Warsztat samochodowy Reda zaprasza
Tanie i solidne stoły rozkładane i krzesła w w PomorskieMeble.pl
/informacja w sprawie ogłoszeń drobnych: admin@e-reda.pl/

Piccolo Mulino - Pizzeria & Ristorante

Opinie na temat lokali gastronomicznych. Inne tematy kulinarne.
Regulamin forum
Opinie o lokalach gastronomicznych (pozytywne lub negatywne) mogą być zamieszczane wyłącznie przez użytkowników posiadających minimum 10 opublikowanych postów. Moderator może usunąć opinie użytkowników bez podania uzasadnienia (w szczególności w przypadku podejrzeń o stosowanie nieuczciwej konkurencji).
Tempest
Znam to forum
129 postów
Znam to forum
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Ksantypa, jakim cudem zapłaciliście taką kwotę, jeśli na stronie pizzerii cena dużej hawajskiej to 31,00 zł, a małej wegetariańskiej 16,50 zł. Za dowóz policzyli 22,50 zł??
Czas oczekiwania - wskaż mi pizzerię, z której dowiozą Ci szybciej niż w ciągu 40 min. Ja bym szczerze mówiąc w takiej nawet nie zamawiał, bo to znaczy, że albo mrożone i odgrzewane albo tak paskudne, że mało kto zamawia
Nie, nie jestem właścicielem ani znajomym Jadamy tam od czasu do czasu, nie wszystko nam się podoba, mają parę bubli na koncie, ale na pizzę to akurat naprawdę nie ma powodów narzekać.
Awatar użytkownika
redziaczki
Wygadany Lider
2023 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Tą cenę wzięłaś chyba z kosmosu...
Myśmy w sobotę zamawiali, nie wiem ile czekaliśmy bo nie patrzyłem na zegarek ale wiadomo, że trzeba poczekać - czas zrobienia + czas pieczenia + dowóz. Zamówiliśmy, nie pamietam nazwy ale z pomidorkami koktajlowymi i rukolą i muszę powiedzieć że na pizzy było tyle składników, że jeszcze tylu nie widziałem. Powiedziałbym że nawet za dużo

Poza tym sosik czosnkowy dodawany w pojemniczku bardzo dobry, ale polecam iść do lokalu i skorzystać z oliwy z papryczką...
Reda. Tu się po prostu dobrze żyje
Runeda
zagadka
Znam to forum
95 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

Bez jaj.. to chyba ja jakaś pechowa jestem z tymi Pizzeriami... zachęcona Waszymi pochwałami zamówiłam pizzę tym razem z Mulino. Nie powiem, przywieziona na czas i gorąca, ale składników baaardzo mało, nie wspominając o tym, że poprosiłam o dodatkowy składnik i owszem, dostałam go (dodatkowa opłata), za to nie dostałam pieczarek, które miały być w 'standardzie'
Binka
Bywalec
283 postów
Bywalec
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Słyszałam różne opinie i sama nie wiem czy się kiedyś zdecyduję,ale moja koleżanka,zachęcona pozytywnymi opiniami,skorzystała z usług i za pierwszym razem była zadowolona-ale drugim razem już wcale-zamówiła pizzę z kurczakiem(taką jak wcześniej!) i miała szok!bo to co miało być mięsem miało postać wiórków,trocin,a nie kawałków mięsa! poza tym zauważyła,że te dzbanuszki z oliwą wędrują po całym lokalu,więc raczej słabo-przynajmniej ja nie chciałabym jeść czegoś w czym kilka osób wcześniej mogła(nie musiała!)maczać sztućce czy palce!raczej powinny być butelki z nalewakami

Ktoś jeszcze ma podobne wrażenia?Nie jestem fanką pizzy,ale czasami zjem
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

A ja, kontynuując ocenianie naszych redzkich pizzerii , właśnie zamówiłem 46cm prosciutto e rucola czy jakkolwiek się to pisze, jest u mnie 16:57 i... czas start Zobaczymy czy jakość im spadła ;]


...i czas stop. 17:21, nieźle. Zdjęcie poglądowe pizzy: http://darkchaser.interkar.pl/dump/mulino.jpg (nie jest jakaś skomplikowana ;P)
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Darq pisze:Zdjęcie poglądowe pizzy: http://darkchaser.interkar.pl/dump/mulino.jpg (nie jest jakaś skomplikowana ;P)
Wygląda to trochę jak margerita - i na gotową pizzę położone na to szynka pomidorki koktajlowe i trochę rukoli..
Czy odniosłem dobre wrażenie? Te składniki nie były zapiekane?
Awatar użytkownika
Zigi
Wygadany Lider
2865 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 17 lat temu

