Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

dobudowa tarasu do domu

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
orderly
Ja tu zaglądam
36 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

8 lat temu

Witam
Wymyśliłam sobie że chcę dobudować do domu jednorodzinnego taras ale na 1 piętrze. Czy ktoś z was robił coś takiego lub orientuje się jakie są koszty takiej budowy i jakie formalności muszę załatwić?? A i najważniejsze czy potrzebuje zgody sąsiadów ponieważ taras był by wysunięty w stronę płotu graniczącego między nami a sąsiadami. Wielkość tego tarasu to tak na oko jakieś 15m2.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

8 lat temu

Moim zdaniem żadnej zgody nie potrzebujesz. Budynek zostaje przecież na swoim miejscu. nie mam pewności, czy nie powinieneś tego zgłosic do starostwa. Może będzie potrzebna jakas dolumentacja konstrukcyjna.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

8 lat temu

Jezeli się zmienia obrys domu to potrzebna jest zmiana w mapkach zrobiona przez geodetę.
Awatar użytkownika
magdaeska
Bywalec
212 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

Formalnie jest to przebudowa budynku jednorodzinnego i wymaga zgloszenia. Jeśli ta przebudowa "nie prowadzi do zwiększenia dotychczasowego obszaru oddziaływania" - tzn np że nie zwiększa się powierzchnia w rzucie budynku. Jeśli jednak rozbudowa powiększy rzut budynku - a piszesz, że taras będzie wysunięty w stronę płotu sąsiada - to trzeba wystąpić o pozwolenie na przebudowę. I tak musisz mieć na to projekt, więc zacznij od szukania architekta albo konstruktora. A najlepiej jest zamówić projekt ZATWIERDZONY, tak żeby to on ci wszystkie formalności załatwił i zapłacisz dopiero jak będziesz mieć w ręku pozwolenie na budowę albo zatwierdzenie zgłoszenia. Kosztuje więcej, ale uwierz mi, że warto pozbawić się "przyjemności" chodzenia po urzędach.
słucham zza płota...
ODPOWIEDZ