Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mandat od SM

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Witam,

W zeszłym roku pstrykło mi fotkę gdzieś w środku Polski. Po pewnym czasie z owej Straży Miejskiej dostałem żądanie wskazania osoby kierującej (zdj zrobione od tyłu więc nie widać kto kierował). Odpisałem listem poleconym, potwierdzenie odbioru wróciło do mnie. Od tego czasu nic się nie działo.

Teraz okazuje się, że Urząd Skarbowy zablokował mi konto bankowe za niezapłacony mandat, zostałem obciążony kosztami administracyjnymi i kto wie co jeszcze. W skarbówce powiedziano mi, że mandat przyszedł i widocznie był awizowany skoro wrócił do nadawcy, co było kompletną bzdurą gdyż żadnego awiza nie było.

Pytanie mam czy ja jestem w stanie cokolwiek teraz zrobić czy jestem skazany na zapłacenie za czyjąś leniwość?
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja bym żądał udowodnienia że mandat był faktycznie wysłany awizowany itp.
Ale z US i ZUS niema rozmowy żadnej więc i tak najprawdopodobniej trzeba będzie zapłacić.
Ja dlatego właśnie nie posiadam konta w żadnym PL banku
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Nie płać, no co Ty. Dlaczego miałbyś płacić ze swojej kiszeni za błąd administracji państwowej albo poczty. No chyba, że kwota nie jest astronomiczna, a szybko potrzebujesz konta Ale pieniądze im się nie należą.

Skontaktuj się z Urzędem Skarbowym. Nie wiem czy trzeba złożyć pisemne odwołanie czy porozmawiać z jakimś konsultantem. Dzwoń do Straży Miejskiej, która wystawiła mandat i pytaj czy na pewno został wysłany, a jeśli tak to kiedy.
Ktoś gdzieś popełnił błąd i trzeba to ustalić. W Straży Miejskiej i US pewnie podadzą Ci dalsze informacje, co z tym zrobić.

Polecam przeszukać to forum: http://forumprawne.org/
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Huherko, jeśli zależy Ci na odblokowaniu konta, to zapłać, a potem dopiero dochodź swoich racji. Niestety US to beton i nie odblokują Ci konta, jeśli nie uregulujesz u nich zobowiązania albo jeśli z SM nie przyjdzie do nich informacja, że mandat zapłaciłeś w inny sposób albo że mandat wystawiono niesłusznie, a to "trochę" trwa.
Swoją drogą sprawę i tak niestety masz przegraną, bo skoro wiesz, że zrobili Ci fotkę, skoro wysłałeś swoje dane do SM, to mandat i tak Ci się należy, więc jakie to znaczenie czy zapłacisz teraz czy w momencie, gdy go faktycznie już dostaniesz.
Jeszcze jedno mi się nasuwa - US zablokował Ci już teraz konto czy dopiero dostałeś wezwanie do zapłaty i ostrzeżenie, że jeśli tego nie zrobisz, to dopiero wtedy będzie blokada? Nie mogą Ci zająć konta bez uprzedniego wezwania i upewnienia się, że je dostałeś.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

W sumie chyba jeszcze nie zablokowali, nie wiem, bo tam już i tak było tylko -4 zł na koncie
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
direks
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Jeżeli dostałeś dopiero zawiadomienie to jeszcze nie zablokowali konta to tylko informacja, że jeżeli nie wpłacisz w przeciągu 14 dni to blokują środki na podanym rachunku bankowym na kwotę , na jaką opiewa mandat.
ODPOWIEDZ