Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Optyk

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

8 lat temu

Na fundusz to czekam do okulisty przy młynie ,termin ...koniec maja..bez komentarza
Prywatnie też można przy młynie,nie wiem jak ma na nazwisko ta pani doktor lub dr Kuc przy Lidlu .
agadra1
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Właśnie dzwoniłam do poradni na Obwodowej i najbliższe terminy wolne mają na lipiec 2016!!! Był ktoś kiedyś u okulisty na Fenikowskiego w Vision Optyk?
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Polecam dr Dziekańską z Wejherowa, ale nie wiem jaki czas oczekiwania.
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Kochani, szukam jakiegoś mega specjalisty, który dobierze mi szkła kontaktowe. To będzie podejście nr 2, kiedyś już próbowałam, ale po dwóch tygodniach zrezygnowałam, bardzo niekomfortowo się czułam. Szkła były dosyć drogie, na zamówienie, okulista powiedział wtedy, że jeśli nie daję rady z tymi, to żadne nie będą mi pasowały. Lubię moje okulary, ale czasem przeszkadzają. Może jest tu ktoś, kto ma krótkowzroczność + astygmatyzm i nosi soczewki? Polecicie kogoś?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Vindie pisze:Kochani, szukam jakiegoś mega specjalisty, który dobierze mi szkła kontaktowe. To będzie podejście nr 2, kiedyś już próbowałam, ale po dwóch tygodniach zrezygnowałam, bardzo niekomfortowo się czułam. Szkła były dosyć drogie, na zamówienie, okulista powiedział wtedy, że jeśli nie daję rady z tymi, to żadne nie będą mi pasowały. Lubię moje okulary, ale czasem przeszkadzają. Może jest tu ktoś, kto ma krótkowzroczność + astygmatyzm i nosi soczewki? Polecicie kogoś?
Noszę soczewki kontaktowe, mam astygmatyzm, ale od dłuższego czasu już nie używam soczewek torycznych, bo nie dość, że horrendalnie drogie i na zamówienie, to nie widzę kompletnie żadnej różnicy między nimi a zwykłymi sferycznymi. I masz rację, są odrobinę niekomfortowe ze względu na większy promień, ale to niestety będzie niezależne od producenta, więc okulista miał poniekąd rację.

Co do lekarza to w Vision Express w Port Rumia jest rewelacyjna pani doktor. Nie pamiętam nazwiska, ale jest tylko jedna, więc nie problem na nią trafić Ok. 35-40 lat, szczupła, dość krótkie, ciemne włosy. Przemaglowała mnie chyba prawie godzinę, zrobiła wszystkie możliwe badania.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

7 lat temu

Z soczewkami torycznymi jest kłopot. Wydaje mi sie jednak, że dobór w znacznej mierze zależy od od dobierającego. Ja w mojej wieloletniej praktyce "soczewkowca" (sferyczne) stwierdziłem, że najlepiej dobieraja optometryści. Okulista, jest ok, lecz jeszcze mi sie nie zdarzyło, aby po wizycie u okulisty, optometrysta nie musiał dokonać korekt.
Ostatnio byłem u optyka w Wejhweowie (w sąsiedctwie ZUS - nieco w głębi) Optometrysta mnie "przemaglował" (ok 1,5 godz.) i dostałem na próbę soczewki. Zobacze co będzie dalej
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

7 lat temu

Dziękuję Wam za odpowiedzi, czekam, może ktoś jeszcze coś
ODPOWIEDZ