Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Internet i kablówka w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

8 lat temu

W interkarze 106Mb/s to daje jakoś 25MB/s - prędkość ładna, a jaka cena? Ja mam takie same wyniki jak RECIECH, prędkość pobierania praktycznie zależy już tylko od serwerów, większe prędkości - może byłyby osiągalne w programach p2p, a na taki domowy internet dla jednego komputera to spokojnie filmy na YT w HD ładuje na bieżąco.

No chyba, że ktoś ma dom, 2 dzieci i jedno chce oglądać filmy w HD, drugie ściąga jakieś duperele z neta, a tatuś chce też posurfować to wtedy warto się zastanowić nad opcją Interkaru
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Odświeżam temat. Kończy mi się umowa na internet w TK Chopin (telewizji nie mam). Czy warto zmienić na coś innego? Mam na myśli głównie relację jakość/cena. Z TK Chopin nie mam problemów, ale może da się co najmniej tak samo, a taniej?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Ja teraz mam Tygryska, 60 zł/mc za "do 500 Mb/s" ... nigdy oczywiście nie ma 500Mb ale zawsze trzyma się w granicach 200-400 i nie ma problemów. No i nie wiem, jak oni w granicach Redy działają.

Obrazek
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

Jak rozumiem, to jest na kablu miedzianym?
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Nie mam zielonego pojęcia.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

To dla porównania wrzucę wynik od siebie - Interkar (pod marką "TVS Kaszebe"), 50zł za 500Mbit. Zazwyczaj mniej-więcej tyle jest, ale wiadomo że nie testuję co chwilę, no i bym różnicy nie zauważył przy niższym pakiecie pewnie. Światłowód w bloku.

Obrazek
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1790 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

6 lat temu

Darq - faktycznie dobra prędkość ... zastanawiam się tylko tak przy okazji, jaki jest sens prześcigania się w prędkości internetu, kiedy tutaj prędkość serwisów zaczyna być większym problemem niż prędkość dostarczanego internetu. Tak jak to już gdzieś było, że przy internecie dla domu to faktycznie bo ojciec chce mecz oglądać, żona serfować po portalach plotkarskich, dzieci po youtubach czy grać on-line to faktycznie ta przepustowość się liczy, ale dla pojedynczego mieszkania/odbiornika, to odnoszę wrażenie, że prędkość już ok 200Mb/s jest całkowicie wystarczająca bo pojedyncze serwisy typu YT nawet przy naszej większej przepustowości nie pozwalają na jej pełne wykorzystanie.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

No tak jak pisałem - ja tego 500Mbit/s w ogóle nie zauważam i na moje potrzeby wystarczałaby pewnie 1/10 tego (moje korzystanie z sieci w uproszczeniu ogranicza się do przeglądania stron - cieszę się że jest szybciej niż na modemie 20 lat temu ;D), ale z drugiej strony żyjemy w czasach gdzie coraz więcej usług podlega coraz większej cyfryzacji i to głównie dla takich osób chyba. Netflix jest teraz mega popularny, różni członkowie rodziny zarzynają wręcz łącze, bo każdy ogląda swoje programy, oczywiście wszyscy jednocześnie. No ale też nie jest to jakąś tajemnicą że operatorzy się śmieją między sobą, że taki przykładowy Kowalski tylko patrzy na cyferki - im większe tym lepiej - nieświadomy często że wystarcza mu 20Mbit/s na jego pocztę i wiadomości...
Close the world...
                         ...txen eht nepO
basta
Znam to forum
114 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

6 lat temu

Upload 280Mbps w Interkarze? Przecież oni nie mają takiej oferty! Maks to 30Mbps, też mam od nich światłowód, specjalnie niedawno zwiększyłem pakiet na najszybszy (500Mbps) żeby mieć lepszy upload, choć wcześniejszy download 150Mbs w zupełności mi wystarczał.
Darq przyznaj, że u nich pracujesz i masz odblokowane limity ;)

u mnie to wygląda tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

6 lat temu

basta pisze:
6 lat temu
Darq przyznaj, że u nich pracujesz i masz odblokowane limity ;)
Hehe, wydało się ;)
Nah, nie pracuję u nich, ale fakt - miałem z nimi bardziej do czynienia i mamy koleżeńskie stosunki, co nie zmienia faktu że oferta jest po prostu z czasów kiedy dawali łącza symetryczne - była oferta 500 na 500, jako że upload się "marnował" (mało kto wykorzystuje świadomie) i nikt nie widział przeciwwskazań żeby nie dawać więcej.
Żeby zachować szczątki obiektywizmu, dodam że wcześniej przez lata miałem PlastCom jako backup i też nic złego o nich nie mogę napisać (chyba w starszych postach też ich chwaliłem) ;)

Ogólnie oferty lokalnych operatorów są na tyle stabilne technicznie w przypadku przyłączy kablowych, że chyba najlepiej wybrać to co najtańsze, ew. najmniej inwazyjne (zazwyczaj nowy operator musi gdzieś coś wywiercić).
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

6 lat temu

U mnie niestety zarówno Interkar, jak i Plastcom tylko radiowo.
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Czy na Betlejem ul. Bratkowa Plastcom ma położony kabel?

czy te okolice tylko tv Chopin?
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

5 lat temu

Obdzwonilem kogo się da i niestety zostaje tylko tk Chopin


Czy tk Chopin robią co jakiś czas jakieś promocje cenowe (tv + net) aby złapać nowych klientów? Bo tak patrzę na ceny i są drodzy w porównaniu do konkurencji
waldiklobusz
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 6 lat temu

3 lat temu

Cześć, temat dość stary, ale podpisałem świeżo umowę z TK Chopin więc mogę trochę powiedzieć jak to teraz wygląda. Oczywiście wziąłem tv z multiroom + internet z naciskiem na szybki internet aż 300 Mb/s. W praktyce montaż po tygodniu od podpisania umowy (blok). Telewizja działa prawidłowo na dwóch odbiornikach (świetna opcja moduł CI) + testuje aplikację mobilną Chopin GO (duży wybór kanałów, które działają bardzo płynnie, z opcją oglądania wstecz i przewijania reklam). Mam dodatkowo wykupiony pakiet CANAL+ (dużo taniej niż w Vectra). Internet po kablu na TV więc YouTube i inne apki śmigają doskonale. Po wifi 3 smartfony i 2 laptopy działają bardzo dobrze. W jednym laptopie były początkowo problemy, ale okazało się, że karta sieciowa jest za słaba na taki internet. po zakupieniu zewnętrznej karty sieciowej, mam internet wifi o prawie tej samej prędkości co po kablu (oczywiście na 5 GHz). Monterzy Chopina pomocni i ogarnięci w temacie. Zdecydowanie mogę polecić kablówkę z Wejherowa.
lukasz8881
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

1 rok temu

Czy jest jakaś alternatywa na betlejem aby pozbyć sie tv chopin? Coś zmieniło sie przez ostatnie lata?
ODPOWIEDZ