Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Mlekomat z pysznym świeżym mlekiem prosto od krowy

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redzianka pisze:fajna rzecz,ale muszę spytać Pani która przywozi sąsiadom ile u niej kosztuje.Pani przywozi od swojej krówki i zostawia pod drzwiami ;)) taka wygodna jestem :)
Oo, a czy możesz dać namiary na tę Panią? Też byłabym zainteresowana świeżym mleczkiem, takim faktycznie prosto od krowy :) Ona jest gdzieś z okolic Redy?
lena
Znam to forum
80 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

suria pisze:Wypróbowałam, prawdziwe :)
"Prawdziwe" - czyli z Biedronki? ;D ?

A tak serio, to zastanawiam się, ile procent tłuszczu ma takie mleko prosto od krowy?;) ktoś się na tym zna? 3,2%? Pewnie więcej...
"I nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nie trać nigdy światła nadziei..."
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Na Mlekomacie jest napisane, ze 4% :)
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

lena pisze:
A tak serio, to zastanawiam się, ile procent tłuszczu ma takie mleko prosto od krowy?;) ktoś się na tym zna? 3,2%? Pewnie więcej...
Takie nieodtłuszczone prosto od krowy może mieć 8% a nawet więcej..
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

lena pisze: A tak serio, to zastanawiam się, ile procent tłuszczu ma takie mleko prosto od krowy?;) ktoś się na tym zna? 3,2%? Pewnie więcej...
Takie prosto od krowy ma ok. 5-6% tłuszczu. Ale w sprzedaży jest mleko standaryzowane do 3.2%. Obawiam się, że to w mlekomacie też nie ma więcej, bo byłoby dużo droższe. W każdym razie kupiłam dzisiaj i owszem - czuć krową :) Ale nie jest takie tłuściutkie, jak to, które pamiętam u babci.
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Proxima pisze:
redzianka pisze:fajna rzecz,ale muszę spytać Pani która przywozi sąsiadom ile u niej kosztuje.Pani przywozi od swojej krówki i zostawia pod drzwiami ;)) taka wygodna jestem :)
Oo, a czy możesz dać namiary na tę Panią? Też byłabym zainteresowana świeżym mleczkiem, takim faktycznie prosto od krowy :) Ona jest gdzieś z okolic Redy?
Myślę,że jest z okolic Redy,bo przyjeżdża na rowerze z mlekiem.nie znam żadnych namiarów,jak ja spotkam na klatce, to zapytam jak to wygląda i dowiem się o kontakt ,to podam Ci na PRIV.
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Proxima pisze:
lena pisze: A tak serio, to zastanawiam się, ile procent tłuszczu ma takie mleko prosto od krowy?;) ktoś się na tym zna? 3,2%? Pewnie więcej...
Takie prosto od krowy ma ok. 5-6% tłuszczu. Ale w sprzedaży jest mleko standaryzowane do 3.2%. Obawiam się, że to w mlekomacie też nie ma więcej, bo byłoby dużo droższe.
To chyba nie do końca o cene chodzi. Bo gdyby chodziło nie kazano by mleczarzom odtłuszczać mleko co wiąże się też z jakimś kosztem tylko sprzedawano by to tłuste drożej. Po prostu takie wymogi weszły.
A to w mlekomacie pewnie choć troszkę jest pasteryzowane, wątpię by było przywiezione prosto z pod krowiego cycka ;). Dlatego nie smakuje tak do końca jak to które również ja pamiętam z wakacji na wsi.
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redzianka pisze:Myślę,że jest z okolic Redy,bo przyjeżdża na rowerze z mlekiem.nie znam żadnych namiarów,jak ja spotkam na klatce, to zapytam jak to wygląda i dowiem się o kontakt ,to podam Ci na PRIV.
Super, bardzo Ci dziękuję z góry :) Jeśli jest gdzieś stąd, to nawet sama mogłabym do niej jeździć.
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

To nie tyle o same normy chodzi, tylko o to, że nie opłaca się sprzedawać mleka wysokotłuszczowego nawet po wyższej cenie (bo mało kto kupi takie tłuste mleko - do picia średnio się nadaje w dużych ilościach), tylko właśnie odwirować je do określonego standardu, a odwirowany tłuszcz przerobić na śmietanki różnego rodzaju i masło.
Natomiast czytałam, że to mleko do mlekomatu nie jest w ogóle pasteryzowane, tylko od razu po udoju i odwirowaniu mocno schłodzone i w taki sposób dostarczone do mlekomatu (w mlekomacie też jest cały czas chłodzone i mieszane). Chociaż też mi się nie chce wierzyć, że tak długo może wytrzymać ;-) Jednak dzisiejszy człowiek jest spaczony cywilizacją ;-)
Awatar użytkownika
Dorma
Wygadany Lider
3166 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Proxima pisze: Chociaż też mi się nie chce wierzyć, że tak długo może wytrzymać ;-) Jednak dzisiejszy człowiek jest spaczony cywilizacją ;-)
Tak długo czyli ile? To one nie są napełniane codziennie?
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pewnie są napełniane codziennie,skoro już kilka osób pisało,że zabrakło.Takie zainteresowanie,że pewnie nie stoi tam kilka dni :)
kowalski
Lider Forumowicz
1606 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 15 lat temu

11 lat temu

Mleko w sklepach jest robione z mleka w proszku.Dodane są konserwanty i jest pasteryzowane.5% tłuszczu w mleku na skupie to jest mleko klasy exstra i ma najwyższą cenę .
Awatar użytkownika
Huherko
Lider Forumowicz
1795 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Mleko 3,2% które jest w kartoniku prawie nigdy nie ma tytułowego 3,2, najczęściej jest 4 lub nawet 5 procent zawartości tłuszczu.
Jam jest Huher - pierwsza maruda redzka ...
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Huherko pisze:Mleko 3,2% które jest w kartoniku prawie nigdy nie ma tytułowego 3,2, najczęściej jest 4 lub nawet 5 procent zawartości tłuszczu.
A skąd masz takie informacje? Mleko jest standaryzowane wg określonych norm i podlega ścisłej kontroli zawartości tłuszczu (akurat to wiem, bo miałam praktyki w laboratorium i badaliśmy m.in. mleko :))
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

kowalski pisze:Mleko w sklepach jest robione z mleka w proszku.Dodane są konserwanty
Kowalski, nie wciskaj ludziom kitu :)
ODPOWIEDZ