10 lat temu

Szynka na pewno była zapiekana, a rukoli się nie zapieka. Pomidorki możnaby zapiec, byłoby lepiej.
Ogólnie wygląda nie najgorzej. Ja ostatnio ponownie jadłem danie dnia i też było OK.
Awatar użytkownika
Johny Bravo
Częsty Bywalec
312 postów
Częsty Bywalec
Rejestracja: 12 lat temu

10 lat temu

Zigi pisze:Szynka na pewno była zapiekana, a rukoli się nie zapieka. Pomidorki możnaby zapiec, byłoby lepiej.
Co do rukoli to się nie zgadzam! Wszystko zależy od potrawy i od upodobań - Jak najbardziej się zapieka!
Pomidorki.. - po włożeniu do pieca puściły by wodę i pizza mogłaby być miękka i mokra... więc nie wiem czy lepiej? - Dlatego z reguły zamawiam pizze bez pomidorów!
Niemniej ciekawy jestem jak to wyglądało w praktyce - bo na zdjęciu wygląda że wszystkie te składniki były wyłożone po upieczeniu pizzy..
Darq - jak to wyglądało?
Awatar użytkownika
Mazur
Prawie Lider
520 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 11 lat temu

10 lat temu

Hej hej, bez kitu ww pizza wyglada jak margerita z dorzuconymi po czasie skladnikami. W picolocolo... nie jadlem jeszcze wiec zdania nie mam heh ale czekam na jakies podsumowanie. Nigdy natomiast nie zawiodlem sie na pizzy spod Modrzewia... nawet znajomi z gdanska chwalili sobie... zwykla z szynka i 4 osoby najedzone za nieduze pieniadze...
Mamo.... bo się potnę !!!
Wicek
Wygadany Lider
2522 postów
Wygadany Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Zigi pisze:....Pomidorki możnaby zapiec, byłoby lepiej...
A tutaj się nie zgadzam
Ja "zapiekanych pomidorków" bardzo nie lubię... znacznie bardziej podoba mi się właśnie nakładanie pomidorów na gotową już pizze...
Gdyby były zapiekane to raz, że mocno stracą na smaku, a dwa, że tak jak wspomniano wyżek puszczą wodę i cała pizza będzie... mokra
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Johny Bravo pisze:Co do rukoli to się nie zgadzam! Wszystko zależy od potrawy i od upodobań - Jak najbardziej się zapieka!
A w życiu! Tzn. pewnie, że jak lubisz, to sobie możesz zapiec (choć potraktowana wysoką temperaturą nie bardzo nadaje się do spożycia a i wygląd ma paskudny), ale generalnie rukolę podaje się na pizzy w postaci świeżej; pomidorki najczęściej też.
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Mazur pisze:Hej hej, bez kitu ww pizza wyglada jak margerita z dorzuconymi po czasie składnikami
Zasadniczo każda pizza wygląda jak margarita z dorzuconymi składnikami Po prostu margarita to tylko ciasto, sos i ser, więc sama baza, nic więcej.
Swoją drogą czego właściwie się spodziewałeś po pizzy o nazwie "rukola"?
Awatar użytkownika
Darq
Znam to forum
105 postów
Znam to forum
Rejestracja: 15 lat temu

10 lat temu

No to dopisuję że pomidorki i rukola nie były zapiekane - stąd mój dopisek że pizza nie wygląda na jakąś skomplikowaną. Zresztą nazywa się prosciutto czy coś w ten wzorek, czyli chyba chodzi o to że jest prosta Osobiście wolałbym podpieczone lekko - na tyle żeby wszystko nie pływało, niemniej pizza smakowała i co najważniejsze dla mnie spełniła swój nadrzędny cel czyli uczyniła mnie niegłodnym
Close the world...
                         ...txen eht nepO
Awatar użytkownika
Salamandra
Lider Forumowicz
1976 postów
Lider Forumowicz
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Ksantypa pisze: A co do ceny pizzy, co miałam komentować? W którym miejscu ktoś wykazał mi mijanie się z prawdą??? Nie ma takiego miejsca!
To zerknij sobie jeszcze raz na wypowiedzi wyżej i odpowiedz na pytanie Tempesta i Redziaczków, którzy napisali ile konkretnie takie pizze kosztują i że kwota podana przez Ciebie jest nierealna. O to mi właśnie chodziło.

(Przeniosłam z wątku o kontroli NIK)
Maximreality
Prawie Lider
575 postów
Prawie Lider
Rejestracja: 13 lat temu

10 lat temu

Jedyne co się moim zdaniem "zepsuło" w PM to to, że teraz dają znaaaaacznie mniej oliwy, w dzbanuszku jest połowa tego co wcześniej. I nie był to przypadek bo widziałem, jak kelnerka zanosiła stolik obok z taką samą ilością.

Jeśli to są oszczędności to troche słabo, bo oliwa jets przednia a teraz starcza na 3 kawałki dużej
ODPOWIEDZ