Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowa kawiarenka w Redzie?

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

ehm ehm ... coś wiadomo na temat tej kawiarenki ?? :P
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Urzędy pracy pomagają bezrobotnym W otwieraniu własnego biznesu.Mając dobry zawód można załozyć własną firmę i to najlepiej rodzinną.Nie będzie konfliktu pracodawca- pracownik.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Założyciel wątku jakoś się nie odzywa
86karola86
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Hehe czytam co piszecie i widzę że nie raz wasze wypowiedzi różnią sie z tym co napisałam ponieważ prosiłam o to żebyscie sie wypowiedzieli czy jesteście za tym żeby otworzyć taka kawiarenkę w Redzie a czytałąm tu o wielu różnych sprawach. Słuchajcie chodzi mi o wasze zdanie pownieważ chciałąbym otworzyć to ze wzgledu na mieszkające tu osoby bo sama tu mieszkam i przydałoby sie tu miejsce gdzie mozna miło spędzić czas. Jak narazie to jestem osobą niepracujacą i staram sie o dofinansowanie bo ciężko u nas z pracą. Dziękuję wam za wypowiedzi szczególnie co do tego jak się traktuje pracowników bo sama byłam pracownikiem i wiem jak przełożeni potrafią traktować podwładnych i nie zamierzam być dla nikogo taka :) Takze jeśli wasze opinie będą naprawdę pozytywne to może juz niedługo spotkamy sie w kawiarence :D
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Zapytałaś czy by się przyjęła kawiarenka a nie czy byśmy chcieli i czy jesteśmy za tym.

Więc jeśli chodzi o to czy jesteśmy za tym to ja jak najbardziej bym chciała takie miejsce i bym zapewne tam zaglądała od czasu do czasu.
ale jeśli chodzi o to czy by się przyjeła to tak jak napisałam ( w tym wątku i w innych do których podłam linki) to moim zdaniem będzie ciężko. Alewszystko możliwe

Ale nie zniechęcam Cię. Będę trzymała kcióki
Damian
Prawie Lider
679 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Z tym, że będzie ciężko zgadzam się na 100%. Jednak napewno ciężko będzie zarówno w Redzie jak i w innych miejscach - na początku lekko nie jest. Wiele zależy od prowadzącego czy biznes chwyci - tu przydadzą się uwagi w tym wątku. Zgadzam się, że wszyscy by chcieli. Ze zwyczajem spędzania czasu w klubach, kawiarniach itd jeszcze u nas słabo i to nie tylko z powodu chudych portfeli (niekoniecznie takie są). Myślę, że nie mamy jeszcze tego w zwyczaju (zmienia się to ale wolno) i często też nie mamy gdzie pójść - różni ludzie mają różne wymagania. Dlatego należałoby zaproponować coś odmiennego do istniejących miejsc. Może coś nieco wyższych lotów - np. z muzyką inną niż "umpa umpa" na cały regulator, i generalnie w stylu takim, który nie odpowiadałby ludziom zmuszających do słuchania wulgaryzmów, bo starają się podkreślić swoją obecność przekrzykując wspomniane "umpa umpa" ;) swoim " ......."
Życzę powodzenia.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

co do zwyczaju spędzania czasu w kawiarniach, czy ogólniej rzecz ujmując knajpkach to się zgadzam. Choć nieustannie tego typu pow. przybywa, to nadal odstajemy od np. Niemców... a szkoda. W Sopocie działa program kawa za 1 zł, gdzie w wybranych kawiarniach emeryci kupują kawę za 1 zł (jakieś kupony chyba dostają).. i to jest świetna idea do realizacji w Redzie, bo co tu na emeryturze można robić (jeśli ktoś nie jest aktywny, nie dorabia, nie udziela się...). Dlatego też w takiej kawiarence mile widziałbym np. zniżkę dla emerytów:) to pewny klient, lokalu nie zdemoluje... a i jak podejrzewam, przychodziłby regularnie.
W popołudnie takie jak teraz bardzo brakuje mi miejsca gdzie można pójść na kawę i poczytać... :) o ile pizzerii mamy już sporo, o tyle w tej branży jesteśmy... czarną dziurą...
brzezins
Bywalec
207 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Moim zdaniem kawiarnia by się z przyjęła. Cała ta Piwnica była na uboczu, co sprawiło, że dostała po tyłku. Moim zdaniem aktualnie najlepszym punktem do tego rodzaju działalności jest Al. Jana Pawła II. Ciekawe ile kosztuje wynajem lokalu?

Z pewnością umiarkowane ceny i dobra lokalizacja zachęciłyby ludzi, aby przysiąść na kawę przed lub po zakupach w mięsnym :D
Zapraszam na bloga o finansach - http://wnioseknabiznes.blox.pl/
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Jakby była popularnym miejscem to napewno by ludzie ją odnaleźli nawet jak jest schowana. Tu bardziej chodziło o ceny i obsługę. Do tego nie ukrywajmy jak lokal nie ma alkoholu to ciężko przędzie. Trzeba więc zachęcić klienta czymś innym, ale jednocześnie na tym zarobić, żeby sie utrzymać. I w to jest najtrudniejsze
AgMa
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Było by fajnie. Jestem matką i wiem, że jak idzie się z dzieckiem na spacer rano, to chciałoby się usiąść gdzieś w ogrudku na dobrą kawę i dobre ciacho albo nawet na jakąś mała kanapkę :)
Pomysł super !
ewelina2424
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Rok minął, a tu ani słychu ani widu nowej kawiarenki, w której można by było się napić pysznej gęstej gorącej czekolady. A może coś przeoczyłam ?
EWELINA2424
ODPOWIEDZ