Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

fajerwerki

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Na uroczystość urodzinową potrzebuję symboliczną ilość fajerwerek. Gdzieś można takowe dostać w MTK?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

a faktycznie, dziękuję
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Czyżby szykowała się kolejna nocna pobudka maluchów? Ja już mam serdecznie DOSYĆ tych przejawów radości z okazji różnego rodzaju świąt i rocznic! Za każdym razem muszę uspokajać przerażone dziecko wyrwane ze snu hukiem. Szanujcie proszę, że nie każdy podziela Waszą radość, niektórzy chcą po prostu wyspać się przed kolejnym dniem. Zwłaszcza małe dzieci.
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

A czy to nie jest przypadkiem tak, że (zgodnie z prawem) fajerwerki można puszczać tylko w sylwestra i Nowy Rok?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

suria pisze:Czyżby szykowała się kolejna nocna pobudka maluchów? Ja już mam serdecznie DOSYĆ tych przejawów radości z okazji różnego rodzaju świąt i rocznic! Za każdym razem muszę uspokajać przerażone dziecko wyrwane ze snu hukiem. Szanujcie proszę, że nie każdy podziela Waszą radość, niektórzy chcą po prostu wyspać się przed kolejnym dniem. Zwłaszcza małe dzieci.
jak zwykle... najpierw taka użytkowniczka/użytkownik pisze, potem pomyśli , a na sam koniec dowie się prawdy.

Raz, że nie będzie z nich żadnego hałasu, dwa, że będzie dobre 3 km od najbliższych zabudowań mieszkalnych, ale fakt... dzieci możesz gdzieś schować... będzie niosło po całych KAszubach
Jarek

10 lat temu

zagadka pisze:A czy to nie jest przypadkiem tak, że (zgodnie z prawem) fajerwerki można puszczać tylko w sylwestra i Nowy Rok?
Tak właśnie jest. W zgodzie z literą prawa środki pirotechniczne przeznaczone do użytku cywilnego (a tym właśnie są "fajerwerki") można używać tylko w okresie sylwestrowym. Kwestie te reguluje szczegółowo prawo stanowione miejscowo poprzez zarządzenia władzy lokalnej (np. wojewody).

Zgodnie z tymi aktami, zabronione jest zwykle używanie środków pirotechnicznych za wyjątkiem dwóch dni: Sylwestra i Nowego Roku. Tego typu zapisy dają podstawę prawną do interwencji Straży Miejskiej i Policji bez wymogu skargi osoby pokrzywdzonej. Oczywiście interwencja będzie podjęta także po każdym zgłoszeniu przez osobę prywatną, której hałas zwyczajnie przeszkadza w odpoczynku.

Używanie środków pirotechnicznych w innych terminach wymaga uzyskania pozwolenia od władz lokalnych (czyli prezydent miasta, burmistrz, soltys itp.). Za użycie fajerwerków i innych środków pirotechnicznych poza wymienionymi dniami grozi grzywna do 500 zł. Jeśli sprawa zostanie przekazana do Sądu Grodzkiego, wtedy zagrożenie wzrasta do 5000 zł - niezależnie od odpowiedzialności cywilnej za dodatkowe skutki, szkody lub straty wywołane użyciem środków pirotechnicznych (w tym także cywilne roszczenia, np. sąsiadów).

Sądzę jednak, że znacznie ważniejszy od litery prawa jest jego duch i.... zwykły zdrowy rozsądek. Ognie sztuczne wykorzystane z umiarem mogą być bardzo fajnym uzupełnieniem dużej publicznej imprezy czy też małej prywatnej uroczystości w ogródku. Ale mogą też stać się prawdziwym koszmarem dla okolicznych mieszkańców.

