Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Piccolo Mulino - Pizzeria & Ristorante

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Agamtb

11 lat temu

Przyjemny lokal
Podoba mi się wystrój, wygodne loże, miłe dla oka oświetlenie, kolorystyka, no i sprytny kominek
Obsługa bardzo miła, naprawdę przyjemnie spędziliśmy tam czas.

Pizza 46cm (duża) to solidy obiad dla 2 osób. Bardzo nam smakowała - cienkie i chrupiące z brzegu ciasto, dobre jakościowo i świeże dodatki, fajnie skomponowane. Smaczny sos i oliwa.
Następnym razem chętnie spróbuję innych dań

Moje i męża wrażenie jest bardzo pozytywne i szczerze 3mam kciuki żeby ten lokal utrzymał się. Z przyjemnością się do tego przyczynię, z racji tego że mieszkamy prawie po sąsiedzku, będziemy od czasu do czasu wpadać na obiady.

Myślę że wizytówki, ulotki reklamowe, strona www + FB, to powinny być na chwilę obecną priorytety w działaniach marketingowych. Warto wypromować taki fajny lokal.
Radko
Nowy/a na forum
7 postów
Nowy/a na forum
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Byłem tam w tygodniu . Bardzo spodobały mi się duże kanapy . Pizza bardzo dobra , prawdziwa włoska .
Można naprawdę dobrze zjeść . Zawitam wkrótce ponownie , aby zobaczyć postępy
Pozdrawiam Radko
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Witam serdecznie,Czytajac opinie na temat tej restauracji myslalam ,ze jest to rzeczywiscie kuchnia wloska z prawdziwego zdarzenia.Moj mąz pochodzi z Włoch i bardzo sie ucieszyl ,ze wreszcie znajdzie miejsce w Redzie gdzie bedzie mogl poczuc sie chociaz po czesci jak we wloszech.Niestety sie zawiedlismy.Pizza oprucz tego ze jest okragla to do włoskich nie należala.By nazywac sie wloską pizzeria trzeba bazowac na włoskich skladnikach a nie z marketow ,gdyz jest to wyczuwalne.To jest tak samo jakby w e włoszech w polskiej restauracji serwowac schabowego z wolowiny...

Ogolnie lokal polecam tym ktorzy maja ochote sie najesc ala wloskim jedzeniem
Ostatnio zmieniony |31 Sty 2013|, o 22:03 przez agata love, łącznie zmieniany 2 razy.
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

agata love pisze:...a nie z marketow ,produktow z promocji,gdyz jest to wyczuwalne...
o kurczaki... jedząc coś wyczuwasz, czy to jest z marketu, czy z giełdy?
I do tego jeszcze wyczuwasz czy z promocji, czy w regularnej cenie...

lepsze zdolności niż Magda Gessler

Żarcik oczywiście, mnie tam jeszcze nie było to się nie wypowiadam co do smaku, ale przypuszczam, że gdyby sprowadzali faktycznie składniki z Włoch to pewnie pizza kosztowałaby tam z 40 zł za 30 cm... a wtedy w Redzkich warunkach by się nie utrzymała
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Jak chcecie zjesc dobra włoska pizze to jedzcie do Galeri Rumia do Pizzeria Felicita. Ale tak jak napisał @Wicek ceny sa tam wyższe i taka knajpa w Redzie sie nie utrzyma... widac to zreszta po coraz wiekszej liczbie zamykanych lokali...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

bez chociazby ulotek,dowozu i tak ciezko bedzie jej przetrwac w osiedlowych realiach:-)

A co do wyczuczuwania smakow nietrzeba byc Magdą G.zeby odroznic mozzarelle od edamskiego:-)
Ostatnio zmieniony |31 Sty 2013|, o 19:10 przez agata love, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

dokładnie, ale to bolaczka nie tylko tej knajpy. Ferkot tez startowal bez reklamy, nikt nawet nie wiedzial kiedy bylo otwarcie. Nowe sklepy powstajace w Redzie tez sie nie reklamuja... a to przeciez takie wazne!
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Najlepszą reklama jest poczta tzw.pantoflowa ale to wymaga wieeeele czasu i najwyzszej jakosci dan.Niestety wiekszosc lokali zabija dzierżawa.lokale otwieraja sie bez reklamy a po 2 miesiacach zwijaja żagle bo niemaja klientow..a to wszystko na wlasne zyczenie uwazam......
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Najlepsza reklama, to zadowolony klient, ktory moze kazdemu polecic dana knajpke. Nasze forum, to tez swojego rodzaju taka poczta pantoflowa, kazdy moze wyrazic opinie na temat danego lokalu, zachwalajac go lub krytykujac.

