Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Kebab Rondo

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Maximreality pisze:Do przyuczenia w takim kebabie to nie ma za duzo

Ja mysle, ze zamkneli sie, bo wyraznie pogorszyła sie jakosc wyrobow w stosunku do tego, co bylo na początku i wielu klientów stracili....w tym chcoiażby mnie i kilku moich znajomych, a tez bardzo lubiłem tam jeść.
Tak ja do dziś pamiętam dzień kiedy ostatni raz kupiłam tam kebaba pewnie miałam poprostu pecha, ale juz 5 razy z rzędu zdażyło się, że kebab byl płaski jak kanapka. Prosiłabym by był bez kapust więc skoro płace za dużego to pani mogłaby mi narzucić trochę więcej pomidora czy czegokolwiek, a nie że stoje 2 metry od pani i słysze "za dużo za dużo nakładasz", a ostatni raz to był jak dostałam strasznie okropnie przyprawione mieso kilogram soli i curry
szkoda bo lubiałam tam jeść
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A może ktoś wie dlaczego kebab na ulicy Mickiewicza jest nieczynny???
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Pewnie nie przynosił zysków. Fudzi zamknięty to i kebab też bo to ten sam właściciel.
Nic się nie zmieniło, dalej strasznie ciężko by cokolwiek w Redzie sie utrzymało. Szkoda..
Awatar użytkownika
adidjj
Ja tu zaglądam
34 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

życie .... jak ktoś nie ma pomysłu albo kasy ....to nie da rady .....
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jakosc sie popsuła to i klienci odeszli - z resztą to wszystko już zostało powiedziane w tym temacie.


Mnie się zdaje, że większośc redzkich biznesów pada przez właścicieli,a nie przez to, że nie ma popytu na ich produkty/usługi. Ale jak ktoś ewidentnie leci w ch*** i sie w ogole nie liczy z klientami (Makaas, Fudzi, Kebab Fudzi, Kebab Express, Babcia Krysia, La Strada, Faraon, Pomarańcza i mozna by dalej wymieniac...) to nie zarobi - proste. Juz w inych tematach byla dyskusja na temat specyficzności rynku redzkiego - mało co się utrzymuje to fakt, po 1 przez zły dobór branży jako takiej (częśc rzeczy ludzie poprostu kupują w 3mieście) a po 2 przez bezczelne oszczędzanie na czym się da przez co klienci odchodzą...Efektem jest to , że w sumie w Redzie nie ma ani gdzie zjeść ani się piwa napić.

Jak dla mnie teraz tylko poziom trzyma Lusia, może jedzenie nie jest z górnej półki ale przynajmniej szybko podane, tanie no i zawsze takie same.
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Maximreality pisze:Jakosc sie popsuła to i klienci odeszli - z resztą to wszystko już zostało powiedziane w tym temacie.


Mnie się zdaje, że większośc redzkich biznesów pada przez właścicieli,a nie przez to, że nie ma popytu na ich produkty/usługi. Ale jak ktoś ewidentnie leci w ch*** i sie w ogole nie liczy z klientami (Makaas, Fudzi, Kebab Fudzi, Kebab Express, Babcia Krysia, La Strada, Faraon, Pomarańcza i mozna by dalej wymieniac...) to nie zarobi - proste. Juz w inych tematach byla dyskusja na temat specyficzności rynku redzkiego - mało co się utrzymuje to fakt, po 1 przez zły dobór branży jako takiej (częśc rzeczy ludzie poprostu kupują w 3mieście) a po 2 przez bezczelne oszczędzanie na czym się da przez co klienci odchodzą...Efektem jest to , że w sumie w Redzie nie ma ani gdzie zjeść ani się piwa napić.

Jak dla mnie teraz tylko poziom trzyma Lusia, może jedzenie nie jest z górnej półki ale przynajmniej szybko podane, tanie no i zawsze takie same.
Dokładnie, jakby właściciele myśleli, że nie umiemy rozróżnić dobrego od złego żarcia i dają cokolwiek tak się nie da zrobić biznesu na dłuższą skalę. Mi się bardzo marzy restauracja z prawdziwego zdarzenia, wiecie hostessa przy drzwiach, przystawki (ale maksymalnie 5 nie 20), danie główne i deser. Do wyboru dobre wino i oczywiście piwo (najlepiej z beczułki) wszystko w przyjemnej ciepłej atmosferze z zaangażowaniem kelnera i kucharzy przede wszystkich przystępne dla polaka ceny nie robimy w h... klienta, bo jak ktoś ma do tego pasję jak ja to chcę najlepiej dla klienta i chcę by był szczęśliwy. Tylko dobra kuchnia nic wyszukanego. Mam nawet pomysły na niektóre dania( na wieczorki aktorskie(np: "kto zabił"), piosenkarskie czy nawet wieczory grania w gry planszowe za małą opłata do 4 zł można by było nieźle się bawić od pon do nd) ale cóż mogę pomarzyć ^^'' trzeba mieć wkład własny, a z pensja gdzie połowa idzie na kredyt to zostają tylko marzenia. Ale właśnie takie miejsce mi się tu marzy, w którym codziennie coś by się działo (kulturalnego dla wszystkich nie dla pijaczków)
Awatar użytkownika
dracul
Znam to forum
120 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Czyli zostaliśmy bez czynnego Kebaba ?? POzdrawiam
drac
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Z tego co widziałem w Lusi wisi kartka, ze do oferty doszedł kebab Wiec chyba stamtad mozna zamawiac tez na dowoz, znajoma jadla i mowila ze OK
meegi84
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Moim zdaniem najlepszym kebabem w Redzie był niewątpliwie ten na Mickiewicza,mięsko nieźle przyprawione no i duże porcje a klientów sporo mieli bo kebab znikał jak ciepłe bułeczki kilka razy się zdarzyło że po17 nie było już mięsa.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

