Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

problem z komputerem

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

pomożcie,po odpaleniu kompa wyskakuje mi napis:nie mozna uruchomic systemu windows,ponewaz nastepujacy plik nie zostal znaleziony,lub jest uszkodzony co robic wytlumaczcie ale prosto tak po kobiecemu.Nie mam plytki:((
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

iść do kogokolwiek z komputerem, podłączyć tam dysk... i skopiować od tej osoby plik, którego nie masz.... może pomoże
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

hmm...raczej nie pomoże...dobrzy by było wsadzić płytkę windowsa i nacisnąć R - wtedy on sobie zdiagnozuje i podmieni plik - powinno grać...
dexrafi
Znam to forum
86 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

jeżeli jest ta sama wersja windowsa (ten sam service pack) to kopiowanie może pomóc, chociaż lepiej jest po prostu przed kopiowaniem sprawdzić dysk prez zwykle chkdsk
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Najprostsze będzie formatowanie dysku (i tak warto to robic regularnie), chyba że dane na dysku nie są zabezpieczone w jakichś kopiach.
Awatar użytkownika
gizboy
Bywalec
274 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Formatowanie dysku zawsze jest ostatecznością.... częste robienie formatu nie jest dobre dla dysku:)...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

O matko, jak ja bym miał sformatować swój dysk... Masa danych do przeniesienia. Na szczęście, od 2006 roku śmiga bez zarzutu. Też uważam, że format to ostateczność. I jestem zdania, że opcja z odpaleniem płyty Windowsa jest najlepsza...
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

ja bym sobie chętnie formata na lapku strzelił, ale problem jest z gwarancją, po reinstalce wygasa mi gwarancja :( a już od ponad roku się męczę z jednym windowsem ... jeszcze na dodatek vistą ...)
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

14 lat temu

Ale pomogliście.. "tak po kobiecemu" to chyba nie było.. :) No może rada o pójściu z komputerem do kogoś innego :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

Sorry, nie doczytałem, że nie ma płytki... A no bo i problem zdefiniowany tak "po kobiecemu" ;) A jakiego pliku brakuje lub jest uszkodzony?
Ale jeśli nie ma płyty, to trudno będzie łatwo to naprawić. Praktycznie jedyna opcja (poza formatem), to wyjęcie dysku i podłączenie do innego komputera... Jeśli nie dla naprawy systemu, to w celu skopiowania ważnych danych przed wykonaniem formatu i ponownej instalacji systemu. Pozostaje pytanie, dlaczego plik jest uszkodzony? Nie jestem z wykształcenia informatykiem, ale być może sam dysk jest uszkodzony? Wtedy pozostaje wymiana dysku.

Napisz dokładną treść komunikatu, który Ci się pojawia, to może coś się znajdzie...

Jeśli nie masz płyty Windowsa, to może masz jakąś inną płytę naprawczą, np. dołączaną wraz z laptopem?
Agamtb

14 lat temu

Huherko pisze:a już od ponad roku się męczę z jednym windowsem ... jeszcze na dodatek vistą ...)
szczerze współczuję....ehhh
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

Ja mam vistę i nic mi się od 2 lat nie działo. Niedawno postanowiliśmy w końcu zrobic formata, tyle, że na własną rekę. Nie dość, że trwało to strasznie długo ( kopiowanie wszystkich zdjęć, filmówitd.) to jeszcze mnie teraz wszystko wkurza bo nie działa jak powinno. Trzeba będzie się zwrócić do kogoś bardziej kompetentnego w tej kwesti
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1800 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

14 lat temu

mnie jakoś też chodzi, ale samo włączanie kompa trwa z 5 minut, przy wyłączonych wszystkich pobocznych programach ...

Ja dużo rzeczy instalowałem, lubię poskrobać w Delphi, a do niego potrzebne są różne środowiska i inne bzdury. Wiele z takich programów dosyć ostro wbija się w system i zamulają :(
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

14 lat temu

Zigi pisze:Sorry, nie doczytałem, że nie ma płytki... A no bo i problem zdefiniowany tak "po kobiecemu" ;) A jakiego pliku brakuje lub jest uszkodzony?
Ale jeśli nie ma płyty, to trudno będzie łatwo to naprawić. Praktycznie jedyna opcja (poza formatem), to wyjęcie dysku i podłączenie do innego komputera... Jeśli nie dla naprawy systemu, to w celu skopiowania ważnych danych przed wykonaniem formatu i ponownej instalacji systemu. Pozostaje pytanie, dlaczego plik jest uszkodzony? Nie jestem z wykształcenia informatykiem, ale być może sam dysk jest uszkodzony? Wtedy pozostaje wymiana dysku.

Napisz dokładną treść komunikatu, który Ci się pojawia, to może coś się znajdzie...

Jeśli nie masz płyty Windowsa, to może masz jakąś inną płytę naprawczą, np. dołączaną wraz z laptopem?
nie mozna uruchomic systemu windows,poniewaz nastepujacy plik nie zostal znleziony lub jest uskodzony.Mozesz podjac probe naprawy tego pliku.W tym celu uruchom instalatora systemu windows z orygnalnego dyku CR-Romi wybierz R na pierwszym ekranie aby rozpocac naprawe.Taki napis wyswietla mi sie gdy odpalam laptopa.Ma jedynie plytke z linuksem.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2883 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

14 lat temu

makarena pisze:nie mozna uruchomic systemu windows,poniewaz nastepujacy plik nie zostal znleziony lub jest uskodzony.Mozesz podjac probe naprawy tego pliku.W tym celu uruchom instalatora systemu windows z orygnalnego dyku CR-Romi wybierz R na pierwszym ekranie aby rozpocac naprawe.Taki napis wyswietla mi sie gdy odpalam laptopa.Ma jedynie plytke z linuksem.
Czyli nie wiadomo, o jaki plik chodzi? Jeśli nie wiadomo jaki plik, to chyba jedyne co pozostaje, to skopiowanie ważnych danych i ponowna instalacja systemu. Nowy Windows 7 kosztuje niespełna 400 zł, ale może w tym przypadku, wystarczyłaby wersja upgrade za 200 zł, ale nie jestem przekonany.
ODPOWIEDZ