Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

pociągi dalekobieżne

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Czy w Redzie mogę także kupić bilet PKP na trasę Gdynia-Wrocław? Czy też muszę sie wybrac i podziwiac nasz gdynski zabytek..jakim jest dworzec?
brokmis
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Na początek - Witam wszystkich na forum.

W kasie w Redzie można kupić bilet na pociągi PKP PR a tylko takie jeżdżą z Gdyni do Wrocławia, więc nie powinno być problemów z kupnem.
Problemy zaczynają się gdy chodzi o kupno biletu promocyjnego (np RegioKarnet), o takich cudach to już panie kasjerki u Nas nie słyszały.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ja w rozkładzie mam, ze jezdza (Bog wie co to znaczy) pociagi Euro City oraz Pospieszne. wybrałem ten drugi... bo nie krazy na około..przez warszawe... tylko jedzie wprost do celu.
dzieki wielkie za odpowiedz, jeszcze dzis sprawdzę czy faktycznie moge takowe w redzie nabyc
brokmis
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Wszystko się zgadza - można dojechać do Wrocławia pociągiem EuroCity lub innym pociągiem spólki PKP IC ale wiąże się to z przesiadkami (np Warszawa lub Katowice), znacznie dłuższym czasem podróży i bardzo znacznie wyższą ceną - jedyny plus to lepszy standard wagonów. Bezpośrednio miedzy Gdynią a Wrocławiem kursują jedynie pociągi PKP PR (popularne pospieszne) i na te bilet powinieneś dostać. Chyba że podróż planujesz spędzić w wagonie sypialnym lub kuszetce, wtedy trzeba jechać do kasy w Gdyni.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

racja! juz zakupilem niezbedny bilet...w REDZIE:) nie zdawalem sobie sprawy z takiej mozliwosci, a pani w kasie powiedziala, ze juz od 5 lat takie bileciki sprzedaje. super sprawa
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Jestem w szoku.. Jeszcze niedawno uzyskałam informacje , że w Redzie można kupić bilet na trasę do 100km pociągiem dalekobieżym. Pamietam jak chciałam kupic bilet do Lipusza. Pani pewna siebie stwierdziła, że tylko do 100km moge kupic bilet. Wtedy ja do niej, żeby sprawdziła z łaski swojej. No i wyszło, że do Lipusza jest 99 km :). Musiała sprzedać bilet :)
Ostatnio zmieniony |16 Wrz 2008|, o 07:58 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

a ja ostatnio mialem przyjemność podróżować INTERCITY;) i musze powiedzieć, że normalnie luksus;) w przedziale tylko 6 wygodnych siedzeń, klimatyzacja wagonu, nowe toalety;) i gratis poczęstunek;)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Luksusem, to byłaby podróż do Warszawy w 2 godziny, a nie przy obecnych sześciu! Z tym poczęstunkiem to też ciekawie się rozwija. Na początku były pierniki, potem małe czekoladki, a teraz herbatniki ;)
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

oj ja ostatnio do Warszawy jechałem 7 godzin:) potem właśnie stwierdziłem, że szarpne się i wrócę ICKiem w ok 4.5 godziny;) ale niby w 2012-13 podróż ma trwać 2 i pół godizny;)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Z Gdyni Głównej do Warszawy to nawet IC jedzie 6 godzin (według rozkładu), a czasem jeszcze dodatkowo się spóźnia. Jest taki poranny, co zgodnie z rozkładem jedzie 5:10, ale to chyba tylko jeden taki pociąg. Te 4,5h to chyba dawno było ;) No chyba że w drugą stronę jadą szybciej, w co wątpię :)
brokmis
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Przejazd z Gdyni do Warszawy w ostatnich latach strasznie się wydłużył. Po wprowadzeniu pociągów kategorii IC, "IC Kaszub" na przejechanie tej trasy potrzebował 3:45h teraz jest o ponad godzinę dłużej. Ostatnio dodatkowo przez remonty pociagi notują spore opóźnienia, jednak wreszcie ta linia jest modernizowana więc warto przecierpieć (przejazd od Nasielska do Wschodniej był już istnym dramatem). Jednak nie warto się tak podpalać z tym 2:30h w 2012, bo ostatnio PKP IC coś wspominało o rezygnacji kupna taboru z tzw "wychylnym pudłem" a tylko taki tabor będzie mógł w pełni wykorzystać parametry tej linii i pozwoli na osiągnięcie tego czasu.
Ja osobiście będe zadowolony jak wróci "historyczne" 3:45h, a nie jak obecnie Ex "Małopolska" (kto ten syf nazwał Expressem?) jedzie 6h.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2881 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Problemem jest jeszcze to, co się IC właściwie opłaca. Najważniejsze dla IC to by przejazd pociągiem do Wawy był pod względem czasu przejazdu konkurencyjny do przejazdu samochodem. Ale przejazd 2 godz. zamiast 4 to także potencjalnie mniejsze wpływy ze sprzedaży posiłków (na których ma wysokie marże).
Na szczęście, do 2012 roku ma być także w pełni wyremontowana ekspresowa "siódemka" do Wawy, więc kolej musi coś poprawić, by nie stracić klientów. Więc krócej na pewno będzie, ale bardzo krótko (jak na Zachodzie) to pewnie nie za prędko.
brokmis
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Opłacalność jest podstawą działania każdej spółki, ale w planowaniu zakupu przez PKP IC składów zespolonych trzeba brać pod uwagę parametry linii E-65 (Gdynia - Warszawa i dalej), a ta posiada wiele ciasnych łuków, na których nawet najszybsze TGV nie osiągnie tego co by mogło. Moim zdaniem na tę trasę idealnym rozwiązaniem byłoby Pendolino (np ETR 480) lub ICE-T. W innym przypadku pieniądze (olbrzymie) wyłożone na modernizację tej trasy będą pieniędzmi wyrzuconymi w błoto i skończy się tak jak przy remoncie tunelu średnicowego w Warszawie (słynne już za "wysokie" piętrusy).
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

z tego co pamietam to jechałem Neptunem;) to on z Warszawy centrum wyjechał 7.01;) a w Gdyni był przed 12;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Całe szczeście, że ja do Warszawy nie jeżdzę. Dziwne to co piszecie, bo np. pociągi ( expresy) jadące na śląsk przez warszawe sa na miejscu zgodnie z planem.. Nigdy nie było opóźnienia większego niż 10 min..
ODPOWIEDZ