Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ferkot

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

No to i ja podzielę się swoimi spostrzeżeniami,skoro powstała stronka na temat tego miejsca.
Restauracja bardzo fajna,miło,ciepło ,dość przytulnie,obsługa faktycznie bardzo komunikatywna i miła.
Z tymi zapachami o których wcześniej wspominano,to coś jest na rzeczy,też na to zwróciliśmy uwagę,miałam wrażenie ,że to zapach dymu czy coś podobnego,ale nie śmierdziało bynajmniej i ciuchy też nie przesiąknęły.Wystrój troszkę mnie rozbawił,obok pluszaków na oknach ,szkocka krata na stole,a na niej obrus i haft kaszubski,lampy każda z innej parafii.Najbardziej pasowałby w tym miejscu wystrój podobny jak W kredensie w Rumi,więc jeszcze bym trochę dopracowała,ale to takie szczegóły mniej istotne No i teraz najważniejsze,a mianowicie jedzenie.Mój mąż jest wielbicielem żurku,niestety,żurek w smaku go nie przypominał,nie był nawet odrobinę kwaśny,majeranku też się nie dopatrzyłam,no w każdym razie smakował jak inna zupa...tylko jaka,nie wiem.Ja zamówiłam roladkę drobiową ze szpinakiem,nawet dobra .ale deser Tiramisu to mnie bardzo zadziwił,z tego co wiem i nawet jest napisane w menu ,powinno tam się znaleźć amaretto i herbatniki nasączone kawą...ja dostałam jakieś inne tiramisu,pokruszone herbatniki(suche)na to dość dużo ciężkiego serka mascarpone i na to bita śmietana.No nad tym deserem kucharz powinien stanowczo popracować.Ale wrócę tam,bo nie ma w Redzie podobnego miejsca,mimo wszystko atmosfera przyjemna
Awatar użytkownika
mika
Bywalec
168 postów
Bywalec
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Faktycznie, drugiego takiego miejsca gdzie można wpaść na kawę w Redzie nie ma. Niestety, jedzenie nie jest zbyt udane bo jak można skopać tak proste danie jak naleśniki z twarozkiem i jagodami?
Awatar użytkownika
słoneczko
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja jadłam szarlotkę która nie przypominała tego ciasta. Okrutna ilość proszku do pieczenia sprawiał że ciasto było twarde niestety.
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
Beata-Redzianka
Nowy/a na forum
4 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam wszystkich 'forumowiczów'.
Mieszkam w Redzie od trzech miesięcy. Ostatnio byłam 2 razy z mężem w restauracji FERKOT.
Bardzo nam smakowało jedzenie i wystrój.
Co do obsługi lokalu to mamy pewne zastrzeżenie. O ile się zorientowaliśmy, to są tam dwie kelnerki- ciemna i blondynka.
Po raz pierwszy obsługiwała nas ta pierwsza. Przemiła młoda osóbka. Porozmawiała z nami, odpowiadała na wszystko z uśmiechem i sama proponowała potrawy. Z kolei drugi raz trafiliśmy na tą Blondynkę i tu się zawiedliśmy. Dziewczyna obsługiwała nas jakby pracowała tam za karę, nie ma żadnego podejścia do klienta. Rozczarowaliśmy się.
Pierwszą wizytę wspominamy miło, drugą zaś nieciekawie...
Także jeśli chodzi o jedzenie, to polecam, wystrój tej jest niesamowity. Ale jeśli chodzi o obsługę, to właściciele mogliby poszukać więcej takich osób jak kelnerka 1.
Ogólna ocena to 5 . Na pewno będziemy tam zaglądać z mężem
dul_ka
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

NoWA KNAJPKA W REDZIE , jedzenie smaczne obsługa super , tak trzymać
Ona czyli Ja
Bywalec
238 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Byliśmy wczoraj, wszystko na DUŻY PLUS. Uwielbiamy takie miejsca i tylko do jednego elementu we wnętrzu mogłabym się przyczepić...ale sobie daruję

Jedzonko pycha i nie czekaliśmy długo...ale też i gości w Lany Poniedziałek (???) wielu nie było.

Na pewno będziemy tam wpadać.
dul_ka
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Powiem szczerze , knajpa jest super , i odwalcie się że wam ciuchy śmierdzą czy coś innego , jak smażycie śledzie w domu to nikt nie narzeka , sami krytykujemy ale jednak chodzimy bo ........................ mamy taka potrzebę , więc nie marudżcie i dajcie szansę lokalnym biznesmenom ,, Ja nie kadzę bo byłam ostatnio na babskim zlocie więc mówię .....jedzenie super , łosoś w sosie żurawinowym przyrządzonym przez pana Karola ................mniam super , niebo w gębie, można doczepić się do alkoholi bo malutki wybór ale mam nadzieję że to uda się poprawić , ale naprawdę , Geslerowa nie ma tu czego szukać
redzianka
Lider Forumowicz
1249 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Ja byłam niedawno z rodziną drugi raz w Ferkocie.Jedliśmy 3 różne dania i wszystko było smaczne tym razem.Na żurek mąż już się nie skusił drugi raz,ale może i ten się poprawił.Na trzeci raz pójdziemy na deser,liczę ,że i tiramissu będzie lepsze.Może kucharz się zmienił? Pani ,która nas obsługiwała też super miła.Fajna atmosfera.
dul_ka
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

z poczty pantoflowej wiem że otwiera się bar szybkiej obsługi koło poczty , ponoc ma bys smacznie i tanio , czekam z utęsknieniem
dul_ka
Ja tu zaglądam
21 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

a ja jadłam szarlotkę i super była ") albo gusta nie te albo kucharz inny
zibol68
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Może i ja sie podzielę swoimi spostrzeżeniami. Dzisiaj byłem z cała rodzinka po raz drugi. Pierwszym razem wszystki Ok, a dzis to nie tak do końca. zamówilem na poczatek żurek w chlebie. Niestety pierwszy chleb sie przypalil i smród na całą salę. Drugi ok, ale małe tego żuru w chlebie ( jesli był wogóle ) reszta dań ok poza obsługa. Obsługiwał nas młody kelner. Podanie piwa to czas około 20 minut, gdzie stanowczo poproslem, żeby podali przed jedzeniem. Niestety dzis nie zadowolony z Wizyty
Awatar użytkownika
herring
Częsty Bywalec
340 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 16 lat temu

11 lat temu

Ten młody kelner to rzeczywiście nie ogarnia tematu-u nas zapomniał o części zamówienia. Ale nie zmienia to pozytywnej opinii o tym lokalu bo naprawdę jak na Redę to świetne miejsce
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Ja też niestety musiałem długo czekać na zamówienie, nawet na piwo. Na szczęście planowaliśmy posiedzieć ze znajomymi długo, więc byliśmy cierpliwi. Niestety jedną z pizz otrzymaliśmy spaloną. Kiedyś na szarlotkę czekaliśmy 40 min. Na szczęście była dobra.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Fajnie, że Ferkot nie przechodzi obojętnie obok świąt, czy tradycji i organizuje Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka, Dzień Matki itd. za to brawa...

Ciekawe czy sprawdzi im się najnowszy pomysł z Voucherem prezentowym?
https://www.facebook.com/pages/Restaura ... 1551093530
Według mnie pomysł całkiem fajny...
Ksantypa
Znam to forum
93 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Ryszard pisze:
Romek pisze:Pewnie bedzie tam jakaś knajpa. Budynek wyglada okropnie...tzn mnie sie nie podoba. Przy głównej ulicy postawić takie cudactwo? Czy architekt miejski to wiidział...?
Mur pruski? To przypomina mi czas fototapet w mieszkaniach. Ludziska mieli na ścianach Hawaje, pejzaże jesienne i inne pierdoły.
Może zarcie bedzie dobre
w Redzie możesz postawić każde brzydactwo... niestety:) Ja również podzielam opinię, że to taki nasz mały koszmarek architektoniczny, co w niczym oczywiście nie musi uwłaczać tamtejszej kuchni.

eeeeee a mi się właśnie podoba wygląd. Szkoda że nazwe mają taką "chwytną" że nikt nie pamięta "warkot", "burkot" jak to było A jedzenie?. Normalne. "d" nie urwało ale jakoś niesmaku tez nie było. Cenowo nie wiem. Byłam zaproszona
ceń dzień
ODPOWIEDZ