Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ferkot

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Awatar użytkownika
Oni!cio?
Znam to forum
92 postów
Znam to forum
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

kurde ajuz myslalam, ze bedzie tam jakas kawiarnia gdzie na kawe specjalna trzeba najblizej do kfc jechac ;/ jak babcia krysia sie tam przenosi to lipa bo zarcie ma straszne i za kazdym razem inne i odmrazane. Po za tym mi sie budynek jak i sam ganek bardzo podoba domek w stylu holenderskim a mur w stylu norweskim uwielbiam takie rzeczy ... za to nienawidze nowoczesnej sztuki proste kanty bleh
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Podmiejski pisze: Może McDonald bo dlaczego miałby Redę bez walki oddać we władanie BurdelKingowi?
McDonalds i Burger w Polsce są zarządzane przez tą samą firmę (AmRest) więc raczej nie konkurują ze sobą, a się uzupełniają :)
Artur
Lider Forumowicz
1508 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

McDonalds nie jest własnością AmRestu. AmRest zarządza takimi markami jak: KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks, Rodeo Drive, Freshpoint chociaż tych dwóch ostatnich nie jestem już pewien.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Oni!cio? pisze: Po za tym mi sie budynek jak i sam ganek bardzo podoba domek w stylu holenderskim a mur w stylu norweskim uwielbiam takie rzeczy ... za to nienawidze nowoczesnej sztuki proste kanty bleh
Kilkanascie razy byłem w Holandii, lecz to co stoi na Gdańskiej słabo przypomina domy i domki stojące tam. zwłaszcza w małych miastach. Są to istne cudeńka.
Prawdę powiedziawszy nie wiem jak wyglada mur w stylu norweskim. nie przygladałem sie az tak dokładnie tej budowli. Zrobie to to przy najblizszej okazji.
Jezeli nie lubisz "prostych kantów" to polecam okragły dom przy Lesnej (mniej wiecej na wysokosci PKP na górce) Nie mam pewnosci czy jeszcze tam stoi, pewnie tak. Znałem pana T, który sam go zaprojektował.
Ryszard
Wygadany Lider
2272 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

stoi stoi:) ten okrągły oczywiście. a ta nasza restauracja bardziej przypomina nasze, pomorskie Swołowo!!! a nie Holandię!!! Cudze chwalicie, swego nie znacie. Jest to beznadziejna imitacja muru pruskiego, ni w grzyba pasująca do otoczenia... no, ale skoro się podoba..:)
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Jarek

11 lat temu

Artur pisze:McDonalds nie jest własnością AmRestu. AmRest zarządza takimi markami jak: KFC, Pizza Hut, Burger King, Starbucks, Rodeo Drive, Freshpoint chociaż tych dwóch ostatnich nie jestem już pewien.
Z tego co znalazłem, AmRest zarzadza sześcioma markami: KFC, Burger King, Starbucks oraz La Tagliatella, Pizza Hut i Applebee’s. Natomiast Freshpoint i Rodeo Drive to dwie marki własnych konceptów wykreowanych przez AmRest. Więcej informacji tu: http://www.kariera.kfc.pl/about.xml
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Romek pisze: To ja to nazywam "cudactwem" Tyle tylko, ze ]to nie jest mur pruski.
Przyjmijmy, że imitacja. Ale całkiem znośna. Z dwojga złego lepsze to, niż pomalowane na dziwne kolorki budynki z prawdziwej, kaszubskiej cegły (też przy Gdańskiej). Tak, jakby się tego nie dało odświeżyć i odnowić zgodnie z zasadami sztuki.
a tak nawiasem mówiąc ten styl budownictwa nie jest 'nasza lokalną architekturą"
Pytanie za 100 punktów - pod czyim "panowaniem" była Reda przed I wojną światową? ;-)
Obiekty tego typu znależć mozna równiez w Holandii i Niemczech.
Oczywiście, że również. Ale co to ma do rzeczy? Część Polski była pod zaborem pruskim wystarczająco długo, by nie pozostało to bez echa i wpływu na architekturę na tych terenach. To też jest kawałek historii.
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Piękne toto nie jest może, ale mnie tam osobiście jakoś też nie razi. Ich knajpa to niech robią z nią co chcą i jak chcą ;)

Na pewno przyciaga uwage i pewnie o to chodziło by odróżnić się od okolicznych domków.

