Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Bułki na zapiekanki - gdzie?

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

Witam,

Czy ktoś się może orientuje czy w którejś piekarni/cukierni w Redzie albo okolicy można nabyć bułki-spody do zapiekanek?:)
Awatar użytkownika
Jeżyk
Znam to forum
90 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Ja spody do pizzy kupuję w takich sklepach jak Auchan etc. i zawsze są tanie i chrupiące a nie takie gumowe, a spody pod zapiekanki wydaje Mi się że widziałem w Biedronce czy w Polo a jak nie to w Auchanie powinno być. W piekarniach szczerze powiem że nigdy nie szukałem takich rzeczy.
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Zapiekanki są, bułki czosnkowe też, ale samych bułek-spodów do zapiekanek nie ma, trzeba kupić bagietkę i użyć noża :)
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

kurcze.. no mi właśnie chodzi o takie 'specjalne' pod zapiekanki, no i nie mrożone.. W moim poprzednim mieście były dostępne w jednej z piekarni, ale tu chyba faktycznie nie ma.. Znalazłam, że w Rumi jest jakiś punkt piekarni Szwedka z Gdyni - niby tam mają pieczywo dla gastronomii, więc może mają takie buły ;)
Awatar użytkownika
greylin
Bywalec
223 postów
Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Pracowałem tam jakiś czas. Piekarnia już od dawna nie mieści się w Gdyni, tylko w Rumi, przy ul. Kolejowej (Janowo). Faktycznie produkują również pieczywo gastronomiczne, ale jeśli do zapiekanek to też tylko jako bagietki do przekrojenia (chyba ze trzy rodzaje, długie, krótkie i prostokątne), chyba że coś się od tego czasu zmieniło. Ale czym się różni przekrojona bagietka od spodu, tak właściwie?
tola
Znam to forum
128 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

13 lat temu

Według mnie niczym, chyba, że chodzi o ty , że spody są bardziej stabilne od wierzchów. Może jeszcze chodzić o to, że te spody mogą być na wpół wypieczone.
makarena
Znam to forum
123 postów
Znam to forum
Rejestracja: 14 lat temu

13 lat temu

Może w JL
michu
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 15 lat temu

13 lat temu

polecam bagietki ze szwedki, robiliśmy na nich zapiekanki
ODPOWIEDZ