Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Sklepik z artykułami niemieckimi przy Gdańskiej

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Byłam tam niedawno trochę przez przypadek, trochę z ciekawości. Spodziewałam się jakichś niebotycznych cen (wiadomo - euro drogie), a tu niespodzianka. Czekolady Milka tańsze o prawie złotówkę niż w Auchanie. Tabletki do zmywarki Calgonit Quantum tańsze niż w Auchanie i to z czasu, gdy mieli na te tabletki promocje. Płyny do płukania i mydła tańsze albo w podobnych cenach. Kawa i inne słodycze w przyzwoitych cenach. Jedynie proszki do prania były droższe.
Powiem Wam, że jestem w szoku. Oczywiście nie mam nic wspólnego z tym sklepikiem, więc to nie kryptoreklama :) Piszę tutaj, bo może nie macie świadomości, że sporo towarów można tam kupić w całkiem dobrych cenach.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

heh,a mnie się ten sklepik kojarzy z takimi cukierkami,podobnymi do tic taców.Byłam tam jakiś czas temu i wzięłam dla dziecka ,bo kolorowe,owocowe,a potem czytam a tam napisane,że nie podawać dzieciom bo wywołują nadpobudliwość i jakieś tam jeszcze skutki uboczne .Trochę mnie przeraziły te cukierki ;)))A tak poza tym byłam zdziwiona że większość artykułów na etykiety po polsku,myślałam,że to oryginały z Niemiec,no w każdym razie jakoś nie zachwycił mnie ten sklep.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:A tak poza tym byłam zdziwiona że większość artykułów na etykiety po polsku,myślałam,że to oryginały z Niemiec,no w każdym razie jakoś nie zachwycił mnie ten sklep.
To może tłumaczyć te niższe ceny. Tak na prawdę kupowanie np niemieckich proszków ma sens tylko wtedy gdy jest to oryginalny niemiecki produkt ( bo jak wiemy taki polski Vizir to zupełnie co innego niż oryginalny niemiecki Vizir, Persil czy inny proszek czy koncentrat).
Ale wtedy cena jest wyższa.. Nie ma nic za darmo.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:poza tym byłam zdziwiona że większość artykułów na etykiety po polsku,myślałam,że to oryginały z Niemiec.
Szczerze mówiąc z polskich towarów widziałam tam tylko wafelki Pryncypałki i nic poza tym :) Kupiłam sporo słodyczy na święta dla dzieciaków, trochę chemii, kawę i wszystko było niemieckie. Nie chcę oczywiście przez to powiedzieć, że jak niemieckie to lepsze czy smaczniejsze. W sumie nic bym nie kupowała, ale jak zobaczyłam ceny, to pomyślałam, że bez sensu kupować dokładnie to samo, ale drożej w Auchanie. Inna sprawa, że są tam słodycze, których u nas się nie kupi.
Agamtb

12 lat temu

To ten za lidlowym parkingiem?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Agamtb pisze:To ten za lidlowym parkingiem?
Tak, w tym samym budynku co Toko Sushi..
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

tak dezodoranty też tanie ;)
Redzianin od urodzenia
Agamtb

12 lat temu

To idę obadać :).... Byłam tam 4 razy i za każdym razem nie było kawy gevalia, którą chciałam kupić ;)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
redzianka pisze:poza tym byłam zdziwiona że większość artykułów na etykiety po polsku,myślałam,że to oryginały z Niemiec.
Szczerze mówiąc z polskich towarów widziałam tam tylko wafelki Pryncypałki i nic poza tym :) Kupiłam sporo słodyczy na święta dla dzieciaków, trochę chemii, kawę i wszystko było niemieckie. Nie chcę oczywiście przez to powiedzieć, że jak niemieckie to lepsze czy smaczniejsze. W sumie nic bym nie kupowała, ale jak zobaczyłam ceny, to pomyślałam, że bez sensu kupować dokładnie to samo, ale drożej w Auchanie. Inna sprawa, że są tam słodycze, których u nas się nie kupi.
byłam tam jakis czas temu i wtedy co nie wzięłam do ręki to polskie,ale przejdę się tam kiedyś jeszcze i bardziej się przyjrzę :tongue:
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Agamtb pisze:To idę obadać :).... Byłam tam 4 razy i za każdym razem nie było kawy gevalia, którą chciałam kupić ;)
A ja właśnie dwie gevalie kupiłam, ale nie wiem czy akurat takie, jakich Ty szukasz.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redzianka pisze:byłam tam jakis czas temu i wtedy co nie wzięłam do ręki to polskie,ale przejdę się tam kiedyś jeszcze i bardziej się przyjrzę :tongue:
Ale polskie w sensie, że oryginalne napisy po polsku? Czy może jakaś dodatkowa etykietka z tłumaczeniem? Bo jeśli to drugie, to de facto tak powinien być oznakowany towar sprowadzany z zagranicy. Ale jeśli napisy oryginalnie były polskie, to może chwilowo zabrakło im zachodniego towaru i uzupełnili naszym rodzimym :)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie chce tu ściemniać ,ale wydaje mi się ,że oryginalne po polsku, nie z nalepkami :)ale przejdę się kiedyś i popatrzę jak to teraz wygląda,może faktycznie warto tam co nieco kupić,oprócz cukierków ala tictac ;))
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Kupuję tam też płyny do prania i kremy do rąk- oryginały! Polecam!
Co do cukierków to te wszystkie barwione na fantazyjne kolory mogą wywoływać właśnie efekty o których piszesz. Na polskich towarach nie zawsze są informacje na ten temat.....niestety
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Pójdę dziś pooglądać :) Do której maja otwarte?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1986 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Trudno powiedzieć do której :) W każdym razie o 19:00 mieli już zamknięte, bo pamiętam, że któregoś dnia poszliśmy do Toko Sushi, chciałam przy okazji coś kupić w tym sklepiku, ale już pocałowałam klamkę.
Pewnie do 18:00, ale głowy nie daję.
ODPOWIEDZ