Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Nowe miejsce dla mam

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Drodzy rodzice,
Nazywam się Karolina, jestem mamą i mam marzenie aby stworzyć kawiarnię przyjazną mamom i rodzinom.
W związku z tym zwracam się do was z prośbą o opinie. Chciałabym wiedzieć:
1. czy w redzie jest takie miejsce potrzebne?
2. co powinno się w takim miejscu znaleźć( oprócz oczywistego przewijaka i kącika dla maluchów)?
3. jakich produktów brakuje w kawiarniach, które by was interesowały ( np.: ciasta dla alergików)?
4. Jakie zajęcia skierowane do rodziców was interesują(jeśli moglibyście uczestniczyć wraz z dzieckiem)?
5. Jakie zajęcia dla dzieci was interesują ( jeśli moglibyście uczestniczyć wraz z dzieckiem)?
6. Czy bylibyście zainteresowani nauką języka obcego, gdybyście mogli przychodzić z dziećmi na zajęcia?
Z góry dziękuję za wasze opinie!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

nie jestem rodzicem... ale z cekawości zapytam... chcesz stworzyć kawiarnie, w której będzie można się uczyć języków obcych?

Z kawiarniami w mniejszych miastach, czy na dzielnicach większych miast w ogóle jest problem, a wydaje mi się, że jak chciałabyś stworzyć kawiarnie stricte dla mam z dziećmi... to może być ciężko... lepszym pomysłem, byłoby stworzenie normalnej przytulnej kawiarni przyjaznej dla rodziców z kącikem dla dzieci

ale mimo wszystko, życzę powodzenia
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wicek pisze: lepszym pomysłem, byłoby stworzenie normalnej przytulnej kawiarni przyjaznej dla rodziców z kącikem dla dzieci
Przykładem może być np. ten lokal
http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,1110 ... banku.html
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Chciałabym stworzyć kawiarnie z osobną salą na warsztaty o różnej tematyce, ponieważ jestem lektorem j. obcych, kursy językowe mogłyby być jedną z opcji.
Próbuje dociec własnie jaki jest ten "problem" z kawiarniami w dzielnicach i mniejszych miastach, podzielcie sie swoimi przemyśleniami.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

w Gdyni na granicy Oksywia i Obłuża na nowym osiedlu mieszkaniowym Komandorskie Wzórze (Invest Komfortu) była kiedyś fajna kawiarnia... ale mimo tego, że była dobrze ulokowana, z świetnym przytulnym wnętrzem i bardzo dobrymi ciastami to się długo nie utrzymała :( Po paru miesiącach, chyba aby się ratować wprowadzili do sprzedaży piwko... i też nie pomogło :(
Upadła mimo tego, że była to fajna kawiarnia na bardzo dużej dzielnicy i dla wszystkich...
Dużo zależy chyba od tego ile trzeba czynszu płacić, na Komandorskim Wzgórzu było bardzo drogo :) więc może jak znajdziesz jakiś tańszy lokal będzie ok
Ja sceptycznie podchodzę do tego typu inwestycji, ale to pewnie dlatego, że nie mam dzieci i nie czuje takiej potrzeby... izolowania rodziców... ale skoro coś takiego powstało w Rybniku (jak w przykładzie Salamandry) i Ty też na to wpadłaś...to może faktycznie jest takie zapotrzebowanie :)
Polacy coraz częściej korzystają z kawiarni... więc pewnie i kawiarnie dzielnicowe się w końcu zaczną sprawdzać... tym bardziej, że z pewnością nie każdemu chce się jechać do Gdyni na kawe mrożoną :)
Mi w Redzie trochę brakuje takiej klasycznej przytulnej kawiarni, gdzie można byłoby sobie wypić dobrą kawe i zjeść deser lodowy, albo ciasto czekoladowe... dlatego czekam na kawiarnie w Hotelu Wasko...

