Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Rossmann w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dorma w mojej opini strasznie przesadzasz
Owszem Reda jest sypialnią Gdyni i będzie coraz bardziej... ja jednak nie widzę w tym nic złego. Reda rozwijać będzie się bardziej i z czasem powstaną tutaj Rosmann-y, baseny i atrakcje dla ludzi... ale spokojnie... poczekaj, aż napłynie jeszcze więcej ludzi

I proszę nie przykładaj do siebie przykładów zwinięcia Textilmarketu i ewentualnego utrzymania się Rosmanna... Textil moim zdaniem przegrał rywalizacje z PEPCO... a Rosek nie miałby tutaj żadnej konkurencji

a tak z ciekawości... ile razy byłaś w Burger Kingu? Kiedy ostatnio byłaś w PEPCO lub Textil? Jak często odwiedzasz Redzkie knajpy? - bez złośliwości, tylko z ciekawości pytam
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Wicek pisze:
a tak z ciekawości... ile razy byłaś w Burger Kingu? Kiedy ostatnio byłaś w PEPCO lub Textil? Jak często odwiedzasz Redzkie knajpy? - bez złośliwości, tylko z ciekawości pytam
Textil i Pepco odwiedzałam dość często by było tanio. Do knajp przestałam jakiś czas temu chodzić, bo mnie nie stać. W BK byłam 2 razy z ciekawości ( bo nie przepadam za takim jedzeniem i jest stanowczo za drogie). Sama zaczęłam gotować i lubię to. A puby? No niestety już praktycznie nie ma gdzie w Redzie iść ze znajomymi na piwko. Coś jeszcze?
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

nie to mi wystarczy Dzięki

Pytałem, bo stronę wcześniej pisałaś, że w Textilu nie byłaś już dawno... I zastanawiałem się czy Ty korzystasz z lokali usługowych w Redzie... czy tylko narzekasz, że upadają...
Ja nie obserwuje tego wszystkiego co się dzieje tak pesymistycznie jak Ty... nie widzę jakiś wielkich spektakularnych upadków w Redzie... ale gołym okiem widać, że dużo ludzi w Redzie właśnie "sama gotuje i lubi to" w tej sytuacji ciężko dziwić się, że lokale upadają...
Upadają te lokale które nie potrafią przyciągnąć klientów... jeśli ma się klienta w nosie... to taki klient nie będzie wracał... jak Ci gdzieś się spodoba to będziesz wracać - proste
Ja np. często jadę do Gdyni do swoich ulubionych lokali... mimo tego, że są mi nie po drodze... ale tam jest (dla mnie) fajnie... i to samo będzie tutaj... jeśli powstaną jakieś lokale, które nastawią się na klienta (fajny wystrój, dobre ceny, miła obsługa, miła atmosfera)...
Dlaczego ludzie chodzą do sieciówek?
Dlatego, ze jest tam:
1) taniej
2) człowiek wie czego się spodziewać i nie musi znosić kaprysów właściciela
3) jest fajny wystrój i miła atmosfera (czujesz się klientem nie petentem)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Zgadzam się z Tobą. Też mam podobne zdanie
Inus89
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Ja uważam, że rossmann jest tani porównując do zwykłych sklepów, zawsze też można poczekać na jakąś promocję i kupić na zapas ulubiony kosmetyk . Całkowicie zgadzam się z wypowiedzią Salamandry.
Co do textil market to uważam że jakość rzeczy tam sprzedawana była/jest bardzo niska, nigdy nic dla siebie tam nie znalazłam, a wchodziłam kilka razy. Za to w pepco raz na jakiś czas coś kupuję i jestem zadowolona
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja dość często zaglądałam do textila,ale mimo szczerych chęci,kupiłam tam tylko rękawiczki i majtki reszta straszne badziewko,więc nie specjalnie mi szkoda tego sklepu.
A dziś szukałam,zresztą nie pierwszy raz bluzy,bluzki,młodzieżowej ,dla nastolatki i ....będę musiała pojechać do Rumi.Tu nie ma sklepu z takimi rzeczami,niby tych szmatek na każdym rogu,a jak chcesz konkretnie kupić to nic nie ma.Czy ktoś zna tu jakieś fajne sklepy,z dobrym gatunkowo towarem,młodzieżowymi ciuchami?
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Moja nastolatka nic w Redzie jeszcze nie kupiła do ubrania:)Nie ma tutaj jej ulubionych sieciówek,więc tylko Port Rumia albo Galeria Rumia.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Z nastolatkami już tak jest;)moja córka ma zawsze problem z kupowaniem ubrań,a to brzydkie,a to kolor nie ten,a to rękaw nie leży-zakupy ciuchowe to horror!Ciuchy z Pepco,Textil czy Kwadji to siara!ciężkie jest życie rodziców nastolatków;)my też jeździmy do Portu Rumia,bo tam większa szansa na znalezienie czegoś akceptowalnego;)
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jak to dobrze ,że nie jestem sama
Awatar użytkownika
sad1
Bywalec
164 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja mam to samo , ale w porcie Rumia w sklepach firmowych można spotkać w promocjach czasami taniej niż w Redzie i gatunek lepszy .
Smerfetka
Ja tu zaglądam
24 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja uważam że Rossmann by się z powodzenie przyjął w Redzie i utrzymał. Co jak co, ale Reda to młode miasto i kobiet mieszka tu sporo, a na kosmetykach raczej się nie oszczędza Sama ubolewam że żeby kupić porządny tusz czy podkład w rozsądnej cenie muszę szukać Rossmanna gdzieś po drodze do pracy, czy na uczelnię...
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Chciałbym zwrócić uwagę na bardzo istotny, moim zdaniem, argument w dyskusji, dlaczego różne placówki handlowe nie odnoszą w Redzie sukcesu. Jest to problem lokalizacji i zagospodarowania przestrzennego. Ktoś, kto zaakceptował plan zagospodarowania przestrzennego dla ul. Jana Pawła II i okolic, powinien zostać pozwany przez obecne władze Redy do sądu za sabotaż. Jedynym akceptowalnym wyjątkiem jest tu mini-deptak, ale jest stanowczo za krótki i mieści się przy nim niewiele sklepów (można go było zaprojektować dużo lepiej). Cała okolica jest wybitnie nieprzyjazna dla robiących zakupy - zarówno pieszych, jak i zmotoryzowanych. Gdy nie było wyboru, to zdarzało się mojej żonie i mnie robić w tej okolicy jakieś zakupy, chociaż na poważniejsze i tak jeździliśmy do centrów handlowych w Gdyni lub King Cross Osowa. Od pewnego czasu mamy w pobliżu miejsca, do których można szybko dojechać, bez problemu zaparkować samochód i tam w miarę wygodnie zakupić co trzeba i zapakować to do samochodu, nawet jeśli są to ciężkie sprawunki. Od kiedy Polo Market wprowadził instytucje ciecia parkingowego, omijam to miejsce szerokim łukiem i chyba nie jestem w tej materii osamotniony. W efekcie tego co napisałem powyżej, zakupy w tym "centrum Redy" robią głównie jego mieszkańcy i to ci, którzy zdążą do domów z pracy przed zamknięciem sklepów. A to może być za mała klientela dla wielu innych sklepów niż Biedronka. Jestem w tej chwili mocno zmęczony po wielogodzinnej podróży i nie mam ochoty na rozpisywanie się na ten temat, ale jeśli rozwinie się dyskusja w tym kierunku, to chętnie przytoczę bardziej konkretne argumenty.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Moim zdaniem problem lezy gdzie indziej. W dzisiejszych czasach mlodzi ludzie pracuja, czesto od rana do wieczora. Takiej osobie, ktora wraca wieczorem z pracy latwiej jest podjechac do hipermarketu i zrobic zakupy w jednym miejscu, szybko i sprawnie. Takich zakupow nie zrobi sie po pracy w redzie, nie dosc ze jest problem z zaparkowaniem samochodu to jeszcze trzeba przejsc powiedzmy od Polo - Dominik - warzywniak - Biedronka - Siec 34. Dlatego sklepy te utargi maja z ludzi ktorzy mieszkaja w centrum redy i nie pracuja. Co do pozostalych sklepow, latwo sie domyslec ze jak juz taka osoba jedzie do hipermarketu to potem obleci jeszcze galerie sklepow. A bardziej zapracowni ludzie, i nie tylko co jest teraz modne, spedzaja soboty a i niedziele wlasnie w duzych centrach handlowych.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

