Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mlekomat z pysznym świeżym mlekiem prosto od krowy

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
IZUNIA81
Bywalec
225 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

to napewno nie ta sama Pani
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

My kupujemy tu: http://www.zmsniezka.pl/sklep,view,mlek ... o_od_krowy

dowożą do domku, przetestowane i sprawdzone :)
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

To ja jeszcze nawiążę do dyskusji na tematy: mleko UHT a mleko prosto od krowy- zawartość tłuszczu, a koszty procesu produkcji itp. itd. :)....
Otóż- po to odtłuszcza się tłuste mleko krowie, aby produkować z niego śmietankę (12,18,36 %) masło (84%?) itd....
Więc na pewno mleczarniom bardziej opłaca się sprzedawać mleko bardzo odtłuszczone (0,5%).
Ale to, co robi producent mleka o nazwie "Łąkowe" woła o pomstę do nieba! ;). Piję dość dużo mleka i potrafię wyczuć dziwny smak, jaki ma to mleko- z zaciekawieniem zaczęłam studiować napisy na kartonie, żeby dowiedzieć się kto je produkuje i wyczytałam (nie wiem czy dokładnie, ale sens był taki) :
"(...)mleko odłuszczone. Zawartość tłuszczu: 3,2%. tłuszcze roślinne : 3,2g w 100g produktu).

Jakiś czas temu widziałam je w Polo Markecie- warto przy okazji zakupów wziąć do ręki i z ciekawości poczytać opakowanie :D. Kupować- zdecydowanie NIE! (Choć cena niewygórowana :) )
"I nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei..."
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

lena pisze:Ale to, co robi producent mleka o nazwie "Łąkowe" woła o pomstę do nieba! ;)
To nie jest mleko.
Nawet na opakowaniu nie ma takiej nazwy :)
http://www.delik.com.pl/lakowe.html
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2874 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Proxima pisze:
kowalski pisze:Mleko w sklepach jest robione z mleka w proszku.Dodane są konserwanty
Kowalski, nie wciskaj ludziom kitu :)
Dokładnie. To nieprawda. Takie z krótkim terminem jest pasteryzowane, czyli mniej więcej to samo, co podgotowane. Mleko UHT jest "obrabiane" w wyższej temperaturze...
julik
Znam to forum
112 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Witam, czy ktoś wie dlaczego te świeże mleko nie daje się spienić? a drugie pytanie dlaczego na automacie jest napisane że przed spożyciem należy je spasteryzować? przecież po to je kupuję żeby mieć świeże od krówki:)
Awatar użytkownika
Buba
Częsty Bywalec
473 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pokusiłam się kupić,głownie dlatego,że miałam chęć na zsiadłe mleko.Niestety nie zsiadło się,dziwna sprawa.
Niechaj ci ,co zwykli mówić prawdę,nie liczą na niczyje poparcie na tym świecie" /Monteskiusz/
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Faktycznie dziwna, bo ja też kupowałam i u mnie wyszło normalne, zsiadłe mleko. Ale kupowałam w tym mlekomecie na Chyloni; może to ma jakieś znaczenie, chociaż nie powinno.
mada_zu
Forumowicz
46 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

kilka razy zamówiłam w śnieżce: mleko jak trzeba po trzech dniach mam już zsiadłe mleko, bardzo smaczne serki homogenizowane (bez skrobi GMO), dostawa też niedroga; mogę polecić
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Ze Śnieżki rzeczywiście mleko 3,2 % , serek waniliowy i twróg śmietankowy super. Sery zółte tanie i też dobre. Jedyny "minus" to taki, że trzeba co najmniej za 20 zł zamówić, a nie zawsze potrzeba tyle, jak się raz w tygodniu zamawia.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

goya pisze:Jedyny "minus" to taki, że trzeba co najmniej za 20 zł zamówić, a nie zawsze potrzeba tyle, jak się raz w tygodniu zamawia.
Dogadałem się z trzema sasiadami (niekiedy dołącza czwarty). Zamawiamy w granicach 50 - 60 zł. Od czasu do czasu dostajemy małe upominki :)
goya
Lider Forumowicz
1018 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Moi sąsiedzi, nie robią zakupów w Śnieżce :(
A Wy zamawiacie co tydzień? Jaki rejon, jeśli można wiedzieć?
mada_zu
Forumowicz
46 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

nie ma jak zakupy grupowe - dostawa jest gratis od 50 zł. ja zamawiam na Olimpijską (okolice parku) może ktoś chętny z tego rejonu...?
szubi81
Forumowicz
50 postów
Forumowicz
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Mlekomat w Redzie ma jedną zasadniczą wadę, właściciel stawia na zysk ze sprzedaży plastykowych butelek, co dla mnie nie jest dobrym pomysłem. Powinna być możliwość wlania mleka we własne naczynie.
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Ja zamawiam w śnieżce masło,masło klarowane,śmietanę,żółty ser i serki 2-3 razy w miesiącu,masło mrożę,bo zamawiam po 15-20 kostek-to też jakaś metoda;)
ODPOWIEDZ