Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

przedszkole na godziny

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
amela
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Chciałabym się zorientować za pośrednictwem forum, czy w redzkich przedszkolach istnieje taka możliwość zaprowadzania dziecka na parę godzin dziennie. No i oczywiście jak to wygląda od strony finansowej, moze ktoś z Was coś wie na ten temat. z góry dziękuję za informacje!
Urszula
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Witam. Jezeli jest Pani zainteresowana pobytem dziecka w przedszkolu na kilka godzin dziennie, to zapraszam do mini przedszkola na ul. Wiejską.Wszelkie informacje na stronie www.omnibus-reda.pl
Awatar użytkownika
amela
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dziękuję Pani, za szybką odpowiedź, ale to troszkę za daleko, nie opłaca mi się na kilka godzin dojeżdżać aż na Ciechocino. Wolałabym jakieś informacje o przedszkolu np. na ul Gniewowskiej ( naprzeciwko Szkoły )
kangurek
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Od sierpnia zajmujemy się dziećmi na zasadzie "półprzedszkola" w Kangurku. Mozna przyprowadzić malucha na 4 godz. w dowolnej porze dnia. Organizujemy m.in. zabawy i zajęcia ruchowe i dydaktyczne. Do tej pory grupka liczy kilkoro dzieci. Od poniedziałku będzie pracować z nami kolejna pani z przygotowniem pedagogicznym i doświadczeniem w pracy z przedszkolakami. Koszt pobytu to 15 zł za dzień.
Awatar użytkownika
amela
Ja tu zaglądam
33 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

No to mam jeszcze do Pani pytanie: czy dziecko trzeba przyprowadzać codziennie i czy na pełne 4 godziny, bo nie wiem czy moje dziecko będzie chciało tak długo wysiedzieć na początku, bo ma 3 lata.
kangurek
Forumowicz
42 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dzieci można przyprowadzać w dowolne dni i o dogodnej dla rodzica godzinie. Najmłodsze "nasze" dziecko w półprzedszkolu ma 1,5 roku, chętnie bawi się przez cały czas ale oczywiście można odbierać dzieci wcześniej. Niestety opłata 15 zł jest ceną za 4 godziny i nie ma możliwości jej dzielenia. Może Pani "na probę" zostawić dziecko pod opieką na 30 min. lub godzinę bez zapisywania do półprzedszkola, ale szczegóły najlepiej wyjaśnić osobiście.
Urszula
Ja tu zaglądam
19 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Pierwszy raz słyszę aby przedszkole przyjmowało dzieci 1,5- roczne.Czy to aby na pewno jest przedszkole? Wydaje mi się, że nazwa jest myląca.Proszę mnie poprawić jeżeli żle myślę.
Awatar użytkownika
anqe
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Oczywiście ,że nazwa jest myląca. Do typowego przedszkola, które ma swój program dydaktyczno- wychowawczy, które jest pod opieką Kuratorium Oświaty, w którym pracuje wykwalifikowana kadra nie przyprowadza się dzieci na kilka godziny i to w zależności jak dziecko wstanie,albo jak mnie się chce...
Teraz wiele powstaje tego typu OCHRONEK dla dzieci, a w nazwie mają słowo-"przedszkole".
Rodzice uważajcie na to gdzie zapisujecie swoje dzieci! Sprawdźcie, czy dana prywatna placówka ma swój status, jaki realizuje program i jacy pracownicy są tam zatrudnieni.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2882 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

anqe pisze:Rodzice uważajcie na to gdzie zapisujecie swoje dzieci! Sprawdźcie, czy dana prywatna placówka ma swój status, jaki realizuje program i jacy pracownicy są tam zatrudnieni.
Naprawdę myślisz, że rodzice posyłający swoje dzieci do tego typu prywatnych placówek nie wiedzą, że nie jest to typowe przedszkole? Ja myślę, że zdecydowanie zdają sobie z tego sprawę. I właśnie dlatego posyłają, bo potrzebują zostawić dziecko pod opiekę na kilka godzin lub w przedszkolu nie ma już po prostu miejsc.
Awatar użytkownika
anqe
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Zigi pisze: Naprawdę myślisz, że rodzice posyłający swoje dzieci do tego typu prywatnych placówek nie wiedzą, że nie jest to typowe przedszkole?
Tak Zigi . Nie wszyscy Rodzice potrafią odróżnić pseudo-przedszkole od typowego prywatnego przedszkola. Są tacy dla których to jest ważne, a i tacy, którzy pragną po prostu zostawić dziecko pod obcą opieką.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Nawet tzw renomowanych przedszkolach rodzice nie wiedzą o tym na ile wykwalifikowana jest kadra. Np. w przedszkolu na Norwida pracuja studentki pedagogiki i to nie ostatniego roku a często pierwszego. Znam tez taką sytuacje gdzie moja zatrudniona zostala dziewczyna kompletnie bez przygotowania pedagogicznego tylko z zastrzezeniem, ze będzie musiała zacząć studia. Kiedys juz o tym pisałam, ale czy studentka pierwszego roku jest wykwalifikowanym pracownikiem?
Choć nie dziwię się, że zazwyczaj takie dziewczyny zatrudniają. Można im wcisnąć zlecenie, żeby nie płacić składek a po studniach to już mogłyby nie przyjść pracować za 900zł. I teraz pomyślcie jaka te dziwczyny mają motywacje do pracy kiedy opiekuja się waszymi dziećmi ( to oczywiście uogólnienie, ale często tak jest)
Awatar użytkownika
anqe
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze:. Np. w przedszkolu na Norwida pracuja studentki pedagogiki i to nie ostatniego roku a często pierwszego. Znam tez taką sytuacje gdzie moja zatrudniona zostala dziewczyna kompletnie bez przygotowania pedagogicznego tylko z zastrzezeniem, ze będzie musiała zacząć studia.
Dorma a może te studentki pracują jako nianie (czyli pomoc nauczyciela) ? :D
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Wiem kim są nianie.
Jest to mozliwe, ale akurat nie w tym przedszkolu. Są normalnymi wychowawczyniami, zajmują się w pojedynkę całą grupą, we dwie wychodzą na spacery. Tak mi opowiadała znajoma, która najpierw zaczela tam prace a dopiero w ogóle zaczęła studia pedagogiczne( zresztą w tej samej szkole gdzie ja kończyłam studia)
Awatar użytkownika
anqe
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Dorma pisze: Są normalnymi wychowawczyniami, zajmują się w pojedynkę całą grupą, we dwie wychodzą na spacery.
No nie chce mnie się wierzyć ,że taka sytuacja ma miejsce w typowym, prawdziwym przedszkolu . Prywatnym czy państwowym ? A może są teraz studentkami MSU, a skończyły studia I stopnia ? ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Przedszkole prywatne. A one zaczeły normalne studia licencjackie czyli 1 stopnia.
W wielu przedszkolach tak jest. Przedszkola nie maja pieniędzy a wykwalifikowani pracownicy nie przyszli by za tyle pracować..
ODPOWIEDZ