Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Staja Kontroli Pojazdów na ul. Obwodowej

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

NIE POLECAM

Gość kompletnie nie zna się na swojej pracy
Pojechałem na "szarpaki" aby sprawdzić co jest do wymiany (stukotanie w przednim zawieszeniu),
Nie dość że "mechanik" nie był w stanie stwierdzić co jest do wymiany to skasował 20 zł

W każdej innej stacji kontroli pojazdów sprawdzenie zawieszenia na szarpakach kosztuje 10 zł

Omijajcie ten zakłąd
Awatar użytkownika
kula65
Częsty Bywalec
311 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Skoro się chłop nie zna to wszystkie "szroty" będą mogły łatwo przejść przegląd w tej stacji.Już słyszałem wcześniej opinie od znajomych, że stacja słabo spełnia swoje funkcje, dlatego nie korzystam z ich "usług"
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Moja żona też już nie korzysta z tego zakładu, nie polecam ja również - wolę pojechać do RUmii, tam jest bez problemów, czepiania się, szybko i fachowo
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2867 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

A ja polecam. Trzy razy byłem i za każdym razem nie spostrzegłem niczego, co by mogło wpłynąć na negatywną ocenę stacji.

A co do czepiania się - no mam nadzieję, że uczciwa stacja kontroli pojazdów czepia się, jeśli stan auta budzi zastrzeżenia ;) (chyba, że chodzi o inną sytuację?)
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

dokładnie kobieta itd itp....
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Robię tam przeglądy do dowodu i sprawdzam zbieżnośc.Nie mam zastrzeżeń.
inosolan
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja również ostatnio robiłam tam przegląd i nie mam zastrzeżeń.
dorka04
Częsty Bywalec
397 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ja natomiast miałam doświadczenia dostarczające sporą dawkę adrenaliny. W czasie przeglądu ( mechanik był za kierownicą!!!) pękł przewód hamulcowy. Pan tylko podsumował " o coś pękło" i odesłał mnie bez hamulców instruując że nie mam używać hamulców !!! ( nadmieniam że jeżdżę fordem mondeo kombi i zastanawiałam się nad sposobem hamowania na "jaskiniowca").
Mój mąż był w szoku jak wróciłam bez hamulców - nie mógł uwierzyć że facet wypuścił mnie niesprawnym samochodem....
Ana
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ja robiłam tam przegląd przed kupnem. Diagnoza: kupować - auto w pełnio sprawne. Po 2 tygodniach jazdy okazało się, że wahacze, amortyzatory, tarcze i klocki do wymiany. Mało prawdopodobne aby zużyły się po ok 150 km....
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

A ja pojechałem ustawić zbieżność.
Zapytałem sie ile kosztuje .... a potem do faktury kazano mi DOPŁACIĆ VAT.
Wg mnie to zwykłe oszustwo.
Na temat jakości badań czy też usług nie będę sie wypowiadał bo w swietle powyższego mogę być uznanym za nieobiektywnego - więc wybrałem jeden ich "grzeszek".
Awatar użytkownika
HarrY
Częsty Bywalec
407 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

może są ekologiczni i nie lubią wystawiać FAKTUR :)
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Nie są wyjątkiem jeśli chodzi o takie praktyki. W branży warsztatów(poza ASO) jest to praktycznie standard, że jeśli bierzesz fakturę dolicza się VAT który i tak potem odzyskujesz.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja byłem na przeglądzie niedawno i tez nie mam zastrzeżeń :)
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

herring pisze:Nie są wyjątkiem jeśli chodzi o takie praktyki. W branży warsztatów(poza ASO) jest to praktycznie standard, że jeśli bierzesz fakturę dolicza się VAT który i tak potem odzyskujesz.
i jest to oczywiście zgodne z Ustawą Podatkową?
Dolicza VAT do faktury bo musi go zapłacić potem do US a jak nie wystawia faktury to nie dolicza ...bo nie płaci? Dlaczego?
Może VAT to podatek uznaniowy i sam przedsiębiorca decyduje co sprzedaje z VATem a co nie?
Wiesz jak sie nazywa taki s t a n d a r d ?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2867 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

herring pisze:Nie są wyjątkiem jeśli chodzi o takie praktyki. W branży warsztatów(poza ASO) jest to praktycznie standard...
Owszem, ja też się spotkałem z taką praktyką, ale jest to w zasadzie nielegalna praktyka. Jeśli ktoś podaje ceny netto, to powinien też podać stawkę VAT, jaka będzie doliczona. Jak nie podaje stawki VAT, to uznaje się, że podana cena jest ceną brutto.

Można próbować wymusić na sprzedawcy, że skoro podał taką cenę, to taka cena powinna być na fakturze ceną brutto. Mnie się raz udało (w innym warsztacie).
ODPOWIEDZ