Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Internet i kablówka w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
eRedzianin
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

redziaczki pisze:Ja przedłużyłem umowę z Plast-comem, bo po rozmowie z Interkarem nie byli wstanie sprecyzować kiedy położą na Łąkowej całą infrastrukturę, może koniec roku, może początek przyszłego. Wczoraj mieliśmy spotkanie bloku ze spółdzielnią i wiem, że będą mieli problemy bo spółdzielnia chce zrobić tak, żeby na klatce szedł jeden kanał na kable a nie jak jest teraz jedna rura w pionie dla plast-comu, druga dla Chopine itd.
Możliwe, że za rok będzie warto....
Zdajesz sobie sprawę, że tym sposobem tylko blokują wejście nowego operatora do was ?
Aż zaczęło mnie zastanawiać jak z Vectrą postąpią.
Nikt im nie położy nowych 'rurek' za darmo, tak żeby inni skorzystali, operatorzy miedzy sobą się nie dogadają. Spółdzielnia sama musiała by położyć taka instalacje ...

A co do wcześniejszych narzekań na BOK TKC (czy jakikolwiek inny) to wystarczy się przedstawić, opisać dokładnie problem i oni będą wiedzieli co z tym zrobić. Domyślam się, że mail typu 'nie działa mi net w Redzie, a jak działa to muli, zróbcie coś tym' idzie od razu do kosza bo szkoda czasu szukać delikwenta.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Moim zdaniem pomysł z puszczeniem jednej rury w pionie dla wszystkich kabli jest ok... i nie ma tutaj mowy, że różni operatorzy się nie dogadają.... oni w pewnym stopniu dzierżawią miejsce na swoje kable i jak spółdzielnia nałoży na nich takich wymóg to albo przełożą swoje kable albo do widzenia. Trzeba tutaj jeszcze powiedzieć do czego ta akcja ma prowadzić, obecnie na klatce idą ze 2-3 rożne rury średnicy 4-5cm a w nich po 1-2 kable. Spółdzielnia chce w przyszłości odnawiać klatki, a z taką rurorogią to nie lada problem....
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze:
redziaczki pisze:Nie do końca tak jest nie doczytałeś do końca
Doczytałem - i zadzwoniłem do Interkaru!
Pan oznajmił, że oferta wyświetla się dla Władysławowa.. ma to poprawić..
Wg pracownika interkaru - oferta z ulotki jest prawdziwa i aktualna!
No ja taki cennik u nich widzę - potwierdzone u źródła że aktualny
Obrazek


Osobiście czekam aż mnie podłączą na Szkolnej - sąsiedzi z bloku już mają, więc pewnie to kwestia kilku dni w moim przypadku ;>
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Od jakiegoś czasu mam problem z internetem z PlastComu. Co jakiś czas, czasem nawet często zrywa mi połączenie z internetem lub pojawia się ograniczony dostęp. Ma ktoś podobne doświadczenia?
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jak masz problem to od razu dzwoń do nich. Ja jakiś czas temu też miałem problemy, okazało się, że switch na klatce był uszkodzony.... teraz śmiga aż miło
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Tusia
Nowy/a na forum
10 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 14 lat temu

10 lat temu

Gajos pisze:Od jakiegoś czasu mam problem z internetem z PlastComu. Co jakiś czas, czasem nawet często zrywa mi połączenie z internetem lub pojawia się ograniczony dostęp. Ma ktoś podobne doświadczenia?

Takie pytanie czy dzwoniłeś i czy coś tym zrobili, bo mam podobny problem...
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

Ja mam w Netii i też od jakiegoś czasu zrywa. Dzisiaj byli panowie z Netii i stwierdzili, że wszystko z routerem OK i prawdopodobnie coś z kablami, a że kable należą do byłej TP zgłosili to u nich. Pan TP był, posprawdzał na przyrządach w domu i w centrali na Łąkowej i też niby OK, a internet dalej zrywa. Teraz to już nie wiem gdzie zgłaszać. Czy wasz internet Tusia, Gajos chodzi na łączach TP?
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Takie pytanie czy dzwoniłeś i czy coś tym zrobili, bo mam podobny problem...
Dzwoniłem, chodziłem do nich. Testowałem inny router, byli ze dwa razy w mieszkaniu sprawdzali ustawienia routera, komputera, kable. Po ostatniej wizycie problem ustał.
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Miałem podobny problem. Jeśli na danym osiedlu jest dużo routerów to często się zdarza że dublują sie kanały i powstaje problem rozłączania . Trzeba wtedy zmienić kanal na routerze i po kłopocie.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

drhacken pisze:Trzeba wtedy zmienić kanal na routerze i po kłopocie.
A możesz podpowiedzieć jak to zrobić? Można samemu, czy trzeba wołać kogoś (serwis)?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Ja życzę Chopinowi jak najlepiej, bo to w końcu lokalna firma. Ale obawiam się, że jeśli Vectra faktycznie weszłaby na ten rynek, to mieliby poważne problemy. Ja przynajmniej, bazując na swoich wcześniejszych doświadczeniach z obsługą klienta, mam skojarzenia raczej z firmą energetyczną sprzed pięciu lat. Żądanie aktu notarialnego przy zmianie abonenta było już tylko wisienką na torcie
ArturB
Lider Forumowicz
1023 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Jesli mowa o wifi.
jesli używacie dokałdnie tego samego kanału z innym sąsiadem to jest ok, routery wynegocjują sobie udział w pasmie.
Jeśli zmienicie o 1 albo 2 kanały względem sasiada to robicie sobie i sasiadowi syf tj zaklocacie wzajemnie transmisje.
Najlepiej siciagnac na telefon/smartphone aplikacje do podejrzenia konfiguracji sieci ktore sie rozglaszaja i ustawic tak
by jak juz napsialem albo byc na tym samymn kanbale co ktos inny lub 3 kanaly dalej.
Po prostu w wifi tak durnie wymyslono czestotliwosci kanalow ze zachodzą szerokosią pasma transmisji na siebie.
https://www.google.pl/search?q=Wifi+ana ... =967&dpr=1

Jak widac na obrazkach to:
Jest poprawne ustawienie sieci:
http://cdn4.pcadvisor.co.uk/cmsdata/rev ... yzer_1.jpg

To jest kompletny syf z wzajemnym zakłucaniem się
http://www.network-traffic-monitor.com/ ... ndroid.png
Artur
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

10 lat temu

...najlepiej teraz chyba przejść na 5GHz (oczywiście jeśli urządzenia odbiorcze są uzbrojone w karty łapiące tą częstotliwość) albo po prostu zaopatrzyć się w konkretną antenę - osobiście używam panelu kierunkowego zamiast dookólnej i przebija ściany aż miło
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

Artur to co piszesz się sprawdza jak masz na tym kanale jednego sąsiada, ale np u mnie mój komp wychwytuje ponad 40 sieci wifi i jeśli np z 20 ma internet z jednej firmy to startowo pewnie ustawiony ten sam kanał to już jest nie wesoło.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
drhacken
Bywalec
215 postów
Bywalec
Rejestracja: 10 lat temu

10 lat temu

goya pisze:
drhacken pisze:Trzeba wtedy zmienić kanal na routerze i po kłopocie.
A możesz podpowiedzieć jak to zrobić? Można samemu, czy trzeba wołać kogoś (serwis)?
Goya musisz wejść do panelu sterowania routera i tam jest opcja zmiany kanału (tak jest przynajmniej u mnie).
Jeśli chcesz to podaj mi na priv rodzaj routera to sprawdzę jak zmienić kanał.
Nie polemizuj z idiotą -najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu,a później pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