Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Toko Sushi Bar w Redzie

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

tam gdzie byl plac zabaw dla dzieci
justyna
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

z informacji uzyskanych u dobrego źródła dowiedziałam się iż po jednej stronie bezie toko sushi bar a po drugiej chemia niemiecka
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

justyna pisze: a po drugiej chemia niemiecka
Kurcze, co jest takiego w niemieckiej chemii, czego nie ma w naszej rodzimej (oprócz wyższych cen i czasem nieco innej nazwy)? Naprawdę ktoś kupuje proszek do prania czy płyn do mycia naczyń tylko dlatego, że pochodzi z Niemiec? Przecież w większości przypadków to produkt z dokładnie tych samych koncernów
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

proszek do prania nasz, a taki prawdziwy niemiecki, to jest roznica.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

z tych samych, ale koncerny same przyznają, że proszek na rynek niemiecki jest inny niż na polski.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

to tak samo jak coca-cola, wypij u nas a wypij w usa. niby to samo a smak inny. :D
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redziaczki pisze:proszek do prania nasz, a taki prawdziwy niemiecki, to jest roznica.
No właśnie to jest zwyczajna urban legend* W jakim sensie różnica? Piorę ciuchy w polskich** proszkach i są idealnie wyprane, czyste i pachnące (to akurat po płynach do płukania). Jaki inny efekt daje pranie w niemieckich proszkach? Ubrania jeszcze bardziej wyprane? :)

* na którą też dałam się kiedyś nabrać i przywiozłam sobie z Niemiec proszek do prania, płyn do płukania, mydła w płynie i coś tam jeszcze - nie zauważyłam kompletnie żadnej różnicy, oprócz ceny, nazwy i czasem może zapachu
** kupowanych w Polsce, bo polskie to one de facto też nie są
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

redziaczki pisze:to tak samo jak coca-cola, wypij u nas a wypij w usa. niby to samo a smak inny. :D
Trudno mi się wypowiadać, bo w USA nie byłam :) Ale w tych krajach Europy, które zwiedziłam, cola smakowała identycznie.
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

No właśnie nie jest to urban legend. W moim poście pisałem, że koncerny same przyznają, że proszki różnią się między Polską a Niemcami, a jak coś napiszę to zawsze chce mieć do tego podstawy. Na potwierdzenie link do artykułu na ten temat z wypowiedziami rzecznika firmy Henkel: http://www.przeglad-tygodnik.pl/pl/arty ... c-proszkow Jak się komuś nie chce czytać, bo za długie to w skrócie napiszę, że chodzi o koncentrację w związku z czym 4 kg Persila czy innego Vizira z Niemiec starczy na więcej prań bo sypie się go mniej. Czyli zapłacimy kilka złotych więcej, ale koszt jednego prania będzie podobny. A jak kupimy w Niemczech bez polskich pośredników to w ogóle jesteśmy zarobieni:) Jeśli ktoś nie wierzy w artykuł z Przeglądu to pisała o tym również wyborcza (nie chce mi się szukać po ich archiwum) oraz potwierdza to niezależny test fundacji pro-test ( http://finanse.wp.pl/kat,104124,title,S ... caid=1caf7 ) Mam nadzieję, że temat wyjaśniłem wyczerpująco :D

PS. Znalazłem artykuł z Wyborczej. Jest najdłuższy i najciekawszy. Link: http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,941 ... &startsz=x

I to byłoby na tyle. Dziękuje, Dobranoc :)
Awatar użytkownika
Artur75
Prawie Lider
559 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Fanem nie jestem, ale na pewno skorzystam. Z baru z Sushi - oczywiście. Co do reszty to nie piorę, więc się nie wypowiadam :wink:
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

herring pisze:No właśnie nie jest to urban legend. W moim poście pisałem, że koncerny same przyznają, że proszki różnią się między Polską a Niemcami...
Nie różnią się jakością. Różnice wynikają z innych celów marketingowych i przyzwyczajeń konsumentów. W polskich proszkach jest więcej wypełniaczy, bo polscy konsumenci wolą kupować wielkie opakowania. Na Zachodzie wolą koncentraty i małe opakowania. Jakość jest ta sama - inaczej się tylko dozuje.

A coca-cola w USA na pewno inaczej smakuje - podobnie jak piwko inaczej smakuje podczas oglądania meczu, a inaczej podczas oglądania telenoweli ;)
Lagerfeld

12 lat temu

to jest temat o sushi czy o chemii niemieckiej ?? ha ha ha
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Temat powinien być właściwie zamknięty( albo zmieniony tytuł na nazwę sklepu), no chyba, że ktoś coś wie o innym miejscu gdzie ma być to sushi, ale myślę, że ktoś nie był pewien i wprowadził nas w błąd a żadnego baru sushi u nas nie będzie
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

W drugiej polowie tego lokolalu, gdzie jest sklep z niemieckimi artykulami trwaja prace remontowe wiec kto wie czy tam nie powstanie jednak ten sushi bar :)
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Powstanie w tym miejscu. Prace remontowe cały czas trwają, można podejrzeć przez okno. Zapowiada się całkiem ładny lokal
ODPOWIEDZ