Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

lampiony szczęścia

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie chce mi się tutaj z Tobą kłócić. Ja tylko napisałem swoje zdanie i uważam, że puszczenie 2-3 lampionów nikomu nie zaszkodzi. Nie wiem czemu w Polsce się na nie tak uwzięli, byłem świadkiem jak w różnych zakątkach świata je puszczali i nikomu to nie przeszkadzało.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Mi też się nie chce kłócić..
Tylko wyobraź sobie np 500 osób które puszcza 2-3 debilne lampioniki = 1500 drucików i latawców na drzewach, w stawach, parkach.. itd..
Frajdę to sprawia? Widziałeś co było w Warszawie? jaki był efekt niewinnie puszczonych latawców?
Co się działo w okolicznym zoo?!
Chcesz szczęścia i spełnienia marzeń - to zmów paciorek!
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie zamierzam puszczać lampionów blisko lasu, nie wierzę, że mi przyniosą szczęśćie, wyobraźnie co do mozliwych konsekwencji też mam bo napisałam o stajni,która ucierpiała w skutek nieumiejętnego puszczania lampionów, nazwałam je lampionami szczęścia bo taka mają przyjeta nazwe itede itepe żeby juz nie ciągnać tego wątku
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ty mówisz o masowych imprezach na których puszcza się tysiące lampionów, a które przeważnie odbywają się w centrach dużych miast. A my w tym wątku mówimy, o puszczeniu z jakiejś tam okazji 2-3 lampiony... może nawet z dala od miasta, lasów, zwierząt itp.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:może nawet z dala od miasta, lasów, zwierząt itp.
Może...
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie napisałam po co mi te lampiony, nie napisałam, że chcę je gdziekolwiek puszczać.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

mika pisze:Nie napisałam po co mi te lampiony, nie napisałam, że chcę je gdziekolwiek puszczać.
No.. zgadza się nie napisałaś!
redziaczki pisze:A my w tym wątku mówimy
Ale Redziaczki już i tak to wie! jest szybszy..
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Puszczania lampionów przy tak wysokiej temperaturze i suchym podłożu (suche jest wszystko,las,trawa,zboże na polach papa na dachach itp.) nie można porównywać do ogni sztucznych na Sylwestra kiedy jest zimno i przeważnie jest śnieg.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Po dzisiejszych deszczach wszystko będzie mokre
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Po dzisiejszych deszczach wszystko będzie mokre
podłoże i tak bedzie suche po paru godz.
partagas
Częsty Bywalec
310 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

wiocha nic więcej puszczanie takich lampionów. ciekawe kto to później będzie sprzątał?
;]
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Co z tego, że z dala od lasów itp? Taki lampion nie spada po kilku metrach. Skąd gwarancja, że wiatr nie zepchnie lampionu tam, gdzie by się nie chciało go widzieć, gdzie może być zagrożeniem, gdzie będą niebezpieczne dla zwierząt?
Co do argumentu o Sylwestrze - Jeśli nie puszczający fajerwerki, to choć służby miejskie posprzątają. A kto wyplącze druciki i papier z drzew i krzaków.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

"Lampiony szczęścia" ciekawym kto wymyslił te nazwę, toc one moga przynieść tylko nieszczęście.
Polecą wysoko mogą stanowic zagrozenie dla lotnictwa, wyladuja w lesie czy na łące moga spowodowac pożar. I to nie ma znaczenia czy ich bedzie 5 czy 100. niekontrolowany ogien jest zawsze niebezpieczny.

W ubiegłym roku byłem na weselisku w Jastrzębiej Górze. No i też organizator zrobił pokaz lampionów. Wygladało całkiem całkiem...dopóki nie pojawiła sie Straz Graniczna. to niewazne, że wiał południowy wiatr i lampiony leciały w kierunku morza, a więc zagrozenia pozarowego nie było. ale było zagrozenie dla ruchu statków i okretów. Wygladało groźnie , panowie nastawieni bojowo, ale pomógł taniec z panna młodą i krótka wspólna biesiada:-)
Agamtb

10 lat temu

redziaczki pisze:A my w tym wątku mówimy, o puszczeniu z jakiejś tam okazji 2-3 lampiony... może nawet z dala od miasta, lasów, zwierząt itp.
Czyli gdzie?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Spytaj się autorki wątku.... chodź jak już napisała tutaj.... nie powiedziała że chce je puszczać a tylko spytała się gdzie kupić!
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