Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

la strada

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Verona jest koło kościoła Św Atoniego przy osiedłu Semeko, ale ja nie polecam, bo mi tam pizza niesmakuje. Skoro jednak lubisz pizze na cieńkim cieście to tam taka jest
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Dzięki Dorma za szybką odpowiedź :D W najbliższym czasie chyba ją odwiedzę i sama się przekonam czy tamtejsza pizza jest warta grzechu ;)
Awatar użytkownika
Gajos
Wygadany Lider
2029 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Jest całkiem niezła. Chociaż czasami trzeba poczekać troszkę dłużej.
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

ja jej nie lubię bo często jest przypalona..
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

O La Stradzie słyszałam tez opinię, że pizza tam jest strasznie tłusta. Ale mi tam smakuje. Ważne jest też to, że składniki znajdują sie pod zerem a nie na nim. Wtedy są soczyste i jędrne. . Kiedy sa na serze w piecu wysuszają. Z lokali które znam tylko La Strada ma pizze ze składnikami pod serem. Nie jestem pewna jak jest Karczmi Rzym, ale tam chyba tez są na serze
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Tak przy okazji .. Przypomniało mi się, że bardzo dobre jedzenie ma Bar Lando. Obiady lepsze niz pizza. Jak się zamówi to nie da się samemu zjeśc tyle nakładają. Polecam. Teraz mieli remont i maja więcej miejsca więc można się spokojnie rozsiąść. Ceny tez przyzwoite. Lepsze niż w La Stradzie, Veronie czy w Karczmie Rzym.
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Co do składników pod/ nad serem to nie mogę się z Tobą zgodzić Dorma (ale wiadomo- każdy ma inny gust;) ). Otóż wszystkie szanujące się lokale podające dobrą pizze, robią to jak należy, czyli traktują sos i ser jako bazę, na której układają wszelkie, wybrane przez klienta dodatki. Wtedy są one fajnie przepieczone, a nie "sparzone". Poza La stradą, ukrywanie składników pod warstwą sera to domena takich "firm"- jak Rigga, Korab itp. ;) - czyli mrożonki na aluminiowej tacce :/
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

A kto to powiedział jak należy robic? Dla mnie tak nalezy robic, żeby mi smakowało.Składniki na serze nie są fajnie przepieczone tylko wysuszone od goraca pieca. Kiedy ser jest u góry zakrywa je, żeby mogły się lepiej poddusic i sie nie spalic. Wtedy przynajmniej widzę, że dali mi cos sera ( który w pizzy uwielbiam najbardziej)Kiedy składniki sa na wierzchu oszukują na ilości sera i myslą, że przez to, że składniki sa na wierzchu wydaje się, że pizza jest bardziej obfita, ale tak nie jest. Tak więc widzisz każdy ma argumenty i nasze zdania sie bardzo różnia, ale obydwie lubimy pizze :)Tylko, ze ja na grubym miękkim cieście ( wystarczy mała pizza zeby sie najeść) i ze składnikami pod serem :)
A jesli chodzi o mrożonki to uważam, że nie ma sensu ich porównywać z pizzą robiona na miejscu z pieca. Mrożonki to nie pizza moim zdaniem..
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

Zdecydowanie mrożonki to nie pizza :D chociaż kiedyś zajadałam się nimi ze smakiem ;) Ale tam to dopiero oszczędzają na ilości sera! ;)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

lena pisze:Zdecydowanie mrożonki to nie pizza :D chociaż kiedyś zajadałam się nimi ze smakiem ;) Ale tam to dopiero oszczędzają na ilości sera! ;)
Tam nie ma nic sera.. Pare okruszków najwyzej.Ja jak jadłam taka mrozonkę to sobie wszystkiego dokładałam: warzyw mięska i sera co mi wychodziło chyba drożej niz bym poszła na pizze do lokalu :)
Buka
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 15 lat temu

15 lat temu

Verona jest tak między Semeko a "Starym Światem", czyli blokami przy Wojciecha, zaraz obok tego powiedzmy że nowego kościoła. Nad spożywczakiem. Dokładniej nie umiem określić ;)

Ale MSZ w Rzymie dużo lepsza pizza!
Ania Frania
Prawie Lider
770 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

a co to jest MSZ??
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

15 lat temu

"Stary Świat" - hehe fajne okreslenie. Nie wiedzialam , że bloki w których się wychowałam sa już zaliczane do starych.. . Pierwszy blok z tego "rzędu" czyli przy boisku został zbudowany w 92 roku. Teraz mieszkam na ulicy Spokojnej. To te bloki ( i te z Łąkowej) są wtedy juz zabytkami:)
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Wojciecha to stary swiat;P a Łąkowa Najstarszy Swiat;P
Jaro
Ja tu zaglądam
39 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 17 lat temu

15 lat temu

Ania Frania pisze:a co to jest MSZ??
Mam dwie teorie:
1. MSZ = Radosław Sikorski :D
2. MSZ = IMHO = moim skromnym zdaniem
Jestem Redzianinem i nic co redzkie nie jest mi obce... poza obszarem pod Semeko :)
ODPOWIEDZ