Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Pytanie o telefon komórkowy

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Mam pytanie z innej beczki.Jak długo powinno się ładować pierwszy raz telefon komórkowy?Jedni twierdzą ,że kilkanaście godzin ,inni 24 godziny.Zatem przy każdym nowym telefonie mam ten sam problem i moje ładowania różnie wyglądają.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Wszystko zależy od rodzaju baterii. Starsze telefony mają baterię NiMH (niklowe) i one wymagają tzw. formatowania, czyli rozładowania i naładowania do pełna i tak najlepiej kilka razy.

W chwili obecnej, niemal wszystkie baterie w telefonach komórkowych to baterie litowo-jonowe (Li-Ion). Takie baterie nie wymagają formatowania i można je ładować nawet wtedy, gdy nie są w pełni rozładowane.

A jeśli chodzi o czas ładowania - to należy ładować tak długo, aż wskaźnik poziomu baterii w telefonie nie pokaże nam, że bateria jest naładowana (np. przestanie migać). Ale jeśli to jakiś starszy typ, to może i nie sygnalizuje tego. Moim zdaniem nie więcej niż 8-10 godzin, ale jeśli jest to bateria Li-Ion (sprawdź oznaczenia na baterii), to w zasadzie jeśli bateria nie naładuje się do końca, to jedyną konsekwencją będzie to, że Ci się szybciej rozładuje.
Awatar użytkownika
malinka
Bywalec
160 postów
Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ten telefon Samsung SGH-E250 naładował mi się w mig ,ale jeszcze poczekam kilka godzin.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2876 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ten telefon ma baterię Li-Ion i nie ma potrzeby jej dłużej ładować. Tak naprawdę, on i tak się nie ładuje, jeśli ładowanie się zakończyło. Na pewno bezpieczniej jest odłączyć go od ładowarki.
Nowe telefony standardowo ładują się około 3 godziny, ale to zależy.
ODPOWIEDZ