Nie jestem pewien czy to aby na pewno dzierzawa zabija lokale, wezmy na przyklad Doner Pizza, lokal ktory zostal otworzony na osiedlu Reda Park, i od samego poczatku serwowal dania bardzo srednie, opinie na forum w wiekszosci byly krytyczne, wlasciciele nie wyciagali wnioskow.... i lokal padl.
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Nigdy nie bylam w doner pizza ,ale sama nazwa jest jakas dziwna....
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

redziaczki pisze:Jak chcecie zjesc dobra włoska pizze to jedzcie do Galeri Rumia do Pizzeria Felicita...
dokładnie ta pizzeria jest godna polecenia
agata love pisze:...nietrzeba byc Magdą G.zeby odroznic mozzarelle od edamskiego:-)
ale chyba nie o to się żartobliwie przyczepiłem co?
tylko o to, że jesteś lepsza od Gesslerowej po poznajesz w smaku, które produkty są z marketu i do tego z promocji
redziaczki pisze:...Ferkot tez startowal bez reklamy, nikt nawet nie wiedzial kiedy bylo otwarcie.
pomijając fakt, że macie racje reklama jest bardzo ważna... i szkoda, że niektórzy w ogóle jej nie stosują... to Ferkotowi chyba poczta pantoflowa (i to forum) bardzo pomogły, bo jak byłem tam w piątek (tydzień temu) ok. 19.00 to były wolne tylko dwa małe stoliki... ludzi było pełno w tym dwie grupy Tylko, że Ferkot ma chociaż stronę www i bardzo miłą obsługę, a i z właścicielką bez problemu można pogadać bo na ogół tam siedzi
agata love pisze:...Niestety wiekszosc lokali zabija dzierżawa.lokale otwieraja sie bez reklamy a po 2 miesiacach zwijaja żagle bo niemaja klientow...
nie znam konkretnych problemów, ale wydaje mi się, że problem jest bardziej złożony... wydaje mi się, ze zabija ich:
1) zły biznesplan - bo jak inaczej wyjaśnić właśnie przykład Donera... ledwo się otworzył... nawet nie zdążyłem tam dojść spróbować, a już się zwineli... widocznie nastawili się odrazu na szybkie zyski
2) złe wyczucie klienta - jeśli ktoś otwiera kolejną już pizzerie to trudno się spodziewać, żeby nagle wszyscy rzucili swoje ulubione i przenieśli się do nowej...
3) brak reklamy - nie tylko ulotek, ale na początek promocji...tak, żeby klient przyszedł, zobaczył, dobrze się poczuł
4) złe podejście do klienta - nie te czasy, żeby klienta traktować byle jak... na zasadzie przyszedł, nażarł się to... do widzenia... Teraz np. coraz ważniejsze jest, by klient miał wygodne, komfortowe miejsce, a nie na siłe wciśnięte, że ruszyć się nie idzie
agata love
Początkujący
11 postów
Początkujący
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Wicek pisze:
redziaczki pisze:Jak chcecie zjesc dobra włoska pizze to jedzcie do Galeri Rumia do Pizzeria Felicita...
dokładnie ta pizzeria jest godna polecenia
agata love pisze:...nietrzeba byc Magdą G.zeby odroznic mozzarelle od edamskiego:-)
ale chyba nie o to się żartobliwie przyczepiłem co?
tylko o to, że jesteś lepsza od Gesslerowej po poznajesz w smaku, które produkty są z marketu i do tego z promocji
redziaczki pisze:...Ferkot tez startowal bez reklamy, nikt nawet nie wiedzial kiedy bylo otwarcie.
pomijając fakt, że macie racje reklama jest bardzo ważna... i szkoda, że niektórzy w ogóle jej nie stosują... to Ferkotowi chyba poczta pantoflowa (i to forum) bardzo pomogły, bo jak byłem tam w piątek (tydzień temu) ok. 19.00 to były wolne tylko dwa małe stoliki... ludzi było pełno w tym dwie grupy Tylko, że Ferkot ma chociaż stronę www i bardzo miłą obsługę, a i z właścicielką bez problemu można pogadać bo na ogół tam siedzi
agata love pisze:...Niestety wiekszosc lokali zabija dzierżawa.lokale otwieraja sie bez reklamy a po 2 miesiacach zwijaja żagle bo niemaja klientow...
nie znam konkretnych problemów, ale wydaje mi się, że problem jest bardziej złożony... wydaje mi się, ze zabija ich:
1) zły biznesplan - bo jak inaczej wyjaśnić właśnie przykład Donera... ledwo się otworzył... nawet nie zdążyłem tam dojść spróbować, a już się zwineli... widocznie nastawili się odrazu na szybkie zyski
2) złe wyczucie klienta - jeśli ktoś otwiera kolejną już pizzerie to trudno się spodziewać, żeby nagle wszyscy rzucili swoje ulubione i przenieśli się do nowej...
3) brak reklamy - nie tylko ulotek, ale na początek promocji...tak, żeby klient przyszedł, zobaczył, dobrze się poczuł
4) złe podejście do klienta - nie te czasy, żeby klienta traktować byle jak... na zasadzie przyszedł, nażarł się to... do widzenia... Teraz np. coraz ważniejsze jest, by klient miał wygodne, komfortowe miejsce, a nie na siłe wciśnięte, że ruszyć się nie idzie
Romek
Lider Forumowicz
1394 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 12 lat temu

