Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowe miejsce dla mam

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Co to była Piwnica Cafe?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

polecam wątki o kawiarniach i konkretnie o kawiarni Piwnica Cafe, której już nie ma ( była to jedyna w Redzie kawiarnia, której sie jednak nie udało z powodów o których mówił też Maximreality. Ogólnie argumenty sie powtarzały zarówno w wątku o piwnicy Cafe jak i w wątku o pomyśle podobnym do Twojego: by założyć kawiarnie. Pisałaś, że przeglądałaś forum więc myślałam, że czytałaś wątki, ale jeśli nie wszystkie to wklejam Ci tu do poczytania. Myślę, że będą dla Ciebie interesujące:

to o Piwnicy Cafe:
http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=18&t=7 ... wnica+cafe

http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=3&t=68 ... wnica+cafe

http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=13&t=1 ... wnica+cafe

tu dyskusja o powstaniu nowej kawiarni w Redzie:
http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=16&t=1 ... wnica+cafe

takze tu dyskusja o otworzeniu nowego lokalu:

http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=16&t=285&hilit=pub

tu o pomysle powstania pubu:

http://e-reda.pl/viewtopic.php?f=18&t=1247&hilit=pub
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dzięki Dorma, były interesujące i przygnębiające...
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Już wszystko przeczytałaś?. Szybka jesteś :), bo dużo tego ( dokładałam stopniowo w trakcie szukania)

Wiesz, no może nie jest tak źle, wątki są stosunkowo stare, od tego czasu chyba trochę ludzi przybyło, ale niestety z tego co tutaj czytam to opinie sie za bardzo nie zmieniły :(
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Tak sobie teraz pomyślałam, że może warto przy tworzeniu koncepcji takiej kawiarni pomyśleć o czymś, czego nie ma ani w Rumi ani w Wejherowie. Coś na tyle interesującego i niepowtarzalnego, że oprócz redzian mogłoby przyciągnąć także sąsiadów. Nie da się bowiem ukryć, że przy odwiedzinach samych tylko mieszkańców Redy taki lokal, nawet przyjazny dzieciom, ma niewielkie szanse na utrzymanie się.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Powiem szczerze. Zgadzam się z Maximreality. Mi w Redzie brakuje bardziej miejsca, kawiarni bez dzieci, gdzie można w spokoju posiedzieć ze znajomymi, z chłopakiem czy dziewczyna, poczytać książkę czy porobić inne rzeczy w spokoju, bez hałasu ( nie mówię o pubach bo to jednak coś innego). Ja wiem, że na dzieciach zbija ja niezły interes ( bo wszędzie tylko dzieci i dzieci, a troskliwi rodzice zrobią dla nich wszystko), ale chyba nie do końca wychodzi to w Redzie
Miejsc gdzie można chodzić z dziećmi jest sporo. Lokale gastronomiczne mają tez tak zwane kąciki dla dzieci. Nie są one bardzo efektowne, ale efektowne sale zabaw wyrastają u nas co róż jak grzyby po deszczu i równie szybko są zamykane ( przykładowo "Kangurek" czy ostatni "Wyspa skarbów" (gdzie zresztą tez były stoliki i mamy mogły tam spokojnie posiedzieć i wypić kawę). Teraz jest nowa sala na osiedlu Przy Młynie ( nie znam nazwy) - ciekawe jak długo?
Pomijając już fakt, że ogólnie jest coraz gorzej z kasą, jest coraz większa bieda i rodzice choćby bardzo chcieli chodzą ze swoimi dziećmi na park czy na jakieś place zabaw, bo są za darmo, wiadomo- po prostu ich nie stać na miejsca gdzie trzeba płacić za wstęp.
Problem polega na tym, że jak na Redę nie ma wystarczającej liczby klientów . Ogólnie Reda nie jest przyjazna dla nowych przedsiębiorców ( gdzieś tez już o tym dyskutowaliśmy). Porównując z Rumią czy z Wejherowem słabo jest tu z pracą a ludzie często swój interes przenoszą właśnie do tych miast. Nie do końca wiem z czego to wynika, ale taka jest niestety największa wada Redy moim zdaniem.
Ale, żeby nie było tak smutno to cała reszta (przynajmniej większość ) w Redzie mi się bardzo podoba :)
Ostatnio zmieniony |1 Mar 2012|, o 10:17 przez Dorma, łącznie zmieniany 4 razy.
natkare
Znam to forum
145 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Pomimo posiadania 3 dzieci ..wolała bym kawiarnię dla wszystkich , nie nastawioną jedynie na rodzinki z dziećmi ...nie mogła bym się skupić na jedzeniu, rozmowie czy piciu kawki , gdyby wśród parujących filiżanek biegały dzieci ....
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze: Problem polega na tym, że jak na Redę nie ma wystarczającej liczby klientów . Ogólnie Reda nie jest przyjazna dla nowych przedsiębiorców ( gdzieś tez już o tym dyskutowaliśmy). Porównując z Rumią czy z Wejherowem słabo jest tu z pracą a ludzie często swój interes przenoszą właśnie do tych miast. Nie do końca wiem z czego to wynika, ale taka jest niestety największa wada Redy moim zdaniem.
:)
Zgadzam się, lecz tylko po części. Myślę, że ktos, kto zamierza otwierać jakikolwiek interes winien brać pod uwage specyfikę miejsca. Reda ma swoja specyfikę.
Reda nie odstrasza nowych przedsiębiorców.To oni, moim zdaniem nie dopasowuja swojego profilu działalności do istniejących potrzeb. Są przecież w Redzie firmy, które nieźle prosperują.

