Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Bar mleczny ???

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

suchysuszi pisze:czy identyfikacja wykonana w taki sposób nie zachęca do wejścia i nie przełamuje stereotypów http://mamastudio.pl/#!/projekty/bar-ml ... ille-3000/?
no wygląda nieźle :) może poza tą kolejką na jednej z fotek :P Taka fotka raczej do wejścia nie zachęca :)

Dla mnie spoko... mi nazwa bar mleczny nie przeszkadza... wiem tylko, że są ludzie, którzy do mleczaków nie chodzą bo im się źle kojarzą... ale może dzięki takiemu obrandowaniu zmienili by zdanie :)
mada_zu
Forumowicz
46 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

bar mleczny - super - kopytka, kasza gryczana, szpinak, naleśniki, kotlety jajeczne, a na deser ryż z jabłkami. Bar przy gdańskiej - bardzo dobra lokalizacja nawet dla przejezdnych turystów (trasa na półwysep) - tylko wcześniej tablice reklamowe. Było by miło, gdyby taki bar powstał, ale ceny nie powinny być wyższe niż w słonecznym w Gdynia. Powodzenia
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Cena to chyba główna karta przetargowa takich miejsc, więc jeśli będzie rzeczywiście tanio (i przy tym smacznie) to może się udać. Ja bym wpadła na naleśniki czy pierożki, a do Słonecznego mi nie po drodze.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

marsylious pisze:Co powiecie na bar mleczny w Redzie ??

Ale nie taki niechlujny jak kojarzony jest bar mleczny ...
tylko przyzwoity :))

dookoła same pizzerie nic ciekawego ani dobrego :(
Zigi ma rację, brak nam studentów, pracowników i ... emerytów bo i oni równie często są klientami barów mlecznych;)

Ale... w Redzie powstanie w tym roku pierwszy biurowiec (ten "ekologiczny" na Pieleszewie), urząd miasta będzie bliżej centrum... (Gdańska-Szkolna)... a zakładam , że gdzieś tu byłby taki bar... w dodatku catering myślę, że byłby też dobrą kartą przetargową.. no i oczywiście... dostawa na telefon:)

Myślę, że jest w Redzie spory potencjał i równie sporo osób, którym brak czasu na gotowanie:) A nic tak nie smakuje jak domowe jedzenie z polskich barów mlecznych:)
Awatar użytkownika
suria
Częsty Bywalec
433 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

I jeszcze jedno - postawcie na informację - jakieś ulotki informujące o otwarciu na przykład. Wiele placówek o tym zapomina - i klienci, tak jak moi znajomi, nawet nie wiedzą, że w bloku obok mają sklep i kupują wiele dalej.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

12 lat temu

Ryszard pisze:Ale... w Redzie powstanie w tym roku pierwszy biurowiec (ten "ekologiczny" na Pieleszewie)
Powstanie? Obawiam się, że to nadal sfera dalekosiężnych planów, bo inwestycja miała wystartować w I kwartale 2012, a dotąd nawet nie widać by cokolwiek robiono przy Wejherowskiej. Chyba, że zmieniła się lokalizacja.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Jesli w miescie liczacym ponad 20 000 mieszkanców utrzymuje sie kilka pizzerii, kababy, i in. przybytki gastronomiczne, to jestem przekonany, ze tego typu obiekt skierowany do innego klienta będzie miał racje bytu.
Nie zabraknie zwolenników omletów, nalesników, sezonowych surówek, sałatek, czy zwykłych młodych ziemniaków posypanych swiezym koperkiem z jajkiem sadzonym i prawdziwym zsiadłym mlekiem....az slinka leci :)
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Salamandra pisze:
Ryszard pisze:Ale... w Redzie powstanie w tym roku pierwszy biurowiec (ten "ekologiczny" na Pieleszewie)
Powstanie? Obawiam się, że to nadal sfera dalekosiężnych planów, bo inwestycja miała wystartować w I kwartale 2012, a dotąd nawet nie widać by cokolwiek robiono przy Wejherowskiej. Chyba, że zmieniła się lokalizacja.
w Rumi chyba wisi billboard... z reklamówką naszej inwestycji.
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Taki bar żeby był rentowny musi miec kilkaset klientów dziennie a to w Redzie jest niemożliwe.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

kowalski pisze:Taki bar żeby był rentowny musi miec kilkaset klientów dziennie a to w Redzie jest niemożliwe.
Jak to policzyłeś? Aż tylu? Nie znam sie na prowadzeniu takiego biznesu, ale gdyby przyszło tylko/aż 80 osób i kazdy zostawiłby tylko/az 10 zł i gdyby połowa tych 800 zł poszła na koszty, no to zostaja jeszcze 4 stówk dzienniei. Miesięcznie to wychodzi niezła sumka (12 000). Nawet niech to bedzie 6000 zł Szału nie ma, ale na poczatek nie jest chyba źle :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

12 lat temu

Policz.Lokal,pracownicy.zus,prąd,woda,zakup półproduktów zywnościowych.Do tego amortyzacja i zuzycie sprzętu.Przy niskich cenach musi byc spory obrót .Dlatego miasta dokładają do tego interesu.
Awatar użytkownika
reda29
Bywalec
246 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Mnie też wydaje się, że bez dotacji nie będzie tanio.
reda29
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2869 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:...gdyby przyszło tylko/aż 80 osób i kazdy zostawiłby tylko/az 10 zł i gdyby połowa tych 800 zł poszła na koszty, no to zostaja jeszcze 4 stówk dzienniei. Miesięcznie to wychodzi niezła sumka (12 000). Nawet niech to bedzie 6000 zł Szału nie ma, ale na poczatek nie jest chyba źle :)
Najpierw policz, ile będą wynosiły miesięczne koszty, a potem policz ile musiałbyś dziennie sprzedawać, by te koszty pokryć. Zazwyczaj zakłada się, że na 0 zacznie się wychodzić po kilku latach...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

12 lat temu

Zigi pisze: Najpierw policz, ile będą wynosiły miesięczne koszty, a potem policz ile musiałbyś dziennie sprzedawać, by te koszty pokryć. Zazwyczaj zakłada się, że na 0 zacznie się wychodzić po kilku latach...
Moja siostra prowadzi sezonowo w jednej z nadmorskich miejscowośći mały biznes- gofry, lody i koktaile mleczno-owocowe.
Mówi ona, że cena wazna rzecz, lecz to nie wszystko. Najwazniejsza jest jakość. Towar musi być najwyższej jakości. Ludzie chętnie zapłaca kilka złotych więcej za dobry towar. Żadnych podróbek i "erzatz'ów" Jeden zadowolony klient przyprowadza następnego.
Siostra tam uzywa wyłączie surowców najlepszej jakości. Ruch od rana do wieczora, bez wzgledu na pogodę.

Tak, to prawda kalkulując takie przedsięwzięcie (teraz się mówi projekt) należy wziąć pod uwagę szereg elementów.
Myślisz, że az tak długo trzeba czekać na pierwsze zyski? Choć "kilka lat" to może być od 2 do 9 lat :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2869 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

12 lat temu

Romek pisze:Myślisz, że az tak długo trzeba czekać na pierwsze zyski? Choć "kilka lat" to może być od 2 do 9 lat :)
Zazwyczaj tak - jeśli na otwarcie działalności bierze się kredyt. Wówczas w kosztach pojawiają się spłaty kredytu i przez pewien czas będziemy do tyłu. Jak długo? To oczywiście zależy...
ODPOWIEDZ