Zrób sobie porządny biznesplan... zobacz ile rodziców dziennie by musiało Ciebie odiwedzić, aby się zwróciło i porównaj to z ilością dzieci w Redzie i wtedy będziesz mogła zobaczyć czy jest szansa :)
I jeśli już przekonasz się do swojego pomysłu, to proponuje zmienić z kawiarni dla Mam na kawiarnie dla rodziców, bo coraz więcej Tatusiów opiekuje się dziećmi, a Tatusiowie też lubią kawę :p
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

la_maman pisze:Chciałabym stworzyć kawiarnie z osobną salą na warsztaty o różnej tematyce, ponieważ jestem lektorem j. obcych, kursy językowe mogłyby być jedną z opcji.
Próbuje dociec własnie jaki jest ten "problem" z kawiarniami w dzielnicach i mniejszych miastach, podzielcie sie swoimi przemyśleniami.
Jaki problem jest z kawiarniami w naszym mieście ?Musiałabyś poszukać na forum wątków o kawiarniach ,dyskutowaliśmy o tym jakie były,jakie byśmy chcieli ,żeby były itd itp.Myślę,że jak będzie to dobrze przemyślane,to w naszym mieście zda egzamin taka kawiarnia,oby ceny nie były z kosmosu.W Redzie brakuje kawiarni,nie ma gdzie pójść z dzieckiem na jakiś deser.są tylko kąty wydzielone na zjedzenia ciastka w ciastkarniach.A ja bym chciała pójść z dzieckiem,napić się kawy zjeść deser z bitą śmietaną :D Kiedyś chodziło się do Delicji lub Moniki w Gdyni,a teraz jakoś nie po drodze.
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Właśnie studiuję wątki w temacie gastronomia:o)
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Niedawno czytałem (chyba w portalu Lisa) dlaczego kawa kosztuje ok 8 zł. w niektórych kawiarniach kawy sa droższe niż za granicą (tą zachodnią) nie wiem ile może kosztować ciacho+bita smietana+deser+jakis soczek dla dzieciaka. Myslę ze ok 30-35 zł trzeba mieć. To nie jest mało
W Ciechocinie są 4 restauracje, cukiernia i pizzeria....pustki....no może w niedziele jest troche ludzi.
Dlaczego ludzie nie chodzą? Myśle, że główna przyczyna sa pieniądze a dokładnie to ich brak.
Reda jest małym miastem, młode rodziny z dziećmi grosza nie maja zbyt wiele.

Pomysł bardzo mi sie podoba. Gdybym był młodą matką, to pewnie poszedłbym raz czy dwa spotkać sie z "towarzyszkami niedoli"
Tak czy siak zycze powodzenia :)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Moim zdaniem będzie ciężko, zbyt mała ilość ludzi należących do targetu takiego przedsięwzięcia + trudność w znalezieniu dobrego lokalu (Reda pod tym względem niestety kuleje...).

Chyba że by to jakoś połączyć z wydarzeniami kulturalnymi otworzyć jakiś nie wiem klub książki, klub dyskusyjny czy tego typu rzeczy przy takiej kawiarni + stworzyć takiemiejsce, że będzie można wpaśc z laptopem się pouczyć i wytpić dobrą kawkę to może...;)

Tak w ogóle masz jużna myśli jakąś lokalizację??
la_maman
Nowy/a na forum
9 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Wiem, że na rogu Norwida i Brzechwy powstaje nowy budynek z dużym lokalem na parterze. Interesują mnie okolice nowego kościoła, semeko stawia tam nowe domy jak grzyby po deszczu i jeszcze nowe osiedle z aquaparkiem ma być blisko. Widzę tam mnóstwo mam z wózkami a w kościele podobno nigdy wcześniej nie było tyle chrzcin, więc wydaje się że target jest...tylko ten target jakoś mało zainteresowany. Dziwi mnie, że w mieście w którym nie ma żadnej kawiarni nikt nie podchodzi entuzjastycznie do takiego pomysłu. Nadal więc czekam na wskazówki, co Rede zachwyci;o)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

