Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowe miejsce dla mam

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
dinky
Forumowicz
45 postów
Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Moim zdaniem pomysł świetny :-). Już za niedługo sama zostanę mamą i z chęcią bym chodziła do takiego "klubu" czy też "kawiarenki" dla mam z dziećmi. Fajnie by było gdyby w klubie propagowane było zdrowe żywienie. Od kilkunastu lat jestem wegetarianką i bardzo brakuje mi w Redzie miejsca w którym można by było zdrowo i tanio zjeść, chociażby kawałek ciacha:-) Myślę, że super byłoby promować zdrowe odżywianie wśród najmłodszych.
Poza tym warto byłoby się zastanowić nad cyklicznymi wykładami lub warsztatami dla mam. Zawsze można by zapraszać jakiegoś specjalistę lub ciekawą osobę:-).
Co do zajęć dla mam z dziećmi, to może gimnastyka :-)
Jeżeli chodzi o zajęcia językowe to jestem jak najbardziej na TAK!
I to wszystko musiałoby być w przyzwoitej cenie.
Trzymam kciuki i mam nadzieję, że się uda!
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Powodzenia, wszystko zależy od miejsca i ceny. Zastanów się nad grupą ludzi do której kierujesz taką ofertę, nie jestem pewien czy jest młodych mam aż tak dużo w Redzie... a koszty wynajmu i utrzymania nie należą do niskich nawet w Redzie...
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Właśnie się zastanawiam nad grupą docelową, więc zamiast porad jak zrobić biznesplan, przydałyby mi się opinie osób, które chciałyby chodzić do takiej kawiarni.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

mam nadzieje, że Ci się uda :)
Jak będziesz miała dobrą kawę mrożoną, lub desery lodowe to mam nadzieje, że bez dzieci też będe mógł wejść :) i nie zapomnij o sprzedaży kawy w kubkach na wynos... ostatnio to bardzo modne...

gotowe lokale usługowe możesz znaleźć też w Aquasferze (w Atlanticu od 43 m2 do 216 m2) i w Lammexie (ale tam nie wiem czy można łączyć)

a przy okazji polecam artykuł http://www.se.pl/super-biznes/firma/jak ... 06072.html
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

popieram pomysl, ale obawiam sie ze na samych Mamach nie utrzymasz biznesu, wiec pomysl o jakiejs wersji "duo" mamy+dzieci i cos jeszcze na ten moment nie wiec co. napewno urodzinki beda mialy wziecie plus Komunia (w Redzie trzeba rezerwowac lokal min 12mcy wczesniej!) pomysl nad czyms czego nie ma AUCHAN bo tam i ciastko i plac zabaw jest wiec mysle ze to "coś" dodatkowego ... hm... moze jakies dni tematyczne np. piatki pt: "Chińczyk" i na kazdym stoliku gra Chinczyk inny dzien inna gra a jeszcze inny moze cos innego niz gra towarzyska :) jak ci sie podoba moja podpowiedz la_maman ?
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

wygodne sofy, niedroga pyszna kawa, i to cos czego nieznajdziemy w Auchan i nie ma opcji by nie wyszlo.
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Młodą mamą nie jestem i raczej się na to nie zanosi, ale kawiarnię w naszej mieścinie bym powitała chętnie!
liliana nie wiem czy Auchan tu stanowi konkurencję, kawałek przestrzeni pomiędzy boksami w supermarkecie to nie jest miejsce z klimatem, a ciastko to i w domu można zjeść:P Raczej bliskośc Trójmiasta może być problemem, bo tam atrakcji tego typu nie brak, a jak ktoś tam się uczy/pracuje, czyli generalnie spędza dużo czasu, no to i do kawiarni wpadnie.
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

no nie brakuje ludzi ktorzy upatruja AUCHAN jako ciekawe miejsce do zabijania weekendow i nie tylko, sama jestem wrogiem AUCHAN bo tam drozej niz w POLO, i jak piszesz malo intymnie:) zachecam tylko do stworzenia czegos co nie bedzie lepsza kopia tego co mamy juz w A... do stworzenia innej alternatywy, na samych romantykach jak My mozna nie wyzyc :P
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

super pomysł zycze powodzenia i czekam na otwarcie
mezo
Znam to forum
126 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

w redzie powstaje dużo nowych osiedli a to sie równa duzo rodzin z malymi dziecmi,super pomysł powodzenia
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tak was czytam i ogólnie dochodzę do wniosku, że kawiarnia faktycznie OK, miejsce jakieś by się znalazło na semeko czy wspomnianym skrzyżowaniu Brzechwy/Norwida, ale ja dalej jestem przy tym, że "zamykanie się" na matki z dziećmi i samą kawę to będzie gwózdz do trumny tej inwestycji.

