Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Szkoły podstawowe w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

partagas pisze:co do tego obłożenia na UG to się nie zgodzę: http://www.telewizjattm.pl/index.php/od ... 1-07-26,03 no chyba, że to była ironia;)
mam na mysli zwykle darmowe kursy/zajęcia odbywające sie na uczelni... :D
alex0681
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Witam,
szukam opinii na temat Prywatnej Szkoły Podstawowej w Redzie działającej przy Przedszkolu Przygoda ul.Norwida. Czy są tu może rodzice, których dzieci tam chodzą? A tak w ogóle to którą podstawówkę polecacie? Jesteśmy przed wyborem szkoły dal 6 latka, zastanawiamy się co zrobić od września, no ale już na wiosnę musimy wiedzieć co i jak i gdzie papiery złożyć
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

w opinii publicznej dobrą opinię ma podstawówka nr 6 na Gniewowskiej, ale tak naprawdę jak się posłucha większej ilości rodziców to każda szkoła ma plusy i minusy, wg mnie podstawówka nie ma większego znaczenia podstawą tak naprawdę jest nauczyciel.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

http://e-reda.pl/viewtopic.php?t=2097&highlight= tu jest trochę o podstawówkach,choć dyskusja bardzo szybko przeszła na inne tory :)
orinoko
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Mój syn chodził pierwsze trzy lata do tej prywatnej szkoły. Mam złe zdanie o tej szkole, większość rodziców przeniosła dzieci do państwowej szkoły. W folderach reklamowych było mnóstwo zajęć dodatkowych, na które się nabrałam, np. łucznictwo, kółko fotograficzne, jazdy konne, garncarstwo i ceramika itd, jednak zaraz na początku roku okazało się, że nic takiego tam nie działa. Ale to było 8 lat temu, może teraz coś się zmieniło?
Wtedy uczyli tam tylko "najtańsi" nauczyciele. Z reguły młode dziewczyny zaraz po studiach, które na przerwach bały się własnego cienia, a to powodowało, że gimnazjaliści wchodzili im na głowę. No ale może teraz coś się zmieniło?
Plusem było, że dzieci miały codziennie na 8.00 rano co pozwalało mi pracować:)
alex0681
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

To co mnie przekonuje do tej prywatnej szkoły to możliwości opieki, tzn. świetlica w zasadzie tak jak w przedszkolu czyli mozna dziecko zostawic od 6 do 17. Bardzo by mi odpowiadala SP6 ale co z tego jak tam świetlica od 7.30 kiedy człowiek na 7 musi byc w pracy. Póki co mój syn chodzi do Przygody juz 3 rok i jesteśmy bardzo zadowoleni. Oczywiście ze każdy rodizc moze miec rózne opinieo szkole i z tym sie liczę, ale mieszkamy w redzie od niedawna wiec nie zanm osobiscie rodziców dzieci z podstawówki dlatego tutaj pytam o opinie o podstawówkach.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

jeżeli myślisz o świetlicy to niestety żadnej szkoły nie można w tym wględzie porównać do jakiegokolwiek przedszkola. Świetlice są małe, ciasne, chyba w SP2 (na Zawadzkiego) o ile dobrze pamiętam jest dłużej czynna , ale to proszę sprawdź. Patrząc na własne dzieci to czasami aż mnie gryzie sumienie jak odbieram je ze świetlicy tuż przed 17.00 i sobie myślę że muszą na mnie tyle czekać a w świetlicy nie ma już od dłuższego czasu innych dzieci... Ciekawe jak inni rodzice pracują że świetlice są puste?
alex0681
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Też sie zastanawiam jak inni pracują że nie korzystają ze świetlicy. Mój syn od 3 lat chodzi do przedszkola zaprowadzam go na 6.45 a odbieram o 16 i nie znalazalm żadnej innej szkoły w Redzie prócz tej prywatnej z tak czynna świetlicą. Z tego co się dowiedziałam to w tej prywatnej teraz się sporo zmieniło, aktualnie są 2 klasy pierwsze ie jedna druga, grupy ok 15 osób, zajęcia na jedną zmianę po zajęciach obiad i potem świetlica lub zajęcia dodatkowe w zależności od dnia. Obecna wychowawczyni mojego dziecka ma w tej szkole córkę i jest zadowolona. Więc pod względem opieki najbardziej przemawia do mnie ta szkoła prywatna
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Szkoła w Ciechocinie ma świetlicę czynną do 17.00, ale świetlica niestety pozostawia "bardzo wiele do życzenia"
alex0681
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

narek pisze:Szkoła w Ciechocinie ma świetlicę czynną do 17.00, ale świetlica niestety pozostawia "bardzo wiele do życzenia"
no właśnie a mi zależy na świetlicy z prawdziwego zdarzenia anie że to przechowalnia dla dzieci. A od której jest otwarta??
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

nie pamiętam ale raczej od 7.00
alex0681
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

narek pisze:nie pamiętam ale raczej od 7.00
no to pewnie tak jak w większości a co zrobić jak o 7 trzeba być już w pracy, nie każdy pracuje od 8 a trzeba jeszcze dojechać.
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Szkoła podstawowa nr 4 ma stronę internetową na której znajdziesz info dotyczące świetlicy tj.godz.pracy programu jaki jest przewidziany na dany semestr.Ja osobiście przeniosłam syna z Sp2 do Sp4 i jestem bardzo zadowolona.Mam tu na myśli lepsze zaplecze sportowe,a także to ,że potem i tak w większości dzieci trafiają do Gimnazjum na Łąkowej co moim zdaniem podnosi ich szanse na dostanie się do klasy matematyczno-przyrodniczej,informatycznej i językowej.Moja córka poszła do tego gimnazjum z innej szkoły i egzaminy poszły jej gorzej. Patrząc na inne dzieci z jej klasy utwierdzam się w tym.Świetlica jest czynna od 6.50 do 17.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Mam prośbę. Czy możecie mi napisać orientacyjnie, gdzie jest która szkoła? W sieci znajduję jeden wielki zamęt.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

SP nr 4 przy Łąkowej, SP nr 2 przy Ceynowy chyba (bynajmniej z jednej strony biegnie ta ulica) czyli najbliżej osiedla Przy Młynie, SP nr 3 na Ciechocinie, nr 5 w Rekowie Dolnym praktycznie w lesie (ale bardzo ładnie:D) no i nr 6 za torami bliżej cmentarza komunalnego
ODPOWIEDZ