Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowe miejsce dla mam

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

figaro pisze:A mi się pomysł podoba, co prawda nie jestem mamą ale tatą, ale wiem, że żona chętnie gdzieś by wyskoczyła z dziećmi, chyba byłoby nieźle gdyby był jakiś animator który organizowałby dzieciom zabawę a rodzice mogliby trochę od tego odetchnąć.
W najwyższym bloku na Osiedlu przy Młynie jest takie miejsce - plac zabaw dla dzieci (są i animatorki) i miejsce na kawę dla mamy.
narek
Prawie Lider
574 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Myślisz o Baśniowym Gaju? to bardziej plac zabaw niż kawiarnia
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Po wczorajszej wizycie na poczcie gdzie były w kolejce przede mną 2 matki, z czego jedna ktora miała na maxa nieznośne dziecko które śpiewało, gwizdało, biegało i robiło ogólny rozpiernicz, a poczta jest raczej miejscem gdzie powinno się zachować spokój nie wyobrażam sobie aby normalna osoba w towarzystwie więcej niż jednego takiego dziecka mogła w spokoju wypić kawę w miejscu,gdzie dodatkowo dzieci miałyby przyzwolenie na jakieś wybryki :P

To mnie utiwerdza w przekonaniu, że tego się nie da połączyć.Ale jak otworzysz tą kawiarnię to wpadne z ciekawości zobacyzć ;) Pozdrowienia!
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Jakos takie miejsca w innych miastach funkcjonują ( bo to nie jest nowy pomysł) i jakos te mamy wytrzymują, ale pewnie tylko mamy, bo mają to na porządku dziennym. No chyba, że "normalna" kawiarnia byłaby wieczorem np po 18. Tylko kto miałby tego pilnować. Ekspedientka z za lady miałaby tarasować drzwi i krzyczeć: o niestety ty nie wejdziesz po 18 bo jesteś z dzieckiem"? ;)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Maximreality pisze:ieznośne dziecko które śpiewało, gwizdało, biegało i robiło ogólny rozpiernicz, a poczta jest raczej miejscem gdzie powinno się zachować spokój nie wyobrażam sobie aby normalna osoba w towarzystwie więcej niż jednego takiego dziecka mogła w spokoju wypić kawę w miejscu,gdzie dodatkowo dzieci miałyby przyzwolenie na jakieś wybryki :P
!
" Normalna osoba"....dobre :)
Masz chyba mało do czynienia z dziećmi. A przeciez to nasz skarb. One będą pracowały na nasze emeryturki, tak więc uwazaj, uważaj :)
To sa dzieciaki wychowywane bezstresowo, a klapsa nie wolno. Bywa też ADHD. No i co taka matka ma zrobiś? Zakuc w kajdanki i zakneblować?
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Maximreality pisze:nie wyobrażam sobie aby normalna osoba w towarzystwie więcej niż jednego takiego dziecka mogła w spokoju wypić kawę w miejscu,gdzie dodatkowo dzieci miałyby przyzwolenie na jakieś wybryki
Zobaczysz jak Ci się punkt widzenia zmieni, jak sam zostaniesz tatą :)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Mam mało do czynienia, do dziecka mi nie spieszno. A co do tego, że zmieni mi się punkt widzenia,kiedyś na pewno ;)

Mamy oczywiście wytrzymują, bo nie mają wyboru i jak mówisz mają to na codzień - niestety wydaje mi się, że połowa klientów kawiarni jednak idzie tam dla chwili spokoju. Tak funkcjonują takie rzeczy ale nie w miastach dwudziestotysięcznych (tym bardziej tak specyficznych jak nasze - sypialnia,praktycznie dzielnica Gdyni) tylko zapewne w centrach dużych miast. Taka kawiarnia to być albo nie być, jak nastawiasz się na konkretną grupę odbiorców i ta grupa ma w głębokim poważaniu Twoją inwestycję to niestety plajtujesz. No Dorma oczywiście taki podział jak mówisz nie ma najmniejszego sensu ;) Albo poprostu kawiarnia z kącikiem dla dzieci "w razie czego" albo 100% kawiarnia dla mam z dziećmi.