Ważne żeby mieli dobre jedzenie ;)

Pozdraiwam!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Salamandra pisze:
Romek pisze: To ja to nazywam "cudactwem" Tyle tylko, ze ]to nie jest mur pruski.
Przyjmijmy, że imitacja. Ale całkiem znośna. Z dwojga złego lepsze to, niż pomalowane na dziwne kolorki budynki z prawdziwej, kaszubskiej cegły (też przy Gdańskiej). Tak, jakby się tego nie dało odświeżyć i odnowić zgodnie z zasadami sztuki.
a tak nawiasem mówiąc ten styl budownictwa nie jest 'nasza lokalną architekturą"
Pytanie za 100 punktów - pod czyim "panowaniem" była Reda przed I wojną światową? ;-)
Obiekty tego typu znależć mozna równiez w Holandii i Niemczech.
Oczywiście, że również. Ale co to ma do rzeczy? Część Polski była pod zaborem pruskim wystarczająco długo, by nie pozostało to bez echa i wpływu na architekturę na tych terenach. To też jest kawałek historii.
"Nie ładne ,co ładne, ale co sie komu podoba" cyt. Podmiejski z innego watku :)

Więcej nie piszę, bo musiałbym sie powtarzać, a za chwile admin nas stad wywali :lol:
Awatar użytkownika
Podmiejski
Częsty Bywalec
460 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

i słusznie bo to wątek o gastronomii a nie pruskich osiągnięciach - ci do żarcia nic nie wnieśli :-) :-) :-)
good by my love, good bye...
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

Romek pisze:... tak nawiasem mówiąc ten styl budownictwa nie jest 'nasza lokalną architekturą" w kazdym razie nie tylko naszą. Obiekty tego typu znależć mozna równiez w Holandii i Niemczech.
A co jest naszą "lokalną architekturą"? ;)
Mur pruski jest popularny na Kaszubach, więc wykorzystanie go jako akcentu we współczesnym budownictwie jest jak najbardziej na miejscu...
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zigi pisze: A co jest naszą "lokalną architekturą"? ;)
Mur pruski jest popularny na Kaszubach, więc wykorzystanie go jako akcentu we współczesnym budownictwie jest jak najbardziej na miejscu...
Skoro sam moderator pisze....

Sporo naszej lokalnej architektury mozna zobaczyc w skansenie we Wdzydzach. Tak, budowle z muru pruskiego tez tam są....
W naszym krajobrazie architektonicznym mozna zauwazyc domy z wieloma akcentami. Sa akcenty góralskie, akcenty 'dworku polskiego' (konieczne kolumny') są nawet chałupy z akcentami pałacu Gargamela :)
Jednym to sie podoba, innym nie. I tyle. :)
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

11 lat temu

...czyli taka lokalna architektura kaszubska. Niestety w Redzie niewiele jest nawiązań do jakichś tradycyjnych stylów architektonicznych. Mur pruski to przynajmniej klasyk. Ale nie obraziłbym się, gdyby było więcej regionalnych akcentów, o których pisze Romek. No może poza tym pałacem Gargamela ;)
icc2009
Bywalec
203 postów
Bywalec
Rejestracja: 14 lat temu

11 lat temu

Ja obstawiam że to restauracja NORDOWI MOL, Reklama tej na trasie do Pucka znajduje się po drugiej stronie ulicy Gdańskiej i sowim wyglądem bardzo przypomina budynek w Redzie a tu strona www: http://www.nordowimol.pl/
ODPOWIEDZ