Jaka ma być ta kawiarnia? Dalibóg nie wiem :( Nie bedę przecież pisał , że ładna, tania z pełnym zakresem usług....no bo to oczywiste.
Co ja bym zrobił? Poszperałbym w statystyce aby sie dowiedzieć ile tych dzieciaków mamy w Redzie.
Nieustannie zycze sukcesu :)
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:......Wiesz, no może nie jest tak źle, wątki są stosunkowo stare, od tego czasu chyba trochę ludzi przybyło, ale niestety z tego co tutaj czytam to opinie sie za bardzo nie zmieniły :(
zgadzam siez pierwsza czescia a z druga juz nie :P
Awatar użytkownika
liliana
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:........
Ogólnie Reda nie jest przyjazna dla nowych przedsiębiorców ( gdzieś tez już o tym dyskutowaliśmy). Porównując z Rumią czy z Wejherowem słabo jest tu z pracą a ludzie często swój interes przenoszą właśnie do tych miast. Nie do końca wiem z czego to wynika, ale taka jest niestety największa wada Redy moim zdaniem.
Ale, żeby nie było tak smutno to cała reszta (przynajmniej większość ) w Redzie mi się bardzo podoba :)

Dorma , bo Reda to prawdziwa sypialnia, ale trzeba ja w koncu obudzic!!!! :bounce:
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

liliana pisze:

Dorma , bo Reda to prawdziwa sypialnia, ale trzeba ja w koncu obudzic!!!! :bounce:
Pobudkaaaaaa!!!!!!! :bounce:
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Zgadzam się z wami. Czas obudzic Rede.. Tylko niestety nie jest to takie łatwe.. Problem nadal istnieje, a fajnie by było by te skaczące buźki coś zdziałały. Ale niestety :(
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

A mi się pomysł podoba, co prawda nie jestem mamą ale tatą, ale wiem, że żona chętnie gdzieś by wyskoczyła z dziećmi, chyba byłoby nieźle gdyby był jakiś animator który organizowałby dzieciom zabawę a rodzice mogliby trochę od tego odetchnąć.
A co do miejsca, gdzie można gdzieś wyskoczyć w Redzie wieczorem - rzeczywiście jest tragedia, ostatnio po krótkich poszukiwaniach które można streścić słowami : "straszna nędza" - pojechaliśmy do Wejherowa...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:a fajnie by było by te skaczące buźki coś zdziałały. Ale niestety :(
Kazde 'buźki" moga coś zdziałać....nawet te smutne :)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

figaro pisze:po krótkich poszukiwaniach które można streścić słowami : "straszna nędza" - pojechaliśmy do Wejherowa...
Fakt w Redzie szału nie ma, ale bez przesady, Wejherowo to nie jest żadne "zagłębie" rozrywkowe...
ODPOWIEDZ