Zakuć w kajdanki, zakneblować - dla mnie może nawet pozwolić sobie wejść na głowę i potem cierpieć całe życie z podowu rozwydrzonego i rozpieszczonego bachora - poprostu przedstawiam inny punkt widzenia,klienta którego by coś takiego denerwowało na tyle,że by nie chciał przebywać w takim miejscu i wcale nie muszę tego tolerować - proste. ;)

Druga sprawa, że kiedy do wspomnianego na poczcie dziecka podszedł jakiś pan i uprzjemie poprosił by sie zachowywało ciszej (matka zwracała dziecku bardzo delikatnie uwagę kilkukrotnie i nic) odrazu jak ręką odjął aniołek sie z niego zrobił! A więc jednak można i nie trzeba zwalać wszystkiego na jakieś wymysły typu ADHD.

Ale cóż, jak to mówią wasz cyrk, wasze małpy. Jak chcecie możecie tam sobie chodzić ja wam nie zabraniam, ale zakłądam, że połowa z wypowiadających się sama nie ma dzieci, a druga połowa i tak nie zostanie stałymi klientami tej kawiarni;. Ja chociaż szczerze mówię co o tym myślę ;)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie przechodźmy ze skrajności w skrajność :) Najpierw kawiarnia dla mam z dziećmi, teraz kawiarnia bez "bachorów" :) Moim zdaniem spokojnie można połączyć oba te pomysły... mi dzieci nie przeszkadzają, więc chętnie odwiedzałbym kawiarnie, gdzie byłby kącik dla dzieci, a najlepiej całe (osobne) pomieszczenie typu małpi gaj. W tym przypadku rodzice w spokoju mogliby dzieci zostawić w tym pomieszczeniu (z gumowymi ścianami :P ), a sami usiąść przy stoliku (w pierwszym pomieszczeniu, w którym ewentualnie mógłby być ekran LCD przekazujący obraz z pokoju dla dzieci) i zrelaksować się pijąc kawę, czytając gazetę, czy wcinając deser lodowy, albo ciasto czekoladowe :) a po wszystkim pójść do pokoju zabaw po dziecko i iść do domu, czy dalej na spacer...

Dla mnie ideałem byłby właśnie taki lokal... rodzice spokojnie przychodziliby z dziećmi, a ja i jak myślę Maximreality bez oporu moglibyśmy wejść tam delektować się kawą...bo faktycznie ja też dziwnie bym się czuł wchodząc do lokalu "dla mam z dziećmi"...

Co do alkoholu to myślę, że można by go spokojnie sprzedawać, tylko w cenie wyższej niż w lokalnych pubach… żeby z kawiarni nie zrobiła się pijalnia :D
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Popieram punkt widzenia i wizję Wicka :):)
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

POmysł z ekranem Lcd i transmisją z sali zabaw jest świetny, byłam ostatnio w babycafe w gdansku, gdzie jest właśnie taka osobna sala zabaw i dzięki temu w części kawiarnianej jest ciszej, ale trzeba wstać i się przejść żeby zobaczyć co robi maluch. Dodatkowo zatkało mnie, jak Pani do ceny posiłku doliczyła 7zł bo córa weszła na chwile do tej sali zabaw ( wprawdzie w sali była miła pani, która się z dziećmi bawiła, ale moje dziecko siedziało tam może 5 min. i to w moim towarzystwie).
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

12 lat temu

Po pierwsze nie można porównywać Redy do Gdańska. Tam jest więcej ludzi i większe zapotrzebowanie a tym samym większa szansa by coś takiego się utrzymało. Wiadomo, że byłoby fajnie mieć monitoring na sale zabaw gdzie bawią sie dzieci, ale skoro nawet w Gdańsku nie ma czegoś takiego i tak jak mówisz zdarzają się takie sytuacje to nie ma o czym mówić, że w Redzie mogłoby to zaistnieć.

Po drugie wiąże sie to z dużymi kosztami i dużą inwestycja , a nie wiadomo czy w Redzie by sie to przyjęło. Mam znajome, które bardzo dużo poświęciły by w ogóle założyc działalność i cos założyć i na początku nie mają pieniędzy by zapewnić taki luksus. Poza tym po paru miesiącach okazuje sie, że w Redzie to po prostu nie idzie i mają straty i zamykają interes z długiem. Dlatego nie ma sie co dziwic, że podchodzi sie na początek z ostrożnością, a dopiero potem działa ( jak juz są jacyś klienci można pomyślec o czymś więcjej.. Tylko niestety w Redzie kończy się na tym początku).

