Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Usługi kominiarskie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Czy możecie polecić jakąś firmę świadczącą usługi kominiarskie?
Jaka jest w ogóle cena czyszczenia komina (spaliny od kominka) w domu jednorodzinnym? Debiutujemy w tym temacie i jakieś wskazówki byłyby mile widziane :D
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

W moim domu komin czyszczą kominiarze z Wejherowa. Nie mogę na nich narzekać, kominiarz przychodzi co jakieś 2 miesiące. Koszt około 20 złotych. Telefon 608144963,586771240. Tam możesz się dowiedzieć więcej. Ja nigdy tam nie dzwoniłam, po prostu jak jest w okolicy to przychodzi i tak jest od wielu lat.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

bardzo Ci dziękuję :D
W domu mieszkamy 3 miesiące, w kominku palimy od 2 miesięcy i zastanawiamy się czy już czas wezwać kominiarza. Nastraszyła mnie koleżanka, u której w Wigilię zapaliły się sadze w kominie .... :shock:
Chyba do nich zadzwonię.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

zadzwoniłam, umówiłam się na styczeń, bo wtedy będą w Pieleszewie - dziękuję za namiar!
Koszt niewielki - spokojny sen bezcenny :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Ale czemu nie było odbioru instalacji kominowo wentylacyjnej.To obowiązk.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Ale czemu nie było odbioru instalacji kominowo wentylacyjnej.To obowiązk.
Była, była...a kto pisze, ze nie było?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Jeżeli był odbiór przez kominiarzy to oni przychodzą co 3 miesiące.Te odwiedziny kosztują około 18-20 zł.To nie są sztywne terminy.Ostatnio chodzili w grudniu.Dodotkowo były kalendarze i życzenia.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

I tak właśnie będą się u nas pojawiać, od teraz regularnie.
Dziękuję za zainteresowanie :)
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Temat kominów reguluje oczywiście stosowna ustawa:
Prawo budowlane
Stan prawny: kwiecień 2011r.
"Art. 62.


1. Obiekty budowlane powinny być w czasie ich użytkowania poddawane przez właściciela lub zarządcę kontroli:

1. okresowej, co najmniej raz w roku, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego:
a) elementów budynku, budowli i instalacji narażonych na szkodliwe wpływy atmosferyczne i niszczące działania czynników występujących podczas użytkowania obiektu,
b) instalacji i urządzeń służących ochronie środowiska,
c) instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych);
[...]
5.okresowej, polegającej na sprawdzeniu stanu technicznego kotłów, z uwzględnieniem efektywności energetycznej kotłów oraz ich wielkości do potrzeb użytkowych:

a) co najmniej raz na 2 lata – opalanych nieodnawialnym paliwem ciekłym lub stałym o efektywnej nominalnej wydajności ponad 100 kW,
b) co najmniej raz na 4 lata – opalanych nieodnawialnym paliwem ciekłym lub stałym o efektywnej nominalnej wydajności 20 kW do 100 kW oraz kotłów opalanych gazem;"
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ponadto
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI 1) z dnia 7 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
Rozdział 7
Instalacje i urządzenia techniczne

§ 34. 1. W obiektach lub ich częściach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych w okresach ich użytkowania:
1) od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych — co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej;
2) od palenisk opalanych paliwem stałym niewymienionych w pkt 1 — co najmniej raz na 3 miesiące;

3) od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym niewymienionych w pkt 1 — co najmniej raz na 6 miesięcy.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Ale częściej można ? :P :twisted:

Właśnie kompilacja powyższych przepisów + doświadczeń znajomych skłoniła mnie do szybszego spotkania z kominiarzem, choć to dopiero 2 miesiące użytkowania minęły :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Przy dobrze wysuszonym drzewie(przynajmniej 2 lata schnięcia) nie ma tylu osadów w kominie.
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Przy dobrze wysuszonym drzewie(przynajmniej 2 lata schnięcia) nie ma tylu osadów w kominie.
wiemy, wiemy, stosujemy :)
slawek0407
Znam to forum
122 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Przepisy prawa nakładają obowiązek sprawdzenia i czyszczenia w pewnej częstotliwości. Oczywiście Jeśli chcesz częściej mieć przeczyszczony komin to nikt Ci tego nie zabroni. Przy nowej instalacji myślę, że jest to całkiem niezły pomysł.
zza torów
Ja tu zaglądam
30 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Do mnie też przychodzą z Wejherowa, ale nieregularnie, albo być może nie zawsze jest ktoś w domu. Jak po kilku miesiącach do nich zadzwoniłem, żeby przyszli, to zdarli ze mnie 50 zł (bo niby tyle biorą jak się ich wezwie). Nie podoba mi się to, ale rozumiem, bo przecież nie mają ze mną żadnej stałej umowy.
Czy ktoś zawarł z kominiarzami jakąś stałą umowę? Bo myślę, ze to jest właściwe rozwiązanie.
ODPOWIEDZ