Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa kawiarenka w Redzie?

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
86karola86
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Słuchajcie mam do was pytanie. Chciałąbym sie dowiedzieć czy przyjeła by sie tu kawiarenka tylko z cherbatą, kawą i jakimś ciastkiem do przegryzienia? Zero alkoholu. Miejsce gdzie można by było spokojnie usiąść, porozmawiać, napić się czegoś ciepłego albo zimnego i coś przekąsić. Prosiłąbym o wasze opinie na ten temat :)
Karolina
długi
Znam to forum
146 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

"z cherbatą" chyba nie :-)
I jak dla mnie post nie w tym dziale.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

post można przenieść, ja z kolei szaleje z radości na takie wieści, ale..
1. niedawno jedna kawiarnia się wyniosła (jedyna właściwie), miejsce w piwnicy... dosłownie... obsługa niemiła (jeśli z dwóch osób jedna coś zamówiła, to druga po 20 minutach słyszała "mam nadzieje, że pan coś zamówi"; był tam jednoręki bandyta... bilard.... z demobilu i ceny... bardziej niż trójmiejskie.
najtańsza kawa Cafe Creme 5,5 zł, a podkreślam, że to najtanszy produkt:)
miło, że była, ale sposób jej prowadzenia... był co najmniej niewłaściwy.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

...jak mi się marzy takie miejsce z pysznym ciastkiem i gorącą czekoladą.... (oczywiście w "normalnej cenie")
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Jeśli tylko będzie dobra gorąca czekolada (najlepiej kilka rodzajów :D) to super.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a jak będzie miło i zielona herbata:D to mogę wpadać co piątek:)
dinky
Forumowicz
45 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Mi się marzy porządna herbaciarnia w Redzie :-) gdzie można by miło spędzić czas.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Moim zdaniem się nie przyjmie.
Aby się nie powtarzać. Polecam Pani wątki:

http://e-reda.pl/viewtopic.php?t=1370

i

http://e-reda.pl/viewtopic.php?t=1382

tam tez poruszany był ten temat
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

a ja jestem pewien, że przyjmie, o ile np. lokal nie będzie w piwnicy:) będzie w dobrym miejscu... ceny nie będą takie jak w Piwnica Cafe... :) Mieszkańców przybywa na północy miasta, Osada Darżlubska, Wasko przy Kazimierskiej, Semeko nad rzeką... przybędą też 4 molochy z aqua parkiem.... Murat chyba jest wykańczany, hotel na Ciechocinie rowniez... więc jest sporo spragnionych gardeł na gorącą czekoladę, herbaty czy kawy:)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Ja też myślę, że by się przyjęła, choć to zależy od kilku innych czynników. O tym faktycznie było wcześniej. Powtórzę tylko za Ryszardem, że najważniejsza jest lokalizacja.

Inna sprawa, czy fakt, że kawiarenka by się przyjęła oznacza, że biznes będzie się opłacał? Proponuję zrobić sobie przynajmniej ogólne obliczenia. Można poszperać na stronie GUSu i sprawdzić ile osób w określonym wieku mieszka w Redzie. Załóż, że do kawiarni będą chodzić nie z całej Redy, a tylko z najbliższej okolicy. Dodatkowo, do kawiarni będzie chodzić niewielki odsetek (być może są w Internecie wyniki badań na temat częstotliwości uczęszczania Polaków do takich knajp). Załóż, jaką kwotę zostawiłaby przeciętna osoba i oblicz, czy to się opłaci. Taka ankieta na forum niewiele pomoże - musiałoby się wypowiedzieć jakieś min. 100 osób, by móc się tym kierować...
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

W tej sprawie,jak i w innych będę się powtarzał, ale co tam ;) Wszystkie te czynniki o których piszecie są ważne, a ja na pierwszym miejscu stawiam jakość! Jakość obsługi, czytaj : profesjonalizm ! Z takim podejściem można bardzo dużo zdziałać. Potwierdzają to powyższe posty o słabej obsłudze w poprzednim lokalu. Wiele można przykładów tego typu mnożyć. Jeśli wreszcie zacznie się myśleć takimi samymi kategoriami w Redzie na Gdańskiej jak np. w Gdyni na Świętojanskiej - będzie dobrze. Może nie tylko do kawiarni, ale i po inne produkty nie będę musial lecieć np. do Rumi, bo i tu się polepszy .....
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

A tak z ciekawości czy przypadkiem nie ma powstać kawiarnia na Al. Jana Pawła II (od strony nowego bloku semeko)? Coś tam murarze dłubią i dłubią i pomyślałem może to być jakiś taras?
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

brzezins pisze:A tak z ciekawości czy przypadkiem nie ma powstać kawiarnia na Al. Jana Pawła II (od strony nowego bloku semeko)? Coś tam murarze dłubią i dłubią i pomyślałem może to być jakiś taras?
Jest o tym wątek:
http://e-reda.pl/viewtopic.php?t=1382
Lagerfeld

14 lat temu

a co to znaczy profesjonalna obsługa jak taki Właściciel zapłaci max 1200 zł w Redzie ludkowi pt. kelner, barman .....
Nie macie pojecia o dobrej obsłudze.....!!!! Dla mnie w Redzie jedynym fajnym miejscem jest Fudzi, ale nie oczekuję tam fajerwerków bo ide tam na piwo lub drina ...... i nic wiecej ...Malkontentów zawsze dużo a wy nie macie pojecia jak jest ciężka praca w gastronomii!!!!!!!
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Lagerfeld pisze:a co to znaczy profesjonalna obsługa jak taki Właściciel zapłaci max 1200 zł w Redzie ludkowi pt. kelner, barman .....
Zgadzam się.. Płacą po 1000zł i się spodziewają mega doświadczenia. Jak ktos chce profesjonaliste i bardzo doświadczona osobę to musi trochę zapłacić, bo inaczej będzie zmieniał obsługę co pare miesięcy. Jak jst w kilku knajpach, do których chodzę.
Ale pracodawców w Redzie na to nie stać więc nie ma co się dziwić, ze czasem niewłaściwi ludzie obsługują, albo właściciel sam staje i robi sobie co chce, bo jak komus zalęzy na pracy to będzie się profesjonalnie zachowywał
ODPOWIEDZ