Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kawiarnia/Pub w Redzie

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Co sądzicie o Kawiarni/Pubie w Redzie?
Czy jest sens coś takiego otwierać, czy jest wystarczająco tego typu miejsc w Redzie?
W jakiej lokalizcji Redy widzielibyście takie miejsce?
Czy mając ok 1 Km do takiego miejsca bylibyście w stanie odwiedzać Kawiarnie/Pub?
Czy wystarczy w Kawiarni/Pubie sprzedaż z napoi alkoholowych tylko piwa czy powinny być również drinki i alkohole wysokoprocentowe?

Przyznam sczerze że myślałem nad czymś takim i dlatego kieruję to pytanie do szanownych forumowiczów, bo do końca nie mam przekonania czy coś takiego otworzyć.?
Pozdrawiam
Jacek
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Planuje przejść się po kawiarniach w Redzie i zobaczyć jak tam jest. Jedna z kawiarni ma swoją zakładkę na naszym serwerze http://piwnica.e-reda.pl. W naszym mieście nie jest też niestety łatwo z koncesją na alkohol. Piwnica Cafe znajduje się na Al. Jana Pawła II i nie dostała koncesji na alkohol, mimo że Pizzeria la Strada taką koncesję otrzymała (a znajduje się na tej samej ulicy). Widać zatem, że są równi i równiejsi.
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Zgadzam się są równi i równiejsi
Pozdrawiam
Jacek
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Jacek- odpowiadam w imieniu męża: pomysł na pub jest ok, pod warunkiem, że będzie to PUB SPORTOWY! Nie ma w Redzie miejsca gdzie można zobaczyć spokojnie transmisję z meczu piłkarskiego na wielgaśnym ekranie i w towarzystwie innych kibiców ( np. przy małym piwie). Nie chodzi tylko o międzynarodowe imprezy ale np o polską II LIGĘ.
Jednego ( a nawet 2 ) kibiców już masz.
Tyle od męża.. a ode mnie ( i innych żon) dozgonna wdzięczność za wyprowadzenie kibiców z domu!!!
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

Ania Frania
Jak wypali to napewno będzie to w programie :D bo sam lubie oglądać relacje sportowe w Pubie przy piwku.
Pozdrawiam
Jacek
Kiko
Nowy/a na forum
6 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Myśle,ze to dobry pomysł....
Bo u nas jak narazie są troche "słabe" te puby....
A co do tej koncesji to racja-u nas tak łatwo nie idzie jej dostać....:/

Ja bym jeszcze w tym pubie umieścił piłkarzyki czy bilard.....
I oczywiście wstęp od 18 lat.....:P
Awatar użytkownika
Glider
Częsty Bywalec
420 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Czy w Redzie są jakieś miejsca z muzyką "na żywo" ?
Myślę, że coś takiego jak Contrast Cafe w Gdyni cieszyło by się zainteresowaniem. Oczywiście Reda to nie Gdynia, ale raz w miesiącu jakiś mniej znany zespół mógły gdzieś w pubie wystąpić.
Słyszałem, że kiedyś były występy zespołów szantowych w Jadze w Rumi.
Czy ktoś tam może był i napisze jak to wygląda? A może ktoś wie, kiedy będą najbliższe koncerty?
Pozdrawiam
kama_reda
Ja tu zaglądam
25 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Powyższy pomysł uważam za znakomity, szczególnie jeśli w owym pubie byłaby możliwość oglądania meczów piłkarskich (względnie innych ważnych wydarzeń sportowych). Niby istnieje w Redzie kilka, może nawet kilkanaście pubów, ale szczerze mówiąc wszystkie (w których byłem) są na dość niskim poziomie.
Niewątpliwie należałoby wykupić dostęp do takich kanałów jak nSport, Canal+ Sport, czy Polsat Sport. Każda z tych stacji ma coś ciekawego do zaoferowania, np.:
nSport - Liga Mistrzów !
Canal + - najsilniejsze ligi europejskie, z hiszpańską, angielską i włoską na czele. Dodatkowo liga polska.
Polsat Sport - nieco uboższa oferta piłkarska (Holandia, Szkocja, Portugalia, teraz doszła Rosja), natomiast siatkówka, koszykówka na najwyższym poziomie. Formuła 1 także., ewentualnie tenis.
Sądzę, iż dostęp do dwóch stacji byłby wystarczający.

