Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

NIE KUPUJCIE ELEKTRONIKI W AUCHANIE

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

JEśłi chcecie kuypić coś zdziału RTV AIDIO VIDEO KOMPUTERY dokładnie sprawdzcie sprzęt przed kupnem, szczególnie, jeśli kupujecie towar p[o promocyjnej cenie (Po pierwsze zapytać się, czy to jest ostatni model jaki mają na stanie - jesli ostatni nie brać, choćby był za pół darmo)

Pierwszy raz kupiłem aparat cyfrowy dla wójka, dobry sprzęcik miał być, nie sprawdziliśmy go dokładnie, okazało się, że miał zwarcie, zestaw baterii "zjadał" w ciągu 15 minut, tego samego dnia, po zjedzeniu 3 kompletów oddaliśmy aparat do zwortu, został wymieniony za dopłatą na lepszy model, który nie był w promocji.

Kilka tygodni później chcieliśmy kupić aparat dla siebie, wybraliśmy jeden z tańszych, (był ostatni model jaki mieli na stanie), poprosiliśmy ekspedientke o demonstrację, zrobił 3 zdjęcia i nowa bateria padła. Ekspedientka przy nas rozpakowała nowe baterie i po kilku zdjęciach aparat padł ... zrezygnowalismy z zakupu ...

A jeszcze przed tym wszystkim kupilismy dla firmy mojego wujasa laptopa, wrócił do serwisu po tygodniu, bo kamera i kalendarz ciagle monitowały że są błędy, (w serwisie był 2 tygodnie) wrócił, pochodził 2,3 tygdonie, i Windows stwierdził, że jest nielegalny, przestał włączać programy i komputer zrobił się bezużyteczny, (wrócił do serwisu na kolejne 2 tygdonie) wrócił, w ekspertyzie napisali, oczywiście po angielsku, że komputer jest sprawnysystem został zreinstalowany i tyle... a wrócił z zainstalowanym Linuxem (gdzie zakupiony został z oryginalną Vistą) ... kolejny raz do serwisu..

... w serwisie jest już od 2 tygodni, Czesi (serwis) go nie chcą, bo oni twierdzą, że zrobili to co mieli, menadżer sklepu musiał robić zdjęcia temu komputerowi i oryginalnej płycie Windowsa na dowód Czechom, że była legalna płyta a oni wgrali Linuxa ... prawdopodobnie kolejne 2 tygodnie spędzi w serwisie ...
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

to bardzo dobra przestroga... zwłaszcza dla takich osób jak ja, które na dział z RTV zagladają często:)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Kto kupuje elektronike w supermarkecie?
Nie kupuję w takich miejscach tak samo jakiejś drogiej elektroniki jak np. mięsa i wędlin
Awatar użytkownika
Alfista
Lider Forumowicz
1204 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dorma pisze:Kto kupuje elektronike w supermarkecie?
Nie kupuję w takich miejscach tak samo jakiejś drogiej elektroniki jak np. mięsa i wędlin
Jednak ktoś kupuje skoro utrzymują takie stoiska , a w tym wątku nie interesuje nikogo ,że Ty tam nie kupujesz.
Dzięki Huherko za uwagi myślę ,że się przydadzą naszym Ziomalom.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ja kupuję mięso, wędliny i kuchenkę mikrofalową- jeszcze działa!
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

hehe Alfisto jaki ty jesteś błyskotliwy.. Na tym forum mogę sobie pisac co chce. Dla mnie taka opinia o niektórych supermarketach jest oczywista. Nie ma przed czym przestrzegać :)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Dorna, nie tylko droga elektronika - na wszystko trzeba uważać ... na mięso też, choc elektroniką jeszcze nie jest.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

No przecież własnie to napisałam
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Heh ... dziś byłem zobaczyc, co oni z tym komputerem wykąbinowali ... i powiedzieli mi, że komputer nie ruszył się z mniejsca nawet o metr ... czesi stwierdzli, że zdjęcia już dostali i teraz się bedą zastanawiać a Auchan nie chce zwrócić pieniędzy ...

To jest przegięcie, mam już namiary na rzecznika praw konsumenta, ciekawe co oni powiedzą.
Gregory
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Alfista pisze:
Dorma pisze:Kto kupuje elektronike w supermarkecie?
Nie kupuję w takich miejscach tak samo jakiejś drogiej elektroniki jak np. mięsa i wędlin
Jednak ktoś kupuje skoro utrzymują takie stoiska , a w tym wątku nie interesuje nikogo ,że Ty tam nie kupujesz.
Dzięki Huherko za uwagi myślę ,że się przydadzą naszym Ziomalom.
nie ma się co dziwić, że kupują.
Myślisz, że każdy zna się na sprawach elektronicznych?