" W efekcie tego co napisałem powyżej, zakupy w tym "centrum Redy" robią głównie jego mieszkańcy i to ci, którzy zdążą do domów z pracy przed zamknięciem sklepów. A to może być za mała klientela dla wielu innych sklepów niż Biedronka."
do Redziaczki.
Przytoczyłem tu fragment mojej wypowiedzi, aby udowodnić że nasze opinie nie są zbyt odległe od siebie. Chcę zwrócić też uwagę na fakt, że zakupy robią nie tylko ludzie młodzi. Ci starsi i ci niepracujący do późnego wieczora również. Reda jest miastem mocno rozstrzelonym terytorialnie. Znaczna część ludzi mieszka daleko od centrum np za torami, który to teren jest niemal handlową pustynią. Większa część z nich jest zmotoryzowana. I gdzie oni jeżdżą głównie na zakupy ?. Odpowiedź znamy oboje. Główne tego przyczyny to wygoda zakupów pod dachem, parking ale też asortyment tego, co można nabyć (patrz głosy rodziców nastolatek zamieszczone powyżej). Co do mody na spędzanie czasu w centrach, to wydaje mi się, że to już mija. Szczególnie dotyczy to takich obiektów, jak Port Rumia. Większość odwiedzających to centrum robi to w jednym określonym celu. I część takich redzian przybywałoby częściej do centrum Redy, gdyby takowe istniało tzn zostało pomyślane, zaprojektowane i wykonane z wyobraźnią i w sposób profesjonalny. Wtedy znalazłoby się tam więcej sklepów z szerszym asortymentem, to zaś przyciągnęłoby więcej klientów. W istniejącym układzie szanse na Rossmana w centrum Redy są, moim zdaniem, nikłe. Mimo tego, że w naszym mieście mieszka całkiem spora grupa ludzi zamożnych, którzy mogliby "robić" obroty takiemu sklepowi. Tyle tylko, że oni z powodów, które w moich postach zaznaczyłem, rzadko się do centrum Redy zapuszczają.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jesli doniesienia @Michała sie sprawdza co do zamkniecia Sieci 34, to bylaby to idealna miejscowka pod Rossmanna
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