Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

WSAiB w Gdyni

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Hej;) Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z tą uczelnią? Wszelkie opinie na jej temat bedą pomocne;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Ja też nie miałam z nią do czynienia, ale od znajomych słyszałam niezbyt pochlebne komentarze
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Na UG też nie ma zbyt dobrych opinii.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Koleżanka kończyła ją wiele lat temu. Ona -sumienna i dokładna dziewczyna - była zniesmaczona tym, co tam się działo. Poziom dydaktyczny był wg niej słaby, wymagania też - płacisz to jesteś i niewiele musisz. Opowiadała, jak bardzo niedouczeni studenci z jej roku pokończyli tę szkołę z pozytywnym wynikiem. To jej opinia, ale zaznaczam, że sprzed wielu lat, więc mogło się coś zmienić. :)
A co Arturze, planujesz się tam dokształcać? ;)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Niewiele się zmieniło, poziom na prywatnych uczelniach cały czas bardzo niski. Kolega po miesiącu z dziennych (chyba nawet z WSAiBu) przeniósł się na niestacjonarne zaoczne na UG na ten sam kierunek.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Pienio, nie można uogólniać. Są szkoły prywatne, które w rankingach wypadają znacznie lepiej od państwowych - np. Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku. Ja jestem z jej usług zadowolona, a jestem wymagająca (a nie z serii - jestem tylko po dyplom ;) )
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Artur pisze:Hej;) Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z tą uczelnią? Wszelkie opinie na jej temat bedą pomocne;)
Bardzo niski poziom nauczania i ponoć praktykowane sprzedawanie dyplomów (słyszałam to już od kilku osób, ale oczywiście trudno jest oficjalnie potwierdzić taką informację). Generalnie mówi się, że to uczelnia dla dzieci bogatych rodziców, którą kończy się bez większego wysiłku, gdy ma się odpowiednio wypchany portfel. Jeśli jednak chcesz się naprawdę czegoś nauczyć - szukaj innych uczelni.
Anika1708
Częsty Bywalec
342 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ja kończyłam na tej uczelni studia podyplomowe dofinansowywane z UE. Większość wykładowców to specjaliści praktykujący a nie teoretycy, od których faktycznie można się czegoś nauczyć. Na mnie uczelnia zrobiła pozytywne wrażenie.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Dzięki za wszystkie komentarze - i z chęcią proszę o więcej. Jest tam jeden kierunek który mi się podoba, ale że nikogo znajomego w tej szkole nie mam, więc postanowiłem zapytać. Na chwilę obecną mam taki mętlik w głowie, nie chcę studiować czegoś co da mi tytuł bezrobotnego magistra - a w dzisiejszych czasach - wiemy jak jest, szczególnie po studiach humanistycznych. A jakieś opinie o szkole SWPS w Sopocie?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Artur pisze:Na chwilę obecną mam taki mętlik w głowie, nie chcę studiować czegoś co da mi tytuł bezrobotnego magistra - a w dzisiejszych czasach - wiemy jak jest, szczególnie po studiach humanistycznych.
A co właściwie chciałbyś studiować? I dlaczego upierasz się przy uczelniach niepublicznych, które tak naprawdę w większości przypadków są nastawione tylko i wyłącznie na - brzydko mówiąc - "robienie pięniędzy", a nie porządne wykształcenie osób, które nie będą miały potem problemu ze znalezieniem pracy. Uświadom sobie, że w Polsce nie ma (jeszcze) ekskluzywnych uczelni prywatnych z tradycjami i wysokim poziomem nauczania, tak jak jest np. w starej Europie czy w USA. Dlatego nadal jeszcze warto studiować na uczelniach publicznych. I co najważniejsze - wybierz jakiś normalny :) kierunek, który zapewni Ci pracę. Nie kieruj się aktualną modą, opowieściami znajomych czy reklamą w mediach. Czas studiów może spędzisz w ciekawy i przyjemny sposób, ale potem będzie niestety gorzej. Do naszej firmy spływają dziesiątki aplikacji absolwentów po tak kuriozalnych kierunkach studiów, że w życiu nie przypuszczałabym, że coś takiego w ogóle istnieje. Ludzie szukają pracy gdziekolwiek, bo znalezienie zgodnej z profilem wykształcenia graniczy w większości przypadków z cudem.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ja koncze w nastepnym roku logistyke i handel morski na Akademii Morskiej w Gdyni na dziennych i powiem wam, że poziom jest zenująco niski moim zdaniem. Twierdzę tak, że przeszedłem bez problemów 2 lata, bez nauki, rzadko chodząc (na większości wykładów nawet nie byłem a oceny wstawiali za nic poprostu na koniec). Dlatego też nie wierzę, że państwowe uczelnie to niby lepsze. Wszystko zależy od człowieka jak się przykłada. Ludzie, którzy maja stypendia, staże w dobrych firmach, należą do kół studenckich, mają referencje - znajdą dobrą pracę. Reszta dostanie papier i narazie ;)
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Akurat z Akademią Morską to też inna sprawa jest. Po upadku PLO i gospodarki morskiej w Polsce poziom AM spadł do poziomu uczelni słabej. Nie jest to już uczelnia typowo morsko-techniczna jak za czasów świetności i teraz można tam uświadczyć takie kierunki jak "Towaroznawstwo".
Z AMW podobnie.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze: A co właściwie chciałbyś studiować? I dlaczego upierasz się przy uczelniach niepublicznych, które tak naprawdę w większości przypadków są nastawione tylko i wyłącznie na - brzydko mówiąc - "robienie pięniędzy", a nie porządne wykształcenie osób, które nie będą miały potem problemu ze znalezieniem pracy. Uświadom sobie, że w Polsce nie ma (jeszcze) ekskluzywnych uczelni prywatnych z tradycjami i wysokim poziomem nauczania, tak jak jest np. w starej Europie czy w USA.
Chciałbym studiować kierunek, po którym mógłbym pracować w public relations/dziale HR. Rozglądając się po ogłoszeniach o pracę - poszukują absolwentów kierunków właśnie zarządzania zasobami ludzkimi oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Biorę też pod uwagę uczelnie publiczne, ale o nie nie pytam bo mniej więcej mam jakieś tam rozeznanie czy własne doświadczenia.
SuperDidii
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