la_maman pisze:Dziwi mnie, że w mieście w którym nie ma żadnej kawiarni nikt nie podchodzi entuzjastycznie do takiego pomysłu.
Może to nie brak entuzjazmu, tylko obawa, że coś nie wypali :) Myślę, że taki lokal to dobry pomysł, ale myślę też, że dla mam z małymi dziećmi priorytetem byłaby przede wszystkim oferta skierowana stricte do dzieci i niekoniecznie oferta gastronomiczna. Czyli coś w rodzaju klubu, gdzie maluchy mogłyby się spotykać, bawić, rysować, a mamy mając je na oku, przy okazji piłyby kawkę i jadły ciacho :)
Natomiast kawiarnia, gdzie kącik dla dzieci byłyby tylko skromnym dodatkiem i prędzej czy później maluchy zaczęłyby się nudzić, szybko straciłaby na popularności. Pamiętam, gdy sama byłam młodą mamą i spotykałyśmy się z innymi mamami w gdyńskiej Marioli. Najczęściej kończyło się tak, że kawa była pita w pośpiechu, lody zjadane w locie, bo dzieciaki po kilku minutach spokoju chciały iść się bawić na plac zabaw.
Albo po prostu tak jak pisze Wicek - regularna, porządna kawiarnia-cukiernia-lodziarnia (także z możliwością kupna ciast na wynos), ale dla wszystkich. Przy czym oczywiście byłaby ona również przyjazna dzieciom (choć dziś to powinien być w zasadzie standard).
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

la_maman pisze: jestem lektorem j. obcych, kursy językowe mogłyby być jedną z opcji.
A jakich języków uczysz, jeśli to nie tajemnica? :)
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1977 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Wicek pisze:w Gdyni na granicy Oksywia i Obłuża na nowym osiedlu mieszkaniowym Komandorskie Wzórze (Invest Komfortu) była kiedyś fajna kawiarnia... ale mimo tego, że była dobrze ulokowana, z świetnym przytulnym wnętrzem i bardzo dobrymi ciastami to się długo nie utrzymała
Bo to jest tak, że wszyscy jeżdżą do centrum. Trudno się dziwić - w centrum oprócz kilku kawiarni do wyboru masz jeszcze kino, możliwość spaceru w ciekawszych miejscach niż osiedle betonowych bloków (piszę konkretnie o Gdyni), restauracje i pewnie inne atrakcje, których nie ma na przedmieściach.
A na Obłużu co? Pójdziesz na kawkę, na ciastko, a potem? Od razu do domu? :)
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Może dlatego, że na forum wielu mam z małymi dziećmi nie znajdziesz.
Sama chętnie z poszłabym z synkiem do takiej kawiarni, ale faktycznie kawa musiałaby być dobra, podobnie ciasto czy coś dla dziecka, a przy tym niedrogie, żebym chciała/mogła chodzić częściej niż jeden raz na miesiąc. Myślę, że takie "wysokospecjalistyczne" miejsce może mieć trudności z finansowym utrzymaniem się. Ale jeśli byłoby to miejsce oferujące ciekawe wydarzenia, a przy tym sprzyjające dziecku, to czemu nie? Kiedy się siedzi w domu z dzieckiem to ma się średnią ochotę wyjść, żeby znów tylko o dzieciach gadać, czasem chciałoby się wyrwać i coś ciekawego zobaczyć (z młodym przy sobie) czy o czymś innym niż zupki, kaszki i inne pogadać.
A że z koleżankami mamy do siebie schody i jeszcze raz schody to łatwiej byłoby nam się spotkać "na mieście" niż u siebie nawzajem.
Z drugiej strony w Gdyni, zdaje się, że na Traugutta (obok siedziby Integracji), jest świetny klub dla rodziców z dziećmi, jest tam kawiarnia z możliwością uczestniczenia w różnych zajęciach.
Fajnie by było, gdyby ciekawe zajęcia i wydarzenia w dodatku w dobrej kawiarni jednak się utrzymały. :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

la_maman pisze:Chciałabym stworzyć kawiarnie z osobną salą na warsztaty o różnej tematyce, ponieważ jestem lektorem j. obcych, kursy językowe mogłyby być jedną z opcji.
Próbuje dociec własnie jaki jest ten "problem" z kawiarniami w dzielnicach i mniejszych miastach, podzielcie sie swoimi przemyśleniami.
Wejherowo jest przykładem, w którym kawiarnie mają rację bytu... i jest też kilka naprawdę oryginalnych i klimatycznych miejsc np. Insula przy ul. Św Jacka, czy Ptaszarnia na deptaku. W Redzie brak jest centrum miasta, dużej przestrzeni publicznej, wspólnej.. gdzie mieszkańcy mogliby się spotykać.

Choć sam z niecierpliwością 4 rok czekam na kawiarnię
ODPOWIEDZ