsze wszędzie znajdzie i kupi. Ale w tym przypadku podsuwa się dzieciakom pod nos zamiast utrudnić dostep. A ilu bedzie takich którzy z ciekawosci jak to działa zaryzykuje i kupi
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Kiedy otwierały się sklepy w Gdyni młodzieży w liceach rozdawano taka wielką informację dlaczego miasto nie mogło zapobiec otwarciu tych sklepów...ciekawa lektura z przestrogą dla młodych i ich rodziców... Ciekawe czy naszym władzom coś takiego przyjdzie do głowy...tym bardziej, ze w Radzie Miasta są nauczyciele.....
adamek
Nowy/a na forum
1 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Witam! jestem nowy na tym forum,i nieukrywam, ze trafilem tutaj poprzez haslo "dopalacze".
Dzis mamy wolny rynek, kazdy moze sprzedawac co chce.Jako staly bywalec tych sklepow, nigdzie nie doradzano mi co mam kupic i do czego, a wrecz przeciwnie. Zawsze slyszalem, ze produkt nie nadaje sie do spozycia.Nikt nie nagaduje mlodziezy, czy tez starszych do kolekcjonowania produktow z takich sklepow. Walka z tymi sklepami to walka z wiatrakami, lepiej aby panstwo czerpalo z tego korzysci niz wszystko ma isc w rece przestepcow, handlarzy narkotykami. Zobaczcie, w holandii sa coffeshopy, rzad kasuje miliony euro rocznie z tego biznesu, wiec czemu nie zrobic w Polsce tego samego? Kupuje ten co chce. Nie jestem wlascicielem tego sklepu, i prosze nie gancie mnie za to, ze jestem po ich stronie. Nie pale papierosow, od alkoholu tez stronie, natomiast zapalic cos dla relaksu bardzo lubie. Mam mase znajomych, pracownikow budowlanych i adwokatow czy tez roznych przedsiebiorcow, uwierzcie mi, malo jest osob ktore nie palily trawki... Moj synek ma 4 latka, gdy podrosnie zapale sobie z nim ziolko, wole to niz pic wodke. Moj wybor i uszanujcie go.
Pozdrawiam
Adam
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Adam, racja - każdy robi to co lubi, byleby innym nie przeszkadzać. Widzisz, u Ciebie jest to, że "zapalisz ze swoim synkiem zioło" miejmy nadzieję, że wytłumaczysz mu wszystko nt narkotyków, alkoholu i innych nałogów, ale niestety zbyt dużo dzieciaków i młodzieży które puszczone są samopas, i nikt nie kontroluje tego co one wyrabiają (ot chociażby masz ostatnie akcje że "dzieci rodzą dzieci") Od razu przybędzie młodzieży któzy popalą sobie trawki i wyjdą niedajboże na ulicę na miasto ...

Mówisz o Holandii, mieszkałem w Holandii tydzień, byłem w kilku rodzinach i przychodziłem do ichnej szkoły (odpowiednik naszego gimnazjum+liceum) - u nich jest moda na brak nałogu, palą tylko starzy, albo nieliczni młodzi. Ale zato jak już ćpają/biorą/palą to powiem Ci, że to straszny widok. Nie wiem, czy chciałbyś żeby Twój synek chodził w przyszłości do szkoły z kimś, kto nie jest do końca świadomy, gdzie się znajduję (a przychodzili tacy do tamtejszej szkoły). Tam jest zupełnie inna mentalność i podejście do używek, nie można ich porównywać z Polakami ...
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ja osobiście nie miałem styczności z "dopalaczami", ale jesli one naprawde DOPALAJĄ to nie jest najlepiej. Co innego jeśli działają jak marihuana. Po tym jest się spokojnym, jednak jeśli dopalacze dopalają to współczuje szybom wszystkich sklepów na Jana Pawła.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Jak widać, zakładając wątek i dyskutując na ten temat, nieświadomie zrobiliśmy reklamę temu sklepowi... Myślę, że dyskusja nad tym, w jakim stopniu polska młodzież używa narkotyków nie ma sensu. Każdy ma swój subiektywny pogląd na sprawę. Obiektywne badania także pokazują, że z polską młodzieżą nie jest tak źle, jak co niektórzy sądzą.

A czy sklep przetrwa, czy nie, czas pokaże...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a ja widzę pozytyw, może dzięki takim sklepom nasz naród nieco pozbędzie się tej najmniej szczytnej cząstki. W końcu sami powymierają przed 30 tką...
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Ale z tego co wiem to wiara woli kupić jakiś dobry towar od sprawdzonego dilera niż z tego sklepu. Nie dość że te towary są często "słabsze" i "gorsze" w działaniu to jeszcze mają o wiele więcej skutków ubocznych niż towar z ulicy i ci co to lubią doskonale o tym widzą i omijają takie sklepy. Po za tym często przechodzę koło tego sklepu wieczorami jak i za dnia to zawsze świeci pustkami chyba że są tam znajomi właściciela. Więc moim zdanie nie ma problemu.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Jak takie pustki to się nie utrzyma, podobnie jak poprzednicy. Ile by musieli tego sprzedać by się utrzymać, a podobne punkty są i w Rumi i w Wejherowie.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

A on jest już w ogole otwarty? Jak tam przechodzilam ostatnio to nawet lady jeszcze nie bylo ani nic oprocz strych manekinów po sklepie odziezowym. Ja mysle ze jeszcze tam nic nie ma..
Jak bede tam dzis przechodzić to zerknę
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

apropo tego typu punktów: dziś w radiu słyszałam reklamę podobnego sklepu, który ma swoje punkty w Gdańsku i Rumii, maja nawet coś w stylu drive'a - czyli dowóz do domu, normalnie szok!!
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Bodajże na RMF MAXX
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

ta zgadza się nazwa sklepu i dodane drive... czego to już ludzie nie wymyślą...
ODPOWIEDZ