Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ma być Pub czy nie ???

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Z zagrych to dobry może być chleb ze smalcem i gitara:) Bardzo modne ostatnio a i furorę robi:) Oczywiście koniecznie z kiszonym ogórkiem :D
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Dorma ja nie pisałem o "większej gastronomi" tylko o przekąskach... bo jak się idzie na piwko to można i bez jedzonka wytrzymać... ale jak się idzie na dłuższe spotkanie (np. od 18.00 do 2.00) to człowiek w końcu zgłodnieje.
Przy kiełbasie się nie upieram, może być chleb ze smalcem, może być żurek... ale z tym "siedzieć w zapachu kiełbasy" to chyba żartowałaś :) Proponuje Ci wybrać się ze znajomymi do np. Piwiarni Warka w Gdyni i zamówić kiełbasę z grilla... gwarantuje Ci, że nie będziesz miała zapachu kiełbasy :) Ja nie pisałem o smażalni, tylko o podaniu kiełbasy jako przekąski... ale tak jak wspomniałem kiełbasa była tylko przykładem :)
Ja po prostu lubię do piwka sobie czasem zjeść grillowaną kiełbę :)
mira_belle_
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja też jestem za powrotem Makassa, jeśli wystrój będzie bardziej klimatyczny, tym lepiej. Stare ceny piwa moim zdaniem były w sam raz, 7 zł za piwo to mogę dać w pubie w okolicach sopockiego Monciaka, nie w naszej, jednak skromniejszej, mieścinie.
Przekąski to znamienity pomysł również, może jakieś fajne tosty, zapiekanki?
No i tak jak już ktoś tu wspominał - gry planszowe! Można nawet jakiś turniej od czasu do czasu zorganizować :D
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

A ja bym wolal, żeby powstało w końcu miejsce, gdzie można usiąść w zaciszu przy piwie z przyjaciółmi przy stonowanej muzyce, dobrych przekąskach a nie w lokalu pełnym pijanych 18stek.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

antek pisze:A ja bym wolal, żeby powstało w końcu miejsce, gdzie można usiąść w zaciszu przy piwie z przyjaciółmi przy stonowanej muzyce, dobrych przekąskach a nie w lokalu pełnym pijanych 18stek.
to w Redzie były takie lokale? hmmm :D
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Witam!

Ja wraz z moją liczną grupą znajomych okupowaliśmy zawsze Fudżi wlasnie ze względu na klimat i wystrój tematyczny i bliskośc domu. Makass faktycznie miał inną klientelę (moim zdaniem głównie dlatego, że każdy wiedział,że w Fudżi nie ma dużo miejsca ;)). Myślę, że zarówno Makass jak i Fudżi zostały zamkniete nie dla tego, że to złe lokalizacje, nierentowne, z wysokim czynszem tylko dlatego, że właściciele mieli w d**** opinię klientów i klientów w ogóle. Byli zamknięci na zmiany.

Parę rad odemnie co do "nowego Makassa":

- Ciszej muzyka - Ryk niesamowity, nie dało się pogadać, i to każdy wam powie!! Sam byłem świadkiem jak wielokrotnie ludzie prosili właściciela o ściszenie, jaką raz słyszałem odpowiedź (odnosnie tego, dlaczego jest taka głośna musyka) to nie przytoczę bo mogło by wam być głupio ;) Gwarantuje, że to pomoże - co to za idea żeby trzeba się pochylać przez stół i drzeć do kolegi by mu coś powiedzieć?

- Wystrój....wiem, że to kasa, loży nie trzeba wymieniać czy stołów no ale ściany jakoś pomalować, oświetlenie domontować i jakieś obrazki/gadżety powiesić to już by wypadało zrobić DLA KLIMATU. Teraz to możecie otworzyć bar mleczny ( z takim wyposażeniem i klimatem). Myślę, że samo przemalowanie + dodanie jakichś nie wiem zasłonek czy czegoś na loże, żeby były chociaż POZORy jakiejś prywatności i lekki wystrój naprawdę pomoże ;)

- Telewizor/y w tylnej części pubu - z tyłu nie widać kompletnie nic na jednym małym telewizorku.

- Piwo po 5zł. wiem, że niby nie ma różnicy pomiędzy 5zł a 5.50zł (taka była cena piwa w Makassie) - ale jednak to robi, dla mnie to jakaś dziwna sprawa, to był tez jeden z powodów dla których wolałem (ja i nie tylko ja) Fudżi (2 piwa po 10zł).

- Mam znajomego, który jest managerem w pubie ADRIA w Rumi, który jeszcze rok temu przeżywał totalną stagnację, a teraz jest to jeden z najchętniej odwiedzanych lokali w Rumi, mimo słabej lokalizacji. Dlaczego? Otóż kolega zastosował szereg promocji codziennie inne:

http://a6.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos- ... 9031_n.jpg

+ wiele innych rzeczy, myślę, że w kwestii prowadzenia pubu dla młodziezy zastosował on naprawdę ultra dużo dobrych pomysłów.

Wczoraj byłem w Adrii na koncercie i otwarciu nowej sali - 3 shoty wódki + 0.3 coli w szklance = 12zł. Można? Oczywiście, że można tylko potrzeba odpowiednio dużo chętnych. Na wódce i alku i tak jest taka przebitka, że hoho, w 0.5 wódki jest ok 16 kieliszków 0.03 nawet po 3zł to jest 48zł a ile kosztuje flaszka w Makro? Z 20-23zł? I właśnie flaszka powinna kosztowąc około 50zł a nie 70 czy nawet więcej.