Bo np. ja (i sądzę, że wielu innych mężczyzn) juz tam z dziewczyną nie pójdę chcoiażby przez "strach"przed płaczącymi bachorami, a wielu ludzi ceni sobie spokój w kawiarni chcoiażby dlatego,że właśnie wpadają pogadać, poczytać, pouczyć się ;)

Druga sprawa bez chcoiażby piwka myślę,że też będzie baaardzo ciężko się utrzymać. Wiem, że celujesz w kawiarnię z prawdziwego zdarzenia, ale to może być za mało, bo w godzinach pózno popołudniowych czy też wieczornych nikt już na kawkę nie przyjdzie, a na piwko czy lampke wina + zakąski to kto wie? Może żeby nie robić z tego pubo-kawiarni można by uderzyć w jakieś ciekawe piwa regionalne i wina? Tak samo jak ktoś pisał organizowanie jakiś imprez okolicznościowych typu mała komunia z kawą i ciastami, jakieś spotkanie absolwentów czy inne uroczystości, rocznice. Myślę, też, że współpraca z działem kultury w Rewdzie i organizacja tam jakichś wieczorków poetyckich cyz czegoś w tym klimacie mogło by pomóc.

Pozdrowienia!
g63361pd
Bywalec
239 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

12 lat temu

Coraz więcej ciekawych pomysłów, ale wydaje mi się że to zmierza bardziej w kierunku świetlicy w Domu Kultury niż komercyjnego lokalu. Uważam taki pomysł za bardzo chwalebny i potrzebny choćby po to, żeby matek z dziećmi nie zamykać wyłącznie w domach na te kilka lat obozu pracy, ale zupełnie niezyskowny. Tak jak pisze Maximreality, lokal w tak niewielkim mieście i bez alkoholu ma marne szanse. Jedynie działalność jako instytucja kulturalna i z dofinansowaniem unijno-samorządowym, czemu nie? Czegoś takiego chyba jeszcze u nas nie ma.
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

g63361pd pisze:Coraz więcej ciekawych pomysłów, ale wydaje mi się że to zmierza bardziej w kierunku świetlicy w Domu Kultury niż komercyjnego lokalu. Uważam taki pomysł za bardzo chwalebny i potrzebny choćby po to, żeby matek z dziećmi nie zamykać wyłącznie w domach na te kilka lat obozu pracy, ale zupełnie niezyskowny. Tak jak pisze Maximreality, lokal w tak niewielkim mieście i bez alkoholu ma marne szanse. Jedynie działalność jako instytucja kulturalna i z dofinansowaniem unijno-samorządowym, czemu nie? Czegoś takiego chyba jeszcze u nas nie ma.
nie ma domu kultury wiec cien takiego miejsca w kawiarni moze okazac sie wlasnie strzalem w 10, jako miejsce spotakan,
wypowiedz Maximreality jest nie w temacie bo miejsc dla zakochanych jest kilka w Redzie, a z piwkiem miejsc jeszcze wiecej, rozprawiamy nad czyms "ponad to" :scratch:
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dziękuję, nareszcie trochę więcej entuzjazmu i pomysłów ( dzięki Liliana;o)). Co do alkoholu, wiem że w Redzie trudno o koncesje, więc pewnie będzie w planach ale trochę odległych. Dla tych co się boją wrzeszczących dzieciaków, wystarczy przyjść pod wieczór ( zresztą na randke z dziewczyną to chyba nie o 10 rano), a dzieci już na wieczorynce będą w domu.Myślę że hot spot, gry planszowe, domowe ciasta i desery, dobra kawka to świetne pomysły, które z pewnością zrealizuje.
Wicek, dzieki za wskazówki i artykuł.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

liliana wskaż mi te miejsca dla zakochanych ;-) Jedyne które mi przychodzi do głowy i gdzie czasem chodzę to Babcia Krysia. Reszta za daleko albo nieodpowiednia z różnych względów - fudzi, za duzo znajomych, otwarte od 18, makass to samo + klimat stołówki i głośna muza. Champion, osobliwe towarzystwo (chcoiaż to moi znaojmi z dziewczyna bym nie poszedł;)) , co jeszcze pizzerie redzkie? Pizzeria to nie miejsce dla zakochanych, w la stradzie jest nieprxzyjemny zapach a lusia ma jakis dziwny klimat.

Ja wiem ze fajna by była kawiarnia w prawdziwego zdarzenia ponad to, ale pani la_manan chce na tym zarobić a nie dokładać i mieć satysfakcje z prowadzenia prawdziwej kawiarni :P Mieliśmy Piwnice Cafe i jak to skończyło?????
ODPOWIEDZ