11 lat temu

Bardzo czesto sie zdarza, ze dania kuchni zagranicznych podawane w polskich lokalach to sa jedynie wariacje na temat...
Kilka przykładów;
Boeuf strogonow - istnieje przepis...wiadomo poledwica wołowa, pieczarki, ogórek itd. a z czego robią? Ze wszystkiego. z drobiu, wieprzowiny, dodaja kartofli. jadłem juz różne różniste. Wszystko nazywali tak samo. Niektóre były nawet niezłe, jednak to nie był boeuf strogonow.
Podobnie jest z kotletem de volaille podawanym na rózne sposoby, a przepis jest tylko jeden, podobnie z sznyclem wiedeńskim robionym niekiedy ze schabu (sic) To sie wtedy nazywa sznycel po wiedeńsku.
Te różne dania nie sa złe, tylko czasem wprowadzają w błąd. Powinny się nazywać inaczej.
Pizza a la Italia, sznycel al wiedeński, kurczak a la de volaille, napój a la kawa, napój a la wino itp
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

11 lat temu

Wicek pisze:
nie znam konkretnych problemów, ale wydaje mi się, że problem jest bardziej złożony... wydaje mi się, ze zabija ich:
1) zły biznesplan - bo jak inaczej wyjaśnić właśnie przykład Donera... ledwo się otworzył... nawet nie zdążyłem tam dojść spróbować, a już się zwineli... widocznie nastawili się odrazu na szybkie zyski
2) złe wyczucie klienta - jeśli ktoś otwiera kolejną już pizzerie to trudno się spodziewać, żeby nagle wszyscy rzucili swoje ulubione i przenieśli się do nowej...
3) brak reklamy - nie tylko ulotek, ale na początek promocji...tak, żeby klient przyszedł, zobaczył, dobrze się poczuł
4) złe podejście do klienta - nie te czasy, żeby klienta traktować byle jak... na zasadzie przyszedł, nażarł się to... do widzenia... Teraz np. coraz ważniejsze jest, by klient miał wygodne, komfortowe miejsce, a nie na siłe wciśnięte, że ruszyć się nie idzie
Zgadzam sie w 100%
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
Awatar użytkownika
Marion_Wu
Ja tu zaglądam
16 postów
Ja tu zaglądam
Rejestracja: 11 lat temu

11 lat temu

Byłam ze znajomymi i muszę powiedzieć, że nic mnie tam nie zachwyciło.

Wystrój rzeczywiście przyjemny, dość wygodnie można sobie usiąść, muzyka nie przeszkadza. Powinno się chyba jednak zadbać o to, żeby klient nie widział z sali co się dzieje na kuchni (drzwi były otwarte).
Obsługa raczej miła, ale jedna z osób dostała posiłek szybciej od pozostych, więc było dość niezręcznie. Czy kolega ma czekać na nasze dania czy zacząć jeść sam, żeby jego posiłek nie wystygł? Nie powinno się popełniać takich błędów…

Jedzenie nie powaliło. Moim zdaniem zawsze powinno podawać się jakiś sos czy ketchup do frytek lub chociaż uprzedzić klienta, że danie będzie suche (moje rzeczywiście było suche i niestety niedosolone). Kolega poprosił o ketchup (do jego dania rzeczywiście była kapka jakiegoś sosu podana bezpośrednio na talerzu, ale było go naprawdę mało), po czym dostaliśmy jakieś 2 łyżeczki Włocławka, za co skasowano nas dodatkowo 1,5 zł. Sam smak potraw raczej nas rozczarował. Jedzenie było suche, a ser na shoarmie wyglądał jak roztopiony w mikrofali. Pizzy nie jedliśmy, więc ocenić nie mogę, ale po tym, co jadłam i z Waszych relacji nie spodziewam się nagłego cudu.

Po wymianie opinii ze znajomymi stwierdziliśmy, że raczej nie będziemy tam chadzać. Przede wszystkim chyba za te braki wyczucia przez obsługę i koszt jedzenia, który w stosunku do jakości jest dość wygórowany. Szału nie ma. Jest za to konkurencja.
Czekam na prawdziwą włoską kuchnię w Redzie.
ODPOWIEDZ