Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Przeniesienie gniazda z ptakiem

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Witam mam problem bo zamieszkał sobie u mnie na "budowie" ptaszek z gniazdem i jest w nim jajo.
Jak zabrać się do przeniesienia jego mieszkanka?
Wybudowałem na szybko mały domek dla niego ale jak przenieść cały komplet żeby ptaszek nie porzucił swojego jaja?

A jak je porzuci czy jest jakakolwiek szansa na odchowanie jaja aż do wyklucia pisklaka w domu?

Niestety mam problem z komunikacją telefonu z komputerem żeby wrzucić zdjęcie ptaszka.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Trzeba poczekać, aż ptaki opuszczą gniazdo. Jeżeli z jajem przeniesiesz, to dorosły ptak tam już nie wróci. Samodzielnie jaja nie wysiedzisz, a nawet jak się wykluje, to go latać nie nauczysz. Poczekaj miesiąc albo i mniej, a problem sam odleci.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Niestety niema takiej możliwości bo jutro budowa będzie trwała dalej właśnie w miejscu gdzie ptaszek założył gniazdo.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Właśnie byłem zobaczyć i ptaszka niema w gnieździe, być może się wystraszył jak go znalazłem dzisiaj popołudniu i już nie wrócił.

Chyba zostaje tylko próba ratowania samego jajka.
Tylko jak to zrobić ?
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Wylęgarnia jaj raczej nie przyjmie tego jajka, możesz zadzwonić do zoo może coś podpowiedzą
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Będziemy się starali żeby to gniazdo tam zostawic.
Ale widzę ze ptaszka mamy niema tam w dzień. Wczoraj wieczorem wrócił. Ale dzisiaj go nie widzę.
MarcinGTD
Częsty Bywalec
498 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Ptaszek wraca do gniazda ale nie jest tam zbyt często. Coś mi się wydaje że jajo nie zostanie wystarczająco wygrzane.
ODPOWIEDZ