Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Wykrywacz metalu - poszukiwania skarbów

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Czy ktoś z tu obecnych posiada i używa wykrywacza metalu ?
Gdzie najlepiej w naszych okolicach wybrać się na poszukiwania.
Chce sobie kupić jakiś nie najgorszy wykrywacz i może znalazł by się ktoś z kim można by się wybierać na poszukiwania.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Oj chyba w złym dziale posta pościłem.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Znajomego ostatnio spotkałem na plaży w Mechelinkach, szedł w stronę Oksywia. Nie wiem czy coś znalazł ale mówił, że często tam jeździ
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Hej Marcin, w Redzie jest kilku osobników latających z wykrywkami (znam ich dobrze), między innymi ja od czasu do czasu wyjdę rekreacyjnie z detektorem. Co do terenów gdzie najlepiej szukać (zależy czego chcesz szukać), to niestety trzeba poświęcić trochę czasu na przeglądanie starych map (polecam taką nakładkę na Google Earth i zapraszam na nasze forum) i porównywać je z nowymi, np gdzieś kiedyś były zabudowania, a obecnie nie istnieją.
Co do chodzenia po plaży, to w naszej okolicy najbardziej urodzajny jest Władek.

Pozdrawiam, lelo.

Zapomniałem dodać, jak już chcesz coś kupić to nie kupuj chińskiego badziewia, bo tym to nawet monety pod dywanem nie znajdziesz.
07koleczkowo2mp (Kopiowanie).jpg
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Dzieki za podpowiedzi, zaraz zacznę przeglądać forum.
Nie zależy mi na zarabianiu na znaleziskach, bardziej na zabiciu wolnego czasu i hobbystycznie
Chciałem na sprzęt przeznaczyć ok 500 zł
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Koleżka ma Garreta z dyskryminacją, ok 900 zł, podobno taniej nic sensownego sie nie da. Jak mi pożyczy chętnie się wybiorę.
lelo
Znam to forum
85 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

figaro pisze:Koleżka ma Garreta z dyskryminacją, ok 900 zł, podobno taniej nic sensownego sie nie da. Jak mi pożyczy chętnie się wybiorę.
Da się Garrett Ace 150 (absolutne minimum) na alledrogo już za 590zł można dostać nówka sztukę (ewentualnie szukać używki). Sprzęt dobry na początek, można z nim pochodzić i w terenie i po plaży, tylko obowiązkowo jakaś osłona na cewkę. Jak się hobby nie spodoba, można sprzedać z małą stratą.
Ja osobiście używam Rutusa Proximę v2, sprzęt produkowany przez firmę Pana Arka Rutyna, którego pozdrawiam, a mieszka On u nas w Redzie Ciechocino .

Pozdrawiam, lelo.
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Też interesuję się taką tematyką.
Ale korzystam z forum:
http://www.poszukiwanieskarbow.com/Forum/index.php
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Myślę że jednak kupie ace 250.
W weekend zamówię ( chyba że sytuacja się u mnie zmieni (chwilowe kłopoty rodzinne)) i pewnie na wtorek środa będę już posiadaczem sprzętu.
Wtedy na pewno będę pisać i chętnie się z kimś gdzieś umówię na pierwsze poszukiwania.
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Są specjalne fora dla poszukiwaczy i tam działają grupy lokalne. W Rumi też jest kilku i spotykają się w realu.
Tak w ogóle to mam wrażenie, że przy takim wysypie poszukujących niedługo nie będzie czego już szukać. No chyba że się przerzucą na plastiki hehehehe
słucham zza płota...
ODPOWIEDZ