Mile widziane by były dodatkowe atrakcje, to oczywiście leży w gestii właściciela.

Miło by było, gdyby założyciel tego tematu i jak przypuszczam osoba chętna do stworzenia takowego pubu tudzież kawiarni, na bieżąco informowała nas o postępach/planach itp. w budowie pubu (sportowego).
Awatar użytkownika
kwlj
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

kama_reda pisze: Miło by było, gdyby założyciel tego tematu i jak przypuszczam osoba chętna do stworzenia takowego pubu tudzież kawiarni, na bieżąco informowała nas o postępach/planach itp. w budowie pubu (sportowego).
Chetnie będę informował, ale narazie był to pomysł w głowie, który planuje zrealizować.
Jak narazie nie mam na oku żadnej ciekawej lokalizacji do tego typu działalności. W Redzie ogólnie nie ma ciekawych lokalizacji. Jak coś się zmieni napewno poinformuje zainteresowanych.
Pozdrawiam
Jacek
Nightmare
Ja tu zaglądam
23 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

16 lat temu

myślę, że takie miejsce na pewno się przyda w Redzie bo jak na razie, niestety chcąc ze znajomymi gdzieś posiedzieć i pogadać muszę jeździć do Wejherowa albo trójmiasta.Co prawda w mojej okolicy (a dokładniej przy ul.Mickiewicza) są dwa hmmmmm......"lokale" ale przypominają raczej pijalnie a nie miejsca sprzyjające spotkaniom towarzyskim.
Co do kwestii czy samo piwo wystarczy stanowczo mówię NIE!!! gdyż niektórzy gustują w innych napojach z procentami (jak chociażby wino :wink: ) No i oczywiście miło by było gdyby godziny zamknięcia lokalu były jakieś przyzwoite............czyli zdecydowanie po północy :P
STARY1
Częsty Bywalec
390 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

16 lat temu

Jacku,
Otwieraj, otwieraj. Zapewnij jedynie odpowiedni poziom. Wówczas przyjdą tam i starsi i młodzież.
No oczywiscie napoje alkoholowe (różne) muszą być.
Radko
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Tak w Redzie przyda się takie miejsce . Może trochę by to ożywiło to śpiące miasto ;D .
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

temat stary, kawiarenka juz nie istnieje, szkoda lubialam tam chodzic.... zanim zaczeli sprzedawac piwo potem to tam juz tylko na piwo przychodzili, i niemozna bylo sobie pogadac przzy kawie i wszyscy rezygnowali. No i nie byla w centrum. No nic moze kiedys w dalekiej przyszlosci powstanie jakas budka przy skm,z mozliwoscia okienka otwarcia od 5 rano po promocyjnej cenie do 9 kawy w promocji na wynos. Jakbym miala kase to bym zrobila taki maly interes i na pewno bylaby kasa. Ja musialam specjalnie zbierac na ekspres do kawy i te kapsulki by sie napic pozadnej caffe latte
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Oni!cio? pisze:Ja musialam specjalnie zbierac na ekspres do kawy i te kapsulki by sie napic pozadnej caffe latte
No wybacz, ale z takiej kapsułki pożądnej kawy to Ty się nie napijesz, najmniej jest w niej właśnie kawy, sama chemia
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Oni!cio? pisze:... Ja musialam specjalnie zbierac na ekspres do kawy i te kapsulki by sie napic pozadnej caffe latte...
a próbowałaś kawy w Cafe Bar w Hotelu Wasko, albo w Tiramissu w Aquasferze?

Może jednak jest gdzieś szansa na dobrą kawe w lokalu w Redzie
ODPOWIEDZ