Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

nauka jazdy

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
pszczolka
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Witam wszystkich! :) Co sądzicie o Redzkich szkołach jazdy "Rondo" i "Jankar" i czy są jeszcze inne? Czy możecie polecić jakąs dobrą ośrodek szkoleniowy?
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

ja mam wspomnienia z Ronda. miałem jazdy z panem J.G. (hmm nie wiem czy wypada mi podawac nazwisko) i uwazam, ze nauka byla swietna. atmosfera jeszcze lepsza, a to wazne chyba bo takie jazdy sprawialy wiele klopotow:) dzieki niemu od 2,5 roku moge sobie jezdzic jus samemu
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Zato ja zdawałem w Jankarze, też bardzo sobie chwalę ta firmę, małe grupki na wykładach, więc dociera do każdego, samochody mają super wyposażone (jak się przesiądzie do Punciaka z PORDu to aż głupie uczucie...) Instruktorzy tez w porządku. Ja zdałem za pierwszym razem, moi koledzy, którzy chodzili równolegle ze mną też za pierwszym.

Troche śmieszną sprawą jest to, że w Rondzie ponoć są jakies sprawdziany np: ze znaków, które trzeba zdawać, a na co się troche skarżą, bo strasznie się do znaków czepiają. W Jankarze to się dostawało bezpłatnie kod do testów on-line (a jak ktoś nie miał neta, to w teczce z książeczkami była płytka CD i arkusze z pytaniami).

No i się dostawało kodeks drogowy, jakieś ABC kierowcy, spis znaków z opisami, te arkusze i płyty... a jedyne co trzeba było zdać, to egzamin wewnętrzny, czyli zwykły test teoretyczny taki jak w PORDzie, tylko, że z max ilością błedów - 1 (bo drugi zrobimy z "czynnika stresowego")
justyna
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ja też polecam "Jankar" super szkoła. Moim instruktorem był Sławek - super koleś. Dzięki niemu nauczyłam się jeżdzić i nie boje się wjechać do żadnego nieznanego mi miasta.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

no cóż będę monotematyczny;) ale i ja polecam Jankar;) też jeździłem, ze Sławkiem i bardzo sobie to chwalę;) nauczył mnie jeździć;) Mi z kolei udało się zdać, za 3 razem:)
pszczolka
Nowy/a na forum
2 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dzieki wam bardzo za pomoc w wybraniu szkoly jazdy wybrana szkola to Jankar 8) Mam nadzieje ze trafie na tego slynnego Sławka :lol: A na motor tez tam mozna robic? I jakie maja motory?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

na motor można, ale jakie mają to ja nie wiem;)
a co do instruktora możesz sobie wybrać instruktora;) tylko musisz powiedzieć Pani w biurze :)
Dużo osób poleca jeszcze Panią Estere z Jankara;)
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Nie polecam O.S.K. RONDO. Moja żona wykupywała u nich dodatkowe godziny przed egzaminami. Za pierwszym razem 17 godzin, a za drugim 5 godzin. Kiedy poślizgneła jej się noga po raz któryś i ponowie poszła do nich wykupić 5 godzin, oprócz pieniędzy za godziny zażądali dodatkowej opłaty 50 zł za wypisanie zaświadczenia. Nieładnie, nie polecam.
misia_1985x
Znam to forum
84 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

no cinol100 faktycznie nie zachowali sie najlepiej. ja jednak mam dobre dobre wspomnienia jesli chodzi o rondo. chodziłam do szkoły rondo bis prowadzonej przez kogoś z rodziny właściciela z ronda i miałam problemy ze zdaniem prawka, bo nie nauczyli mnie wielu istotnych kwestii przez ktore oblałam dwa egzaminy. wykupiłam 5 lekcji w rondzie i dzieki nim za trzecim razem zdałam bez problemu.
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Przecież w ich interesie jest to żeby kursanci wykupywali dodatkowe jazdy stąd tak powalający poziom tych usług.
Awatar użytkownika
aisne
Moderator
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ja Rondo też źle wspominam.. Wyjeździłam 40 h z instruktorem, który potem rozbił auto i został zwolniony :]. I kiedy dodatkowe godziny po niezdanym egzaminie wykupiłam u innych instruktorów, okazało się, że tak jak u misi, nie nauczył mnie on iluś ważnych rzeczy, a innych nauczył źle, przez co miałam potem trudności żeby się pozbyć złych nawyków :]. Za to ostatnie kilka godzin przejeździłam z p. Groenwaldem (nie wiem czy dobrze piszę nazwisko), którego mogę szczerze polecić, bo w kilka godzin nauczył mnie wszystkiego czego nie nauczył tamten. A tak poza tym, to uważam że Rondo mogło dać kursantom tamtego Pana chociaż kilka godzin za darmo, skoro sami przekonywali, jaki on był faktycznie beznadziejny i że żałują, że u nich pracował itd. :/
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Kiedyś wszyscy tam jezdzący zdawali bez problemu. I to za pierwszym razem.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Kiedyś w ogóle więcej ludzi zdawało za pierwszym razem ;)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Duzo lepsze było szkolenie.Teraz aby więcej zarobic.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dużo łatwiej było dać w łapę :)
ODPOWIEDZ