Już nie raz widziałem reklamy, Aparat Cyfrowy w promocji... i cena, dajmy na to 600 zł.
A po zapoznaniu się z ofertą, zauważyłem, że taki sam kupiłbym ze sklepu elektronicznego za 450zł. Naciągają ludzi i tyle. A człowiek widzi, że promocja, pójdzie zapyta się "eksperta"(nienawidzę tego określenia;))dajmy Auchan i od razu zakup. Takie sieci mają sposób na klienta.
Ania Frania pisze:Ja kupuję mięso, wędliny i kuchenkę mikrofalową- jeszcze działa!
No bo czasami na prawdę się opłaca. Ale trzeba się po prostu znać! I nie dać zrobić w balona.

Ja np. kupiłem sobie pierwszą maszynkę do golenia z Macro. Promocja, za 130 zł. Firma Braun. Sądziłem, że na prawdę się opłaca kupić. Pieniążki miałem, to kupiłem. Okazało się, że to takie gówno strasznnnee.. Po oddaniu do reklamacji, stwierdzili, że wszystko działa... I nic nie mogą zrobić. A to, że się strasznie przegrzewa i parzy skóre to już nie ich sprawa :wow:
A golarka dziś się nadaje tylko do golenia włosów na klatce piersiowej 8)
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

..i nie parzy klatki ;))?
Gregory
Znam to forum
111 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Ania Frania pisze:..i nie parzy klatki ;))?
Już nie, bo już jej nie gole 8)
Teraz wole futerko na klatce :lol: :wink: :wink: :wink: :wink:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Gregory pisze:
Alfista pisze:
Dorma pisze:Kto kupuje elektronike w supermarkecie?
Nie kupuję w takich miejscach tak samo jakiejś drogiej elektroniki jak np. mięsa i wędlin
Jednak ktoś kupuje skoro utrzymują takie stoiska , a w tym wątku nie interesuje nikogo ,że Ty tam nie kupujesz.
Dzięki Huherko za uwagi myślę ,że się przydadzą naszym Ziomalom.
nie ma się co dziwić, że kupują.
Myślisz, że każdy zna się na sprawach elektronicznych?

Już nie raz widziałem reklamy, Aparat Cyfrowy w promocji... i cena, dajmy na to 600 zł.
A po zapoznaniu się z ofertą, zauważyłem, że taki sam kupiłbym ze sklepu elektronicznego za 450zł. Naciągają ludzi i tyle. A człowiek widzi, że promocja, pójdzie zapyta się "eksperta"(nienawidzę tego określenia;))dajmy Auchan i od razu zakup. Takie sieci mają sposób na klienta.
Ania Frania pisze:Ja kupuję mięso, wędliny i kuchenkę mikrofalową- jeszcze działa!
No bo czasami na prawdę się opłaca. Ale trzeba się po prostu znać! I nie dać zrobić w balona.

Ja np. kupiłem sobie pierwszą maszynkę do golenia z Macro. Promocja, za 130 zł. Firma Braun. Sądziłem, że na prawdę się opłaca kupić. Pieniążki miałem, to kupiłem. Okazało się, że to takie gówno strasznnnee.. Po oddaniu do reklamacji, stwierdzili, że wszystko działa... I nic nie mogą zrobić. A to, że się strasznie przegrzewa i parzy skóre to już nie ich sprawa :wow:
A golarka dziś się nadaje tylko do golenia włosów na klatce piersiowej 8)
dokładnie.. Ludzie nie wiedzą w co sie pakuja. wytłumaczył mi to kiedys mąz.. Pracuje w hurtowni artykułów sanitarno instalacyjnych. Są tam rzeczymozna powiedziec z wyzszej półki. Czasem przychodzą tam klienci i widząc ceny stwierdzają, że wolą sobie pojechać np. do Castoramy bo jest połowe taniej. Róznica jednak polega na tym, że sprzęty tam oferowane są najczęściej marek, które nie mają u nas ani serwisu, ani też żadne z uniwersalnych części wymiennych innych firm do nich nie pasują. Efekt tego jest taki, że jak kupuje się dość drogąrzecz np. do łazienki: baterię, kibelek czy chocby kabinę prysznicową i wystarczy że zespsuje sie jakaś jedna mała cześć i juz trzeba wymieniac całość, bo nigdzie nie znajdzie się pasujących częsci.

a ja dziękuję wymieniać wszystko przy wykafelkowanej łazience.

Jednak w takie rzeczy warto zainwestować, bo kupuje się je najczęściej na lata
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ja też zrobiłem interes życia;P zaoszczędziłem prawie 400 zł na aparacie cyfrowym. takie jest przebicie cenowe w sklepach stylu SATURN ELECTRO MEDIAMARKT[powinni zmienić hasło reklamowe: sklep dla idiotów;p];)
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1797 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Właśnie, w MM, EW, i tym co jest obok Auchana, to niewiem skąd oni te ceny biorą ...
ODPOWIEDZ