suria pisze:Koleżanka kończyła ją wiele lat temu. Ona -sumienna i dokładna dziewczyna - była zniesmaczona tym, co tam się działo. Poziom dydaktyczny był wg niej słaby, wymagania też - płacisz to jesteś i niewiele musisz. Opowiadała, jak bardzo niedouczeni studenci z jej roku pokończyli tę szkołę z pozytywnym wynikiem. To jej opinia, ale zaznaczam, że sprzed wielu lat, więc mogło się coś zmienić. :)
A co Arturze, planujesz się tam dokształcać? ;)


Ja uczęszczam do tej szkoły i jestem bardzo zadowolona gdyby było słabo to bym nie siedziała przy książkach zakuwając je do sesji. To, że płacisz nie znaczy, że nic nie musisz robić!!!Jak Twoja koleżanka nie była z tej uczelni zadowolona to dlaczego się nie przeniosła!?
SuperDidii
Ja tu zaglądam
26 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
Artur pisze:Hej;) Czy ktoś z Was miał kiedyś do czynienia z tą uczelnią? Wszelkie opinie na jej temat bedą pomocne;)
Bardzo niski poziom nauczania i ponoć praktykowane sprzedawanie dyplomów (słyszałam to już od kilku osób, ale oczywiście trudno jest oficjalnie potwierdzić taką informację). Generalnie mówi się, że to uczelnia dla dzieci bogatych rodziców, którą kończy się bez większego wysiłku, gdy ma się odpowiednio wypchany portfel. Jeśli jednak chcesz się naprawdę czegoś nauczyć - szukaj innych uczelni.
Jest to nieprawdą. Mam dużo znajomych co skończyli tę szkołę i pracują na takich kierunkach jaki ukończyli na uczelni. Poza tym w gazecie Wprost w 2008 lub 2009 roku została uznana za najlepszą uczelnie na Pomorze na kierunku zarządzania.
ODPOWIEDZ