- Może warto by było zacząć sprzedawać jakieś przekąski inne niż czipsy, paluszki i orzeszki w stylu restauracji typu "śledzik" - tatarek, paroweczka, śledzik, ogóreczek? :)

To tyle odemnie i mam nadzieję, ze wrócicie i to ze zmianami. Bo znając życie, to otrworzy się nowy pub w którym wszystko będzie tak samo, a ludzie i tak będą przychodzili tylko dlatego, że nie ma gdzie i właściciel będzie zadowolony, klienci już mniej ale co zrobić :)

Pozdrawiam!
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Ja mogę za przykład podać inny rumski lokal, w którym często bywam: Pub Tawerna:

Ładny "morski" wystrój, 3 piętra, przekąski typowo barowe, piwo BUTELKOWE (rzędu Żubr, Perła) za 4,50zł (!!!) - jednak się opłaca, często wszelakie koncerty, a na co dzień dobra stara muzyka.
I do tego dobra lokalizacja.

Warto odwiedzać takie lokale, żeby co nieco podpatrzeć.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Da się, da się...ale moim zdaniem każdy krzyczący o kawiarenkę ze stonowaną muzykę powinien sam się zastanowić nad jej otwarciem, bo w Redzie w takim interesie niestety zarobisz tylko na "pijanych osiemnastkach" - bo ile można na wieczorkach literackich zarobić i na ludziach, którzy od święta przychodzą na kawę i ciasto?? Puby się opierają na stałych klientach....

Ale wracając do tematu, mam nadzieję, że Makass wróci mimo, że sie sam zastrzegał "Pubu już nie będzie" to myślę, że przy ki;lku zmianach będzie ok.

Tak nawiasem mówiąc , może postawienie jakiejś urny w lokalu z napisem "uwagi co do działania/wyglądu pubu" bvy pomogło...
Pienio
Prawie Lider
674 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Maximreality pisze:Da się, da się...ale moim zdaniem każdy krzyczący o kawiarenkę ze stonowaną muzykę powinien sam się zastanowić nad jej otwarciem, bo w Redzie w takim interesie niestety zarobisz tylko na "pijanych osiemnastkach" - bo ile można na wieczorkach literackich zarobić i na ludziach, którzy od święta przychodzą na kawę i ciasto?? Puby się opierają na stałych klientach....

Ale wracając do tematu, mam nadzieję, że Makass wróci mimo, że sie sam zastrzegał "Pubu już nie będzie" to myślę, że przy ki;lku zmianach będzie ok.

Tak nawiasem mówiąc , może postawienie jakiejś urny w lokalu z napisem "uwagi co do działania/wyglądu pubu" bvy pomogło...
Nie wiem czy odnosiłeś się do mojego postu, ale Tawerna nie ma nic wspólnego z kawiarnią literacką, bo takie coś w Redzie by nie wypaliło i jest to oczywiste.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

To było do postu antka ;) Pozdrawiam!

P.S też bym chciał kaweiarenke bo nie mamgdzie kolezanek na kawke zapraszać, ale wiem , ze to nie wypali...
Marcinu
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Wicek co jeszcze byś zrobił? Masz super pomysły. Może "odjazdowo" by było wstawić stół do ping ponga i hula hop? :)

Teraz coś ode mnie:

Faktycznie jeszcze jeden TV by się przydał na tyłach pubu najlepiej z opcją Canal +. Cena piwa 5 złotych. Na pewno ciszej muzyka. Zmienić wystrój na pubowy, tutaj każdy może mieć swoją wizję, np w oryginalny sposób wykorzystać kominek, zmienić oświetlenie na bardziej intymne, zmienić kolor ścian, powiesić zasłony w oknach i oddzielić loże. Udekorować ściany obrazami, plakatami, zdjęciami itp. Jednak nie tylko u góry w pubie ale również na dole w ubikacjach. Można nawet pokusić się o zrobienie pubu tematycznego. Z zagryzek może kabanosy i krakersy? Na pewno remont i delikatne roszady również przydały by się za barem (nie chodzi mi o obsługę). Najlepiej gdyby zajął się tym ktoś z "wizją". Brak sensownego pubu w okolicy może przyciągnąć nową klientele. Przerwa jaką miałeś i remont również zadziała na Twoją korzyść. Pytanie brzmi czy jesteś w stanie sprostać oczekiwaniom klientów? Czy tylko przemalujesz ściany i dalej będziesz żył w swoim świecie, a ludzie i tak będą do Ciebie przychodzić jak to się mówi z braku laku aż do porzygu.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Zgadza się, jak otworzy ludzie i tak będą przychodzić, bo nie ma gdzie iść i ja się np. boję, że pub się otworzy, nic nie będzie zmienione, albo po najmniejszej linii oporu byle coś jeszcze wyrwać ;)
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Marcinu pisze:Wicek co jeszcze byś zrobił? Masz super pomysły. Może "odjazdowo" by było wstawić stół do ping ponga i hula hop? :)
Wyczuwam szydere w moją stronę...
Jeśli tak to który z moich pomysłów był tak "odjazdowy" że godny porównania do Twojego stołu ping pongowego czy hula hop?
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Podobno nowy lokal jest już otwarty, ale słyszałam, że to już zupełnie inny właściciel ( i nie wiadomo czy nasze wypociny czytał). Nazwa też jest już zmieniona. Słyszałam, że otwarcie było na Andrzejki. Ja nie byłam, Ale może ktoś już tam zaglądał i wyrazi jakąś opinie
Michał
Prawie Lider
915 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

i jak był ktoś ?;>
Redzianin od urodzenia
ODPOWIEDZ