Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Internet i kablówka w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

rkwiat pisze:Cieszy fakt, że Chopin wdraża różne nowinki i stara sie być konkurencyjny w stosunku do innych firm,
Słabo się stara, stali sie niewydolną zamkniętą na klienta korporacją.
Byłem wiernym klientem Chopina od jego popczątku istnienia, pod koniec płaciłem 120zł za 32MBit z fakturą.
Zauważyłem zmianę w ofercie na 64MBit za tą samą cene co płaciłem..., poprosiłem o podniesienie przepustowości bo sami _nigdy_ tego nie robili mimo że zmieniali przez lata oferty. Zawsze sam się musiałem o to prosić...
Odmówiono mi chyba żę zapłacę 240zł jako że dostawałem fakture, a więc oni sobie wymyślili że na działalność to ok 64MBit ale za 240zł. Czyli chcieli za wpisanie NIPu na rachunek 120zł.
Podziękowałem im za współpracę i przeszedłem do Plastcomu bo w przeciwieństwie do Chopina da się negocjować i dogadać. Za 102 zł z fakturą 100MBit, drożej niż bez NIP ale i tak dużo taniej niż Chopin.
Co ciekawe Chopin i Plastcom ma to samo wyjście na świat - _ten_ sam jakościowo routing, jedyna różnica może być na poziomie dostarczenia od ich dostawcy do domu klienta.
Artur
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Chopin pod względem internetu chyba od samego początku miał najgorszą ofertę w Redzie. Zawsze z tyłu z prędkościami, a ceny z najwyższej półki. Jeśli zaś chodzi o tv to tutaj brak znaczącej konkurencji sprawia, że tv od Chopina jest najlepszą ofertą obecnie w Redzie.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze: Słabo się stara, stali sie niewydolną zamkniętą na klienta korporacją.
Widzę, że nie tylko ja mam takie zdanie na temat Chopina!
Są kompletnie niewydolni - i całkowicie olewają klienta z chwilą podpisania umowy!!!
rkwiat
Bywalec
156 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

ArturB pisze:
rkwiat pisze:Cieszy fakt, że Chopin wdraża różne nowinki i stara sie być konkurencyjny w stosunku do innych firm,
Słabo się stara, stali sie niewydolną zamkniętą na klienta korporacją.
Byłem wiernym klientem Chopina od jego popczątku istnienia, pod koniec płaciłem 120zł za 32MBit z fakturą.
Zauważyłem zmianę w ofercie na 64MBit za tą samą cene co płaciłem..., poprosiłem o podniesienie przepustowości bo sami _nigdy_ tego nie robili mimo że zmieniali przez lata oferty. Zawsze sam się musiałem o to prosić...
Odmówiono mi chyba żę zapłacę 240zł jako że dostawałem fakture, a więc oni sobie wymyślili że na działalność to ok 64MBit ale za 240zł. Czyli chcieli za wpisanie NIPu na rachunek 120zł.
Podziękowałem im za współpracę i przeszedłem do Plastcomu bo w przeciwieństwie do Chopina da się negocjować i dogadać. Za 102 zł z fakturą 100MBit, drożej niż bez NIP ale i tak dużo taniej niż Chopin.
Co ciekawe Chopin i Plastcom ma to samo wyjście na świat - _ten_ sam jakościowo routing, jedyna różnica może być na poziomie dostarczenia od ich dostawcy do domu klienta.
Budowanie wypowiedzi na podstawie wyrwanego z kontekstu jednego zdania jest mało eleganckie i nierzetelne. To moje zacytowane zdanie dotyczyło telewizji, bo o tym była mowa w kilku poprzedzających postach, faktycznie Chopin wprowadza pewne nowości w tej dziedzinie. Natomiast dalsza część mojego postu zawiera zastrzeżenia w stosunku do tej firmy i też dotyczy tv, prosze więc czytać posty uważnie. Co do internetu z Chopina i tej firmy w ogóle, swój krytyczny stosunek wyraziłem we wcześniejszych postach w tym samym wątku, więc nie będę się powtarzał.
Jarek

