Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Badanie restauracji

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
joasia1973
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Czy jesteście mi w stanie pomóc? Musze przygotować badanie rynku redzkich restauracji. Czy ktoś może podać mi nazwę 5 restauracji? Mały problem bo u nas jest kilka pizzerii kilka pubów czy też pijalni piwa. A ja potrzebuję typowo restauracji. Mogę chyba uwzlędnić Morinę, Oberżę pod Turbotem no i może tę Modrzewiową chatę a jakie jeszcze?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Restauracja to lokal, w którym jest obsługa kelnerska. Jeśli w wymienionych przez Ciebie lokalach jest taka obsługa, to możesz je spokojnie zaliczyć (jeśli ktoś to zakwestionuje, to powołaj się na definicję Słownika Języka Polskiego PWN ;)). No, ale w Redzie z takimi lokalami może być problem. W pewnym sensie obsługa kelnerska jest także w Karczmie Rzym, więc na siłę można to podciągnąć (skoro Pizza Hut nazywa siebie restauracją, to dlaczego nie Karczma Rzym?). Myślę, że w hotelu Murat jest restauracja. Więc już 5 masz :)
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Joasiu, Joasiu,
Czas na spacer krajoznawczy po Redzie.
1 Murat
2 Tawerna (Pieleszewo)
3 Turbot
4 Modrzewiowa chata
5 ...nie pamietam nazwy...na petli w Ciechocinie
joasia1973
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

noto rzeczywiście muszę na spacerek się wybrać. Tylko oberża pod Turbotem i Murat mają stronę internetową. Karczma Rzym też podobno ale nie mogę otworzyć. ale dzięki
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ta 5 to " Dworek w Ciechocinie"
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zigi pisze:(skoro Pizza Hut nazywa siebie restauracją, to dlaczego nie Karczma Rzym?).
Z tego co wiem to nawet McDonald's nazywa się restauracją :D. No ale nie mamy McDonald'sa więc nie ma problemu :P
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ale w McDonald nie ma obsługi kelnerskiej :?.
W ten sposób to i nasz Kebab można zaliczyć do restauracji :).
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Byłem w naleśnikarni i tam przyszła kelnerka, ja zamówiłem, zjadłem, zapłaciłem. Czy byłem w restauracji ? Nie.
Byłem w pizzerii i tam przyszła kelnerka, ja zamówiłem , zjadłem i zapłaciłem. Czy byłem w restauracji ? Nie.
Myslę, że fakt obecności kelnera nie jest decydujacy. Liczy chyba się tzw całokształt. A więc wystrój wnętrz, wyposażenie (sztućce i zastawa) ilość dań w karcie, WC, poziom obsługi, szatnia, bar itd. Od tego zależy ilość gwiazdek, które szanujące sie restauracje posiadają.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2878 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Wszystko zależy od tego, na co się powołamy. Słownik Języka Polskiego PWN: "restauracja - lokal gastronomiczny z obsługą kelnerską, w którym spożywa się posiłki przy stolikach". I tyle! Zapewne są restauracje gorsze i lepsze, ale wyrażenie "restauracja" jest określone dość jasno.
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Trudno Tobie odmówic racji, tymbardziej, ze podpierasz sie słownikiem PWN. To jest argument.
Myślę, że autorzy słownika nie brali pod uwage istnienia wielu lokali, które spełniaja wymogi definicji , ale restauracjami nie są.
To tak troche jak z tym unijnym bananem. Musi on miec wymagana długość, kolor, kształt itp. jesli nie ma tzn, że to nie jest banan. :lol:
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Hmm jest to banan bananopodobny ;D
Awatar użytkownika
adam
Prawie Lider
657 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Banan niby unijny a rośnie w poza Unią. A co z prawami autorskimi?
:wink:
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Artur pisze:Hmm jest to banan bananopodobny ;D
To zwykły banan.

Nie to co Chiquita :D
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Teraz to restauracją mianują się byle baraki z fast foodami,zupełnie myląc pojęcia.Do restauracji daleko im ,oj daleko.........
ODPOWIEDZ