Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Opinie o żłobkach i przedszkolach - sezon 2017/2018

Szukam fachowca, porady. Handel, usługi.
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Zbliża się nowy sezon przedszkolny. Zachęcam do publikacji Waszych opinii na temat żłobków i przedszkoli w Redzie. Jakie są plusy i minusy poszczególnych placówek?
rozwoj
Znam to forum
107 postów
Znam to forum
Rejestracja: 7 lat temu

7 lat temu

1.Przedszkola w Redzie sa za drogie...500-600zl/mc za jedno dziecko.
2. Poza tym uważam ze opieka i standard wyposażenia jest ok (opinia sporzadzona na podstawie dwóch Przedszkoli)
Ps. Przydałby sie tez watek opinii o Szkolach Podstawowych
MIASTO to MIESZKANCY
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Nie chodzi mi o ogólną opinię o wszystkich przedszkolach w Redzie, bo to nie ułatwia wyboru rodzicom Chodzi mi o opinie o poszczególnych placówkach. O szkołach podstawowych jest wiele wątków na tym forum, wystarczy poszukać
Awatar użytkownika
alanis
Forumowicz
75 postów
Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

7 lat temu

Mój syn chodzi do Przedszkola przy parku. W sumie jesteśmy zadowoleni. Mimo, że obecnie prywatne, to jednak widać, że przedszkole z tradycjami. Przede wszystkim z tradycją dobrej kuchni . Przygotowują posiłki na miejscu. Jadłospis ustalany z dietetykiem i faktycznie wygląda na super zbilansowany, a śledzę na bieżąco i coś tam wiem o żywieniu dzieci. Sugerowałabym poszerzenie oferty o catering dla rodziców, bo strasznie zazdrośni jesteśmy, jak dziecko nam opowiada, co było w przedszkolu Jeśli chodzi, o inne kwestie, to jest OK. Do nauczycielki może nie jestem w 100% przekonana, ale jest coraz lepiej. Jest jeszcze trochę mało doświadczona i musi zaakceptować, że dzieci są różne, nie wszystkie będą chodziły jak w zegarku czy według norm ministerstwa Atmosfera pozytywna, pomoc nauczyciela lubiana przez dzieci. Mój syn miło wypowiada się też o innych paniach, z którymi się styka (z innych grup, z administracji). Widać dobrze się tam czuje. Dzieci dużo się uczą, trenują nowe umiejętności, uczą się wierszyków, piosenek. Panie są dość wymagające, jeśli chodzi o samodzielność, ale to dobrze. Pozytywnie zaskoczyło mnie, że syn wie, jakie zachowania są niebezpieczne (np. wchodzenie na zamarznięte jezioro). Fajnie, że przedszkole uczy tego, o czym rodzice mogą zapomnieć. Bardzo często dzieci wychodzą na dwór, zwykle chyba do ogrodu (duży z placem zabaw), czasem na spacery. Mają angielski i rytmikę (wliczone w cenę) i możliwość korzystania z innych zajęć. Dla rodziców organizowane są typowe imprezy: Wigilia, Dzień Matki i Ojca, Dzień Babci i Dziadka. Mi brakuje trochę bliższego kontaktu z rodzicami, choćby możliwości wymiany maili z nauczycielem albo forum dla rodziców, nawet wolałabym, aby zebrania odbywały się częściej. Brakuje mi możliwości przekazywania opinii i sugestii dotyczących działalności przedszkola. Podsumowując, mogę polecić to przedszkole, choć przyznaję, że nie mam doświadczeń z innymi
ODPOWIEDZ