10 lat temu

A ja cytował nikogo nie będę. Bo mamy wolny rynek i każdy może sam zagłosować portfelem by w ten sposób zmusić firmę do nieco większej aktywności. Tak własnie zrobiłem. Mój internet był kiepski, firma niechętnie reagowała na skargi w tej sprawie, kontakty z dostawcą wygladąły bardzo źle, a ceny usług odstawały od rynku. Czułem się po prostu... olewany! Dlatego rozstaliśmy się i wybrałem inna ofertę. Jest taniej, lepiej, spokojniej... Nie obrażam się jednak. Jeśli tylko oferta, a przede wszystkim stosunek do klienta się poprawi, bardzo chętnie skorzystam z usług naszych lokalnych dostawców.
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Chopin pod względem internetu chyba od samego początku miał najgorszą ofertę w Redzie. Zawsze z tyłu z prędkościami, a ceny z najwyższej półki.
Tyle że w początkowych latach oferował najstabilniejszy internet z kabla.
Nikt inny z kabla tych parametrów nie oferował, dla mnie ważna była stabilność i przepustowość wraz z czasami dostępu a także publiczny IP.
Obecnie już nie jest monopolistą co cieszy mamy wybór między 3 dostawcami Chopin,Plastcom i wchodzi z kablem interkar.
Artur
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Faktycznie wszedzie reklamuja super ceny ale to sa ceny za pierwsze 3 miesiace! potem ceny wzrastaja. Ogolnie mozna powiedzieć, że ceny maja o ok 10zł tansze niż Plast-com

Nieprawda! Ceny są przez cały czas trwania umowy..
Interkar:
Pakiety symetryczne:
50Mb/s Pobieranie/wysyłanie za 30pln
75Mb/s - 40pln
100Mb/s - 50pln
150Mb/s wysyłanie 15Mb/s - 45pln!!!

Plastcom
50Mb - 59,90pln = 29,90pln drożej niż w Interkarze
100Mb - 79,90 = 29,90pln drożej!

Do tego w Interkarze - umowa na czas nieokreślony - w Plastcomie - minimum 12m-cy!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Nie do końca tak jest nie doczytałeś do końca

Obrazek
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Nie do końca tak jest nie doczytałeś do końca
Doczytałem - i zadzwoniłem do Interkaru!
Pan oznajmił, że oferta wyświetla się dla Władysławowa.. ma to poprawić..
Wg pracownika interkaru - oferta z ulotki jest prawdziwa i aktualna!
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

No to super... oby tak było. Ja i tak na razie wstrzymam się do pojawienia pierwszych opinii o ich swiatlowodowym internecie, bo z radiowego to opinii za dobrych nie maja...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Dziś się dowiedziałem, że trwają wstępne rozmowy Vectry ze Spółdzielnią Mieszkaniową Słoneczna. Tak więc może w przyszłym roku się coś ruszy i Chopin będzie miał konkurencję
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Dziś się dowiedziałem, że trwają wstępne rozmowy Vectry ze Spółdzielnią Mieszkaniową Słoneczna. Tak więc może w przyszłym roku się coś ruszy i Chopin będzie miał konkurencję
Oj byłoby super.. - ja należę do SM Reda - ale myślę, że jeśli wejdą na nasz rynek to wszędzie!

Co do Interkaru - ja bardzo poważnie rozważam rozstanie z Plastcomem i Chopinem!
Z Chopinem - wiadomo dlaczego - z PlastComem - no cóż decyduje cena..
A że umowa jest na czas nieokreślony zawsze mogę zrezygnować i wrócić jak syn marnotrawny...

Żeby nie być gołosłownym:
Internet: http://interkar.pl/oferta/index.php?str ... oki#cennik
TV : http://interkar.pl/oferta/index.php?str ... _tv#cennik
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ja przedłużyłem umowę z Plast-comem, bo po rozmowie z Interkarem nie byli wstanie sprecyzować kiedy położą na Łąkowej całą infrastrukturę, może koniec roku, może początek przyszłego. Wczoraj mieliśmy spotkanie bloku ze spółdzielnią i wiem, że będą mieli problemy bo spółdzielnia chce zrobić tak, żeby na klatce szedł jeden kanał na kable a nie jak jest teraz jedna rura w pionie dla plast-comu, druga dla Chopine itd.
Możliwe, że za rok będzie warto....

Jeśli chodzi o tv czy to z Plast-comu czy z Interkaru to ich oferta programowa jest dosyć uboga w kanały o interesującej mnie tematyce oraz w jakości HD. Tak więc w moim przypadku nie ma na rynku lepszego rozwiązania niż pozostanie w Chopinie.

Ale polecam zerknąć na ofertę Vectry.... to jest operator który może sporo namieszać na Redzkim rynku, jego oferta jest atrakcyjna cenowo, a jak wiadomo, na wejście będą musieli zaproponować coś extra
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze: Ale polecam zerknąć na ofertę Vectry.... to jest operator który może sporo namieszać na Redzkim rynku, jego oferta jest atrakcyjna cenowo, a jak wiadomo, na wejście będą musieli zaproponować coś extra
Masz jakieś info, że Vectra chce wejść do Redy? Skoro ani Multimediom ani UPC to się nie opłaca, a i lokalny Chopin nie wszędzie starał się wejść, bo mu to "wisiało", to dlaczego akurat Vectra miałaby się zdecydować?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Wczoraj mieliśmy spotkanie bloku z administracją osiedla Słoneczna i pan, jakiś tam prezes właśnie wspomniał, że trwają rozmowy z Vectrą
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
ODPOWIEDZ