Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Pomocy forumowicze- makulatura

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
anka_cyganka
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Kolejny raz potrzebuję Waszej pomocy. Mam trochę makulatury, starych książek, gazet, których chcę się pozbyć. Czy jest w Redzie jakiś punkt, gdzie można je oddać? Wiem, że można zrobić paczkę i wystawić przed posesję, kiedy będą zabierać śmieci, ale to nie wchodzi w grę, bo się wyprowadzam i muszę szybko coś z tym fantem zrobić.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Trochę późno się zgłaszasz,bo jeszcze 2 tyg temu w szkołach organizowali zbiórki makulatury-zapytam sąsiadki czy ma gdzie przetrzymać na przyszły rok szkolny i dam znać
anka_cyganka
Ja tu zaglądam
28 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

dzięki Binka.w zeszłym tygodniu kilka kartonów makulatury wystawiłam przed posesję, a dzisiaj znowu się uzbierało.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Punkt skupu surowców wtórnych jest przy nowej drodze Leśna - Cegielniana, na początku tej ulicy, jadąc od ulicy Drogowców, po prawej stronie, tam gdzie sprzedaż węgla czy eko-groszku. Niestety nie wiem jaką nazwę ma ta ulica od Wejherowskiej do Leśnej.
Natalia.tag
Nowy/a na forum
5 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

witam , mam pytanko, czy w Redzie znajduje się skup makulatury ? jeżeli tak to w którym miejscu , z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

W Redzie raczej nie ma skupu makulatury, w roku szkolnym są organizowane zbiórki w szkołach.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Rafotograf
Ja tu zaglądam
27 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Jest. Na ul.Drogowców. Jak od strony Wejherowa wjedzie się w ul.Drogowców i jedzie w kierunku ul.Gniewowskiej, to przed rondem jak wjedziemy na górkę na łuku drogi po prawej stronie - skup makulatury, złomu, tworzyw sztucznych gł. butelki PET
Sanity
Ja tu zaglądam
29 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Na ul.Gdańskiej w złomowcu też skupują.
celina1972
Forumowicz
70 postów
Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

jeszcze tam gdzie była kiedyś księgarnia
Inus89
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

A ile płacą za kilogram takich gazet ?
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

15 albo 17 groszy
Jarek

10 lat temu

W każdym skupie, o cenie decyduje ilość i rodzaj oferowanych surowców wtórnych. Znalazłem dwa cenniki, więc może na ich podstawie wyrobisz sobie jakieś rozeznanie;

Makulatura gazetowa (waste paper) luz - 0,30 do 0,35/kilogram
Makulatura karton, falista luz - 0,25 do 0,30/kilogram
Makulatura mieszana, do uzgodnienia
makulatura belowana, (balled paper) do uzgodnienia

oraz tu;
Makulatura tektura - 0,30 zł/kilogram
Makulatura tektura lita - 0,28 zł/kilogram
Makulatura gazeta - 0,30 zł/kilogram

Za makulaturę zmieszaną oraz niewielkie ilości zawsze otrzymasz mniej. Tak czy owak warto probować, bo lepiej przetworzyć stary papier niż zwyczajnie zdać ten potencjalny surowiec na wysypisko.
Krystian_Reda
Ja tu zaglądam
38 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Prawdopodobnie na ulicy Ogrodników (jak jedziesz w kierunku Wejherowa, to tak w połowie drogi skręcasz w lewo).
Inus89
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

U mnie w piwnicy mam chyba z 6-7 120l worków starych gazet sportowych mojego taty, głównie o ile się nie mylę "Przegląd sportowy". Ale nie pozwala mi ich ruszyć Po co je trzyma, nie wiem Widziałam tam nawet gazety z 95 roku
Inus89
Forumowicz
77 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

U mnie w piwnicy mam chyba z 6-7 120l worków starych gazet sportowych mojego taty, głównie o ile się nie mylę "Przegląd sportowy". Ale nie pozwala mi ich ruszyć Po co je trzyma, nie wiem Widziałam tam nawet gazety z 95 roku
ODPOWIEDZ