Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Internet i kablówka w Redzie

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

Ponieważ mieszkanką Redy jestem na pół gwizdka (jeszcze na stałe się nie przeprowadziłam, ale pewnie to nastąpi jeszcze w tym roku), to nie bardzo się orientuję, jacy dostawcy internetu i telewizji kablowej działają w tym mieście (o ile jacyś działają . Chodzi mi o łącze stałe - żadne neostrady itp. oraz satelitki* mnie nie interesują - okolice 12 Marca i Karłowicza.
Z góry ślicznie dziękuję za każdą (p)odpowiedź

* no chyba, że nie będzie innego wyjścia
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

www.plastcom.pl
www.interkar.pl
www.tkchopin.pl
musialabyś się tutaj dowiedzieć - powiem szczerze, że nie wiem jaki operator lokalny tam dociera;) to są linki 3 wiodących w Redzie;)
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Nie martw się - będziesz się jeszcze opędzać od akwizytorów. Przedwczoraj jednego natręta mało siłą nie musiałem wypchać. Najpopularniejsi dostawcy to Plastcom z Redy i TK Chopin z Wejherowa. Firmy która wysyła domokrążców szkolonych 15 lat temu pozwolę sobie nie wymienić z nazwy.
Awatar użytkownika
cinol100
Znam to forum
100 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

Jakiś czas temu miałem podobny dylemat. w punktach wygląda to tak:
1. PlastCom, dobra cena, szybki serwis, niestety ich zasięg jest ograniczony. Musisz sprawdzić w siedzibie czyy na 12 Marca dociągneli kabel.
2 Interkar, Jakiś czas temu oferował tylko internet radiowy, Z wszystkimi zaletami i wadami. Napewno będą dostępni w twojej okolicy.
3. Chopin, Cały czas ciągnie się za nimi zła sława z przed kilku laty, wtedy byli drodzy, wolni, zacofani, jednak dużo się zmieniło przez kilka lat i stawiał bym ich zaraz po PlastCom-ie. z pzrewagą miejscowych chociażby za szybką reakcję na ewentualny serwis.
Jeżeli interesuje ciebie opinia osoby interesującej się tematem, mogę podzielić się swoimi uwagami na priv. Nie chcę być posądzony o kryptoleklamę i nie chcę chwalić dostawców, by nie osiadł na laurach, bo zawsze może być lepiej. :)
Awatar użytkownika
AdamMaj
Bywalec
190 postów
Bywalec
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

wg mnie tylko TK CHopin w tym rejonie ma sens
1- kabel
2- brak zakłóceń i w miarę stała jakość łącza :)
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Salamandro, będziemy prawie sąsiadkami. Wydaje mi się, że w rejonie o którym mówisz nie ma jeszcze żadnego kabla. Ale może się mylę. Ja żyję sobie zupełnie spokojnie od czterech lat bez telewizji / odtrucie trwa mniej więcej miesiąc/, polecam. W kontaktach ze światem korzystam z internetu radiowego z PlastComu i jestem zadowolona.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

w rejonie 12 marca w nowej części osiedla nie ma jeszcze "kabli telewizyjnych w ziemi", słyszałem plotkę że w tym roku mają kopać kable ale jak będzie kto wie... , ja korzystam z Interkaru. Nadajnik radiowy INTERKARU jest właśnie na jakimś prywatnym domu przy Karłowicza. Jakość nie najgorsza, zawsze mogłoby lepiej, a wg was jak się spisuje PLASTCOM?
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Chopin też nie daje takiego internetu jak w umowie.Szczególnie w soboty i niedziele.Zdarzają się też przerwy.Tak przynajmniej jest w Ciechocinie.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Nadajnik PlastComu jest na bloku. Korzystamy bardzo intensywnie i nikt z domowników nie narzeka.
Marcin
Prawie Lider
519 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

13 lat temu

pi pisze:Salamandro, będziemy prawie sąsiadkami. Wydaje mi się, że w rejonie o którym mówisz nie ma jeszcze żadnego kabla. Ale może się mylę. Ja żyję sobie zupełnie spokojnie od czterech lat bez telewizji / odtrucie trwa mniej więcej miesiąc/, polecam. W kontaktach ze światem korzystam z internetu radiowego z PlastComu i jestem zadowolona.
Ja bym nie dał rady... za często byłbym gosciem u sasiadów/rodziców/dziadków/znajomych co by obejrzeć to siatkówkę, to piłkę nożną, to reczną itd... No i wolę jednak pewne rzeczy zobaczyć na żywo, a nie w onecie czy wp... Także podziwiam, podziwiam...
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Podstawowe programy nadaje Chwaszczyno a pozostałe Polsat cyfrowy razem z internetem.
pi
Prawie Lider
538 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Co do życia bez TV to najciekawsze, że mój syn /nastolatek/ też bardzo szybko się odzwyczaił. Po godzinie przełączania kanałów u babci, stwierdza, że to mu zupełnie wystarcza, żeby być na bieżąco, resztę "pobiera" z internetu, słucha z nami Trójki. W lecie bardzo dużo czasu spędzamy w ogrodzie, tak że telewizja jest zbędna, w zimie oglądam przez okno na przykład serial p.t. Brutalne życie ptaków w karmniku. Zaskakująco ciekawy.
No, ale miłośnik sportu miałby na pewno trudniej. :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

13 lat temu

pi pisze:Salamandro, będziemy prawie sąsiadkami. Wydaje mi się, że w rejonie o którym mówisz nie ma jeszcze żadnego kabla. Ale może się mylę. Ja żyję sobie zupełnie spokojnie od czterech lat bez telewizji / odtrucie trwa mniej więcej miesiąc/, polecam. W kontaktach ze światem korzystam z internetu radiowego z PlastComu i jestem zadowolona.
Przede wszystkim dziękuję wszystkim za odpowiedzi :) TK Chopin niestety na razie odpada - dzwoniłam do nich i mają kłaść kabelek na wiosnę, ale pod warunkiem, że ruszy budowa drugiego odcinka 12 Marca. Jeśli nie ruszy, to może (ale to takie naciągaaane moooże) będą kłaść kabel na własną rękę równolegle do 12 Marca. Czyli wielka niewiadoma.
Co do TV to szczerze mówiąc nie jest mi do szczęścia AŻ TAK bardzo potrzebna, choć czasem chciałoby się co nieco obejrzeć :) Natomiast internet jest mi wręcz niezbędny do pracy i to niestety internet stabilny, szybki i generalnie bezawaryjny. Na razie ratuję się bezprzewodowym z Orange, ale kiepsko tutaj działa.
Pi - czy ten radiowy internet z PlastComu jest w 100% w porządku? Czy działa cały czas - nie ma awarii, zerwań łączności itp. Jeśli to nie tajemnica - jakie są koszty usługi i przy jakiej szybkości?
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Ja chciałem zapytać czy ktoś korzysta z usługi jambox którą oferuje plastcom jesteście zadowoleni?
lisek_88
Znam to forum
106 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Witam mam problem bo nie mogę wziąść internetu z chopina bo u mnie nie szła kablówka jaki internet proponujecie szkoda ze w redzie nie można mieć chello ,ups albo vectry bo maja najkożystniejsze ceny i łącza teraz mam z neti neta ale trzeba bezsensownie płacić tp za utrzymanie łącza czyli najtanszy abonament od nich i tak czy tak płacę chociaż wogule telefonu stacjonarnego nie posiadam .
ODPOWIEDZ