Nie demonizujmy więc problemu fajerwerków, bo znacznie częstsze i bardziej męczące są "występy" okolicznych pijaczków, czy zwykłe codzienne uciążliwości w sąsiedztwie. Ale imprezując "hucznie" trzeba zachować odrobinę szacunku dla ludzi którzy chcą mieć po prostu spokój. No i dla zwierząt, które na pewno nie są miłośnikiem tego typu atrakcji, szczególnie w środku okresu lęgowego. Bawmy się, ale z głową!
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Ryszard pisze:
suria pisze:Czyżby szykowała się kolejna nocna pobudka maluchów? Ja już mam serdecznie DOSYĆ tych przejawów radości z okazji różnego rodzaju świąt i rocznic! Za każdym razem muszę uspokajać przerażone dziecko wyrwane ze snu hukiem. Szanujcie proszę, że nie każdy podziela Waszą radość, niektórzy chcą po prostu wyspać się przed kolejnym dniem. Zwłaszcza małe dzieci.
jak zwykle... najpierw taka użytkowniczka/użytkownik pisze, potem pomyśli , a na sam koniec dowie się prawdy.

Raz, że nie będzie z nich żadnego hałasu, dwa, że będzie dobre 3 km od najbliższych zabudowań mieszkalnych, ale fakt... dzieci możesz gdzieś schować... będzie niosło po całych KAszubach
O, jaki złośliwy.
Może sądzisz po sobie, nie każdy najpierw pisze. A zauważyłeś może znak zapytania po pierwszym zdaniu? To tak w temacie dowiedzenia się czegoś.
Ty możesz chcieć się zabawić, ja mogę chcieć mieć ciszę w nocy. Pierwszy raz słyszę o fajerwerkach, które nie robią żadnego hałasu Postoicie i popatrzycie na pudełka?
Kiedy pisałeś swoje zapytanie, w mojej okolicy kilka dni z rzędu świętowano w ten sposób jakieś super ważne uroczystości.
A tekst o chowaniu dzieci - no cóż, pozostawię bez komentarza, jako wyjątkowo przemyślany i trafny.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Suria, ale niech chłop sobie ulzy, niech wypuści tych parę cichych swiatełek. Lepsze to niz lampiony, które mogą powodowac pożary i inne zniszczenia.
Mimo, że legalnie wolno fajerwerkować tylko dwa dni w roku, to sylwestrowa kanonada zaczyna sie juz ok 20 grudnia i trwa jeszcze przez parę dni stycznia.
Tak, to prawda wielu ludziom może sie to nie podobać. Mnie nie podobaja się psy biegające "luzem" po parku i walace kupy. I co? I nic. Zwracam uprzejmie uwagę. I co? Dowiaduję się kim jestem i dokąd mam sie udać
Gdy ktos ma mus puszczenia fajerwerka, to on go puści, bo ma mus. Gdy ktoś ma mus puszczenia psa luzem, to go pusci, bo ma mus. Że innym to może przeszkadzać? To ich problem
Mus to mus
diorka
Bywalec
230 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ryszardzie czy te fajerwerki wczoraj o 24 to ty?Jeśli tak -to było grubo
DIORKA
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ryszardzie, jeżeli wczorajsze fajerwerki były Twoje, to chyba osobiście skręcę Ci kark ... musiałem dziś przed 5 wyjechać samochodem, domyślasz się jaki uradowany byłem kiedy o północy zaczęła się ta kanonada

Dla autora wczorajszego pokazu pozdrowienia od mieszkańców semeko wstających w ten piękny poniedziałkowy poranek
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
ram13
Forumowicz
61 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Ostatnio zmieniony |22 Lip 2013|, o 20:49 przez ram13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Uszy nie muszą być szczególnie wrażliwe. Zobacz, jak wygląda osiedle - dźwięki odbijały się od ścian i huk był znacznie większy.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Pokaz fajerwerków był piękny,można by powiedzieć że na Sylwka takiego nie było,oby częściej takie. Dziwię się tylko czemu narzekacie,może nie którzy nie wiedzą jaki był wczoraj dzień (23 czerwiec) Ja osobiście gratuluję właścicielowi,i nie przejmuj sie tymi co się nagle zbudzili,albo mieli poranny problem.
Major
Prawie Lider
601 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Masz rację ,,ram13" dokładnie to samo miałem na myśli. Co by się nie działo to trzeba krytykować.
ODPOWIEDZ