Dodatkowo uważam, że jeśli jest opiekunka to nie ma jakiejś większej potrzeby by co 5 min wstawać i sprawdzać co sie dzieje z dzieckiem. Jest to chyba tylko wola tych nadopiekuńczych matek, które nie wysiedzą 5 min na kawie bo ciągle myślą co robi ich dziecko ( im nawet ekran z transmisją nie pomoże, bo i tak nie bedą mogły sie skupić ). Przecież jak się coś stanie, dziecko upadnie czy sie rozpłacze to jeśli samo nie przybiegnie do mamy to opiekunka o to zadba. Więc myslę, że nadal to przesada. A w każdym razie są to wymagania, których nie da sie zrealizować w mieście jakim jest Reda ( tzn da się ale tylko jak się ma duże zaplecze finansowe). Większość rodziców jakich znam bawią sie sami z dziećmi albo idą gdzieś gdzie można się pobawić za darmo. Takie są realia. Może raz w miesiącu stać ich by się pobawić z rodziną i zapłacić za to. To świadczy samo za siebie dla takiego interesu.
Ostatnio zmieniony |5 Mar 2012|, o 11:07 przez Dorma, łącznie zmieniany 1 raz.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

a mnie od dawna zawsze podobało się w Ikei.tam jest wszystko fajnie zorganizowane,i kącik dla dzieci(mały ,bo to w końcu nie plac zabaw tylko sklep),i jedzonko tanie i dobre,i ciacho i kawa.zawsze jest dużo ludzi i z dziećmi i z laptopami.czyli i pracują i się bawią i robią zakupy.byłam tam w porze śniadaniowej i w porze obiadowej i zawsze jest sympatycznie.Gdyby tylko zmienić proporcje i powiększyć plac zabaw i nie tam żadne kulki, tylko ciekawe,kreatywne zabawki i mogłoby coś z tego być.wiem,wiem ,że to sieciówka i to w Gdańsku,ale coś takiego mi się marzy,bardzo mi się tam podoba i smakuje mi kawka i jedzonko.I lody są dobre i hot dogi ;)))
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Dorma pisze:...ale skoro nawet w Gdańsku nie ma czegoś takiego i tak jak mówisz zdarzają się takie sytuacje to nie ma o czym mówić, że w Redzie mogłoby to zaistnieć...
a dlaczego jak w Gdańsku nie ma czegoś takiego, to nie mogłoby w Redzie zaistnieć?

Ekran LCD z monitoringiem tego co dzieje się w pomieszczeniu obok... to wcale nie taki wielki koszt...tym bardziej, że ten sam ekran mógłby wieczorami po wieczorynce być wykorzystywany do innych celów... np. do puszczania jakiś ważnych wydarzeń sportowych, fajnych filmów lub wielkich koncertów...albo zwyczajnie do TVN24 czy MTV

Żeby nie było, ja nic nie pisałem o żadnej opiekunce... bo to moim zdaniem faktycznie się nie zwróci. Ja pisałem tylko o osobnym pomieszczeniu dla dzieci, z bezpiecznym placem zabaw (najlepiej z gumowymi ścianami)... i właśnie dlatego, ze nie byłoby tam obsługi powinien być monitoring, aby rodzice widzieli, czy nie dzieje się coś złego z dziećmi... dzięki temu dzieci bawiłyby się w jednym pomieszczeniu, a kawosze czy miłośnicy deserów wydawaliby pieniądze w drugim pomieszczeniu...

Oczywiście warunkiem bezwzględnym jest, aby taka kawiarnio-bawialnia powstała w dużym skupisku bloków... gdzieś gdzie jest dużo młodych ludzi... dlatego sugerowałem okolice Osiedla Przy Młynie, Lamexu i Aquasfery...ale może jest lepsze miejsce w Redzie
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

suria pisze:
figaro pisze:A mi się pomysł podoba, co prawda nie jestem mamą ale tatą, ale wiem, że żona chętnie gdzieś by wyskoczyła z dziećmi, chyba byłoby nieźle gdyby był jakiś animator który organizowałby dzieciom zabawę a rodzice mogliby trochę od tego odetchnąć.
W najwyższym bloku na Osiedlu przy Młynie jest takie miejsce - plac zabaw dla dzieci (są i animatorki) i miejsce na kawę dla mamy.
Jasna sprawa, ale w kawiarni nie płacę 10 zł/h, tylko za kawę.
figaro
Bywalec
262 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:
figaro pisze:po krótkich poszukiwaniach które można streścić słowami : "straszna nędza" - pojechaliśmy do Wejherowa...
Fakt w Redzie szału nie ma, ale bez przesady, Wejherowo to nie jest żadne "zagłębie" rozrywkowe...
Miałem na 1 piwko do Sopotu pojechać? :)
ODPOWIEDZ