W każdej pizzerii można teraz zamówić kebab, w bułce albo zestaw.. No, ale to nie to samo jednak ( bo tam są głownie mrożone gotowe porcje..
A ja tam Lusi nie polecam.. Ta sama beznadzieja co wszędzie. Sto razy lepsza jest Verona i dla mnie to jedyna jak na razie z tzw pizzerii do przełknięcia.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

No tak, to prawda, kupic mozna wszędzie Ale znajac (imo dobre) ruchy marketingowe Lusi pewnie kupili/kupia tego obrotowego grilla, zrobia reklame i zajma miejsce Kebabu Express

Może i jest ta sama beznadzieja (chcoiaż ja uważam, że żarcie nie wcale złe - zalezy czego kto oczekuje placac za zestaw obiadowy 15zł - zawsze mozna jechac do La Vity albo Pueblo ) - ale ta "beznadzieja" jest przyzwoitej jakości moim zdaniem, i w dobrej cenie. Koleknym plusem jest pewna standaryzacja - za każdym razem taka sama, tak samo wygladajaca porcja, pizza z taka sama iloscia skladnikow etc.

Ja tam uwazam ze jak na takie szybkie bistro to nie jest zle.
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

meegi84 pisze:a klientów sporo mieli bo kebab znikał jak ciepłe bułeczki kilka razy się zdarzyło że po17 nie było już mięsa.
To akurat niczego nie dowodzi Wystarczy, że mięso z dnia poprzedniego było i zeszło szybciej, nie wiem do której mieli otwarte, ale zwyczajnie mogło być tak, że przed samym zamknięciem nie opłacało się wieszać nowej kulki.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Byłem w Lusi na kebabie - surówki ok, duzo sosow do wyboru (te same co do pizzy) ale mięso - nie wiem czy nam sie takei trafiło ale ilosc soli i curry w nim spowodowała, ze zaczalem sie zastanawiac nad swiezoscia
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

MIĘSO?!
Kolego - rynku nie znasz?
To prawdziwa sztuka zrobić kebab z niczego.Bo mięso jest teraz takie: woda; soja; emulgaty; E cośtamcośtam 15x...
Zrobisz walec z takiego g....; podgrzejesz i ...nic nie zostaje!
Woda odparuje; tłuszcz spłynie - i co podać klientowi?
Tym bardziej że w sferze produkcji królują "gotowce" przywożone do punktu sprzedaży czyli że jeszcze ktoś na tym zarabia.
Generalna zasada u nas w gastronomii - nota bene wywodząca się z zapotrzebowania klientów! - zrobić COŚ Z NICZEGO BYLE TANIO przestała się sprawdzać bo przesunęła się na producentów "m i ę s k a " (tfu!).
Taka odmiana kryzysu.
Jak do tego dodać zachłanne państwo które łoi niemiłosiernie prywaciarzy jak za komuny - mnie nie dziwi że się zamykają punkty.
Bo taki punkt to nie Biedronka - za parę spraw więcej trzeba zapłacić.
ps - IMHO - dobrze że "zdechł" ten express - byli DO BANI. Ale Mickiewicza mi szkoda - tam mi smakowało.No a u Babci Krysi - woooow....
to se ne vrati....
Gastronomia w Redzie zdycha bo takie czasy.
Jak się zacznie porównywać koszt kebaba do kosztu składników z LIDLa - wychodzi porażka.
A sporo trzeba wiedzieć że to martwy kierunek...
Ad rem.
Można by otworzyć kebab z prawdziwego zdarzenia.
Tylko ilu jest skłonnych zapłacić za prawdziwie dobre żarcie robione cudzymi ręcami tak by się to opłacało?
Nikt nie otwiera kebabu bo ma "misję"
Chcą z a r o b i ć przynajmniej by żyć.
A teraz po prostu się nie da.
good by my love, good bye...
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dobra whatever, moze se to nie byc mięso w tym kebabie byle jakos wygladalo i smakowało - co mam oczekiwac za 9.5zł, ze mi świeżą pierś potną?

Juz pisalem, ze jak ktos chce prawdziwego mięsa i prawdziwych dań to nie w redzkich restauracjach. Ja tam wiem za co płace i ile płace - mało za szmelc, ale biedny jestem i mnie nie stać na drogie restauracje A gotowac tez nie umiem

A co do BK i Kebabu na Mickiewicza mam zupełnie odmienne zdanie - tam była kicha dopiero....a i Express się zepsuł solidnie , na początku było w miarę potem coraz gorzej, coraz mniej i do tego podniesli chyba cene o 50giera
ODPOWIEDZ