Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Ferkot

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Faktycznie zapomniałem wspomnieć o tym, że po wyjściu nasze ciuchy jeszcze przez dłuższą chwilę śmierdziały zapachami restauracji. To ich największy minus.
kamieniarz66
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

a jak jadłeś to ci nie śmierdziało?
Awatar użytkownika
słoneczko
Forumowicz
53 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Oj ktoś tu jest bardzo zaczepny, nieładnie.
W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca.
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Jak jadłem to mi nie śmierdziało
kamieniarz66
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Nie wiem kto tu jest zaczepny? To wy się czepiacie byle czego. Po co wchodzicie np. do WC, skoro tam są niemiłe zapachy!!!
antek
Bywalec
167 postów
Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

kamieniarz66 pisze:Nie wiem kto tu jest zaczepny? To wy się czepiacie byle czego. Po co wchodzicie np. do WC, skoro tam są niemiłe zapachy!!!
Nie rozśmieszaj nas.... jak nie podoba Ci się tematyka forum to tu nie wchodź a po co się wchodzi do WC to chyba nie muszę Ci tłumaczyć
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Pamietam, w Gdyni na Swietojanskiej jest taka mala pizzeria, Gdynianka czy jakos tak sie nazywa, w srodku 3 stoliki na krzyz ale swietna pizza Tam, nawet jak wchodzilo sie by wziasc pizze na wynos to czlowiek odrazu przesiakal zapachem.... ale nie zrazilo to mnie ani innych ludzi ktorzy tam kupowali
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Pamietam, w Gdyni na Swietojanskiej jest taka mala pizzeria, Gdynianka czy jakos tak sie nazywa
Dokładnie tak się nazywa "Gdynianka"
Lokalik istnieje od wiek wieków.. - i jest kultowy! to najlepsza pizza w super cenie!
Bez wielkiego szału - ale ma to coś - co pozwoliło jej przetrwać najazd banków, salonów komórek na ul: Świętojańskiej! POLECAM!
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Zapachy z kuchni zawszę sie przedostaną do sali konsumpcyjnej. chodzi o to, aby to były zapachy, a nie smród. Dania przyrządzane ze swieżych produktów smazone na świezym tłuszczu nie będą smierdziały. Odpowiednia wentylacja kuchni i sali konsumpcyjnej jest warunkiem koniecznym.
No i WC. Tam juz powinno pachnieć. Mimo przeznaczenia tego przybytku. Jeśli własciciel uzywa do sprzatania i dezynfekcji najtańszych srodków, to oprócz 'naturalnych" zapaszków "wali' tam chlorkiem.
Nie piszę o żadnej konkretnej knajpie, lecz w wielu tak własnie jest.
Awatar użytkownika
RECIECH
Prawie Lider
664 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

ja również byłem tego dnia (to była niedziela - pamiętam, bo odbierałem pizze na wynos - niedzielne lenistwo ) i faktycznie wyciąg słabo działał, ale "śmierdziało" ?? przesada...
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Nie to, że "śmierdziało", ale było po prostu czuć dymem, jakby z pieca. Coś jakby się paliło w kominku (chociaż się nie paliło, specjalnie zerkałam, więc to musiało mieć inne źródło). Dodatkowo czuć było wyraźne zapachy z kuchni, głównie smażenia czy grillowania. Tak jak pisałam - to jest niestety znamienne dla wielu restauracji, nie tylko dla Ferkota. Po prostu wyciąg nie dostosowany mocą do kubatury kuchni, a jak kuchnia jest półotwarta, to wszystko wydostaje się na salę konsumpcyjną. Niby nic wielkiego, ale minus jest taki, że całe ubranie nadaje się potem do prania
kamieniarz66
Ja tu zaglądam
37 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Nie przesadzaj, w takim razie pracownicy, którzy pracują w tej kuchni musieliby przebierać się co godzinę
Awatar użytkownika
Proxima
Znam to forum
142 postów
Znam to forum
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

kamieniarz66 pisze:Nie przesadzaj, w takim razie pracownicy, którzy pracują w tej kuchni musieliby przebierać się co godzinę
Nie przesadzam, tylko opisuję jak było.
Nie rozumiem, w jakim celu pracownicy mieliby się przebierać co godzinę.
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

nc
kamieniarz66 pisze:Nie przesadzaj, w takim razie pracownicy, którzy pracują w tej kuchni musieliby przebierać się co godzinę
Pracowałem kiedyś (dawno temu) jako kuchcik w Miedzyzdrojach. Ubrania słuzbowe co dzień do prania, ubrania "cywilne" mimo, ze były w szafkach to samo. Prysznic po skończonej pracy nie pomagał. Potrzebna była solidna, długa kapiel, aby zmyc te wszystkie zapachy.
Zimą, to jeszcze pół biedy, ale latem...
Awatar użytkownika
Vindie
Forumowicz
69 postów
Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Wracając do tematu, dziś tam byłam, miód i wino piłam, a naprawdę zjadłam pyszny obiadek, w przyjemnym miejscu, obsługa rewelacja - uśmiechnięta i zainteresowana klientem. Dania obiadowe były bardzo smaczne, synkowi skubnęłam trochę pizzy i również polecam. Rekonesans wyjątkowo udany, będę wracać